Reklama

Jak udělat pracovní smlouvu zástupu za MD?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jana317
Nováček 5 příspěvků 21.08.18 07:06
jak udělat pracovní smlouvu zástupu za MD?

Dobrý den,
jsem těhotná a potřebuji za sebe najít zástup a také mu/jí vyhotovit pracovní smlouvu jako zástup za MD+RD. Jak mám prosím postupovat, když musím ze zdravotních důvodů odejít na nemocenskou? Mám udělat 1. smlouvu jako zástup za nemoc do data XY a poté co mi začne MD tak udělat novou druhou smlouvu zástup po dobu MD+RD? Ale na jak dlouho? Automaticky na 3 roky od data začínající mé MD?

Předem všem maminkám děkuji za rady, jsem bezradná a musím to vyřešit co nejdříve :/
 Janka

Reklama

Reakce:

eumedon
Extra třída :D 13503 příspěvků 21.08.18 07:23
@Jana317 píše:
Dobrý den,
jsem těhotná a potřebuji za sebe najít zástup a také mu/jí vyhotovit pracovní smlouvu jako zástup za MD+RD. Jak mám prosím postupovat, když musím ze zdravotních důvodů odejít na nemocenskou? Mám udělat 1. smlouvu jako zástup za nemoc do data XY a poté co mi začne MD tak udělat novou druhou smlouvu zástup po dobu MD+RD? Ale na jak dlouho? Automaticky na 3 roky od data začínající mé MD?Předem všem maminkám děkuji za rady, jsem bezradná a musím to vyřešit co nejdříve :/
Janka

A ty jsi podnikatelka nebo personalistka, že to máš na starosti? To je přece starostí podnikatele a jeho personalisty, ne ženské, která jde na mateřskou a rodičovskou dovolenou.

No, to jen na okraj.

Rodičovská dovolená není poskytována automaticky, je třeba o ni žádat. To je zase starostí rodiče - zaměstnance, na rozdíl od toho zastupování. A poskytuje se na požádání nejdéle do 3 narozenin dítěte. Nikde není psáno, že rodič nemůže požádat o 2 roky rodičovské dovolené.

Takže ten zástup nemůže být automaticky na 3 roky, když zaměstnavatel neví, kdy se dítě narodí a zda vůbec a dokdy si vezmeš rodičovskou dovolenou.

Doba určitá v pracovní smlouvě ale nemusí být stanovena do určitého data. Může být taky vymezena dobou do návratu pracovnice XY z mateřské dovolené, resp. rodičovské dovolené, pokud o ni pracovnice XY požádá.

Důsledkem ovšem je, že ten zastupující zaměstnanec neví, dokdy (datumově) má práci. Příjemným důsledkem pro něj a nepříjemným pro zaměstnavatele pak je, že pokud si zaměstnavatel nedá pozor a ten zastupující zaměstnanec u něj pracuje s jeho vědomím třeba den po skončení dohodnuté doby, má se za to, že má smlouvu na dobu neurčitou. To se může stát snadněji, je-li doba určitá vymezena nějakou událostí, než určitým datem.

Příspěvek upraven 21.08.18 v 07:47

Jana317
Nováček 5 příspěvků 21.08.18 07:32

Děkuji za vysvětlení, ano já jsem (mimo jiné) i personalistka, jsem zaměstnankyně, né podnikatelka a mám na starosti právě i smlouvy. Jen jsem si právě lámala hlavu s těmi daty od kdy/do kdy :/

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1532 příspěvků 21.08.18 07:51

@Jana317 mimo jiné ta formulace viz výše řeší i to, kdybys pak třeba další MD/RD navazovala ;)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >