Jak udělat nákres přípojek a odpadu pro kuchyň?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.19 09:02
Jak udělat nákres přípojek a odpadu pro kuchyň?

Ahoj. Kupujeme byt od developera, který se teprve staví, a tak potřebujeme dodat předem nákres, kde budeme chtít mít v kuchyni odpad, přípojky ap. Byli jsme v kuchyňském studiu, odkud máme obrázek, jak bude kuchyň vypadat, ale nákres přípojek by nám předali, až bychom podepsali smlouvu. Rádi bychom si kuchyň nechali udělat levněji u stolaře, ale ten nám s nákresem moc nepomohl, radil nám, abychom developerovi předali jen ten obrázek, že určitě budou vědět, jak vysoko se dává odpad ap… Řešili jste prosím někdy podobnou situaci? Dělali jste si nákres sami nebo si jej od někoho zaplatili? Děkuji.

Reakce:
vedma007
Kecalka 427 příspěvků 08.08.19 09:50

Pokud sama nevíš jak na to, nezbyde ti než si to někde nechat udělat - u projektanta, interiérového designéra apod. zadarmo to asi nebude. Nemáš v okolí třeba nějakého studenta stavaře nebo tak? Ten by to udělal asi nejlevněji

Lumíkovec
Ukecaná baba ;) 1044 příspěvků 08.08.19 10:16

Ahoj, ja si ho delala sama na strankach Ikea. Nebo si to nacrtni sama v ruce, jestli uz vis co kde bude. Staci ti rozmery mistnosti, skrinek a je to.

Lumíkovec
Ukecaná baba ;) 1044 příspěvků 08.08.19 10:17

Nakreslila jsem to i primo v baraku na cihly, aby vedeli co kde presne maji vest.

MartinKa36
Závislačka 3806 příspěvků 08.08.19 10:20

Developer potrebuje jen vedet kde bude dřez, a je fajn mít další odpad a připojku vody na myčku.

marg
Ukecaná baba ;) 1890 příspěvků 08.08.19 10:34

Nakreslete jim to rovnou na zeď. Kde je drezova skříňka, tak dva křížky - studená a teplá voda, pod tím uprostřed křížek pro odpad. Pokud je vedle drezove skříňky myčka, tak NAD kohoutky trochu bokem by měla být zásuvka na mycku. Nad, ne pod pripojkami vody.
400V zásuvka na vaenou desku, někde dole v prostoru kde bude vaření.
Zásuvky pro troubu a mikrovlnku, ideálně NE přimo za spotřebiči, aby byl snadnější přístup pro případné vypojeni, tak někde na osu pod nebo nad spotřebičem, za klasicky oteviracimi dvířkami, ne za šuplíky.
Zásuvka na odsavac, pokud je kominový, tak v prostoru komínu, pokud je vestavný, tak v prostoru skříňky, dostatečně vysoko nad tělem odsavace, ať nepřekáží.
Zásuvky pro drobné spotřebiče, to už je na vás kam je chcete a kolik.

Příspěvek upraven 08.08.19 v 10:46

cocomoon
Kecalka 430 příspěvků 08.08.19 10:40

Tak ono záleží dost na tom, jestli máš baterii v dřezu, nebo na stěně.
Já doporučuju v dřezu. Protože potom přípojky stačí mít zhruba někde v místě dřezové skříňky a voda se do baterie vede přužnou opletenou hadicí. Stejně tak odpad bývá většinou přes přužnou přípojku. Takže na nějakých centimetrech nesejde. A pokud plánujete myčku dál od dřezu, tak přípojky pro ní. Kdyby byla vedle dřezu, tak se to nechá připojit k němu.
Neviděl bych v tom nějakou velkou vědu.
To spíš jak zmínili výše. Správně si navrhnout umístění zásuvek a jejich počet. To je jiná věda (nejen v kuchyni) :)

Váš příspěvek
Reklama