Reklama

Jak udělat první a nejdůležitější krok

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.17 13:28
Jak udělat první a nejdůležitější krok

Ahoj,

mám manžela, dvě děti. Máme krizi, už více jak rok. Navštěvujeme manželskou poradnu, ale spíše než aby nám pomáhala, má opačný účinek. Doma už to nemohu vydržet. S manželem se nedokážeme bavit už o ničem jiném, než o provozních věcech rodiny. Začínáme na sebe být hnusní. Bojím se toho, že se začneme nenávidět. Pak to ale odnesou děti. A to nechci! Už nějaký čas nabízím manželovi, že půjdeme od sebe, že se to takhle už nedá. On jen, že to není řešení a že by to byla naše konečná. Snažím se mu vysvětlit, že konečná to bude tak jako tak, s tím rozdílem, že buď od sebe odejdeme jako dva rozumní lidé, nebo dva lidi, kteří se nesnáší a nevydrží spolu v jedné mistnosti. Prosila jsem pomoc rodiče, ale bylo mi řečeno, že kvůli dětem to máme urovnat. Nikdo jiný mi nepomůže a já se bojím, že uplně sama s dětmi to nezvládnu… Najde se některá ve stejné situaci?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

Leenvecka
Kecalka 352 příspěvků 30.01.17 13:37

Vysvetli tvym rodicum, ze detem bude za nejaky cas putna, ze maji rozvedene rodice, ale ze jim rozhodne bude vadit (a muze jim i poznament nasledny zivot a vztahy jaky budou v budoucnu mit), kdyz na sebe budou rodice hnusni a budou se hadat apod. Udrzovat kvuli detem manzelstvi, ktere nefunguje je ta nejvetsi blbost a ten kdo tohle zavedl byl neskutecnej blb. Jak ja se modlila cely detsvi aby se nasi rozvedli a ono houby…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.17 13:40

@Leenvecka práve. Moje rodiče spolu zůstali taky kvůli nám. Nikdy jsem neviděla, že by si dali pusu. jeli spolu někam na kole, na výlet, na welnes. Prostě nic! Už jako malá holka jsem si přála, aby se rozvedli. To dusno doma bylo šílené! A ted to samé dělám svým dětem. :,(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.17 14:00

Já si dala cíle, po jejichž splnění se rozvedu.

1. najit si lépe placenou praci
  2. začít ridit ( rp jsem mela)
  3. poridit si auto

Trvalo to skoro dva roky, hlavně kvůli změně práce, ale letos to budou už 3 roky, co jsem šťastně rozvedená. Nakonec jsem si mohla i dovolit zůstat v nasem domě, převést na sebe celou hypo + si vzít druhou na vypořádání sjm.
Neni to jednoduchý, ale je mi s detma lip. Nyní bydlíme společně s přítelem a jeho dítětem. Rozvod považuju za nejlepší rozhodnutí sveho života

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.17 14:06

Pracuji jako učitelka. Těžko najdu lépe placené místo. Já jsem rozhodnutá odejít, spíše se bojím udělat první krok. Bojím se, jak to vezmou děti, okolí, jak to všechno zvládnu já. Jenže popravdě, už jsem z toho našeho „vztahu“ tak na dně, že mě už nejednou napadlo, že si něco udělám.

SDK
Kecalka 131 příspěvků 30.01.17 14:47
.

Na lepeni vztahu a rodiny musi byt dva. Pokud chybi vule z tve strany, tak veskera snaha ostatnich prichazi vnivec. Z toho vykladu mam pocit, ze chces prchnout ty, nevim, z jakeho duvodu.

Paralenka červená
Ukecaná baba ;) 1048 příspěvků 30.01.17 15:19

Tak tento pocit tu máme asi všichni, včetně zakladatelky. Kdo ví, proč se ve vztahu dopracovala až k takovému pocitu, a jestli je nějaká šance na zlepšení.
To by možná chtělo jinou poradnu, ze ktéré by neměla dojem, že to vše jen zhoršuje.

SDK
Kecalka 131 příspěvků 31.01.17 07:26
.

No ale ja to myslel tak, ze to vypada, ze tim problemem je ona. Ona ma problem chovat se primerene prijemne a mile. Manzel se treba muze stavet na hlavu, ale ani tak to nemusi pomoct. A pak se to poda stylem „my mame krizi“, pritom krize muze byt jen u te jedne osoby, u ni.

Kobea 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.17 08:37

Na obnovení nefunkčního vztahu musí být dva. Pokud problémy vidí a chce řešit jen jeden, tak je to málo.
Já mám ze zakladatelky jiný pocit. Ona vnímá, že doma není dobré klima, snaží se to řešit a bez odezvy. Problémem není zakladatelka sama. Problémem jsou oba dva.
Jejich vztah je v kopru. Buď ho společnými silami obnoví, nebo půjdou od sebe.

Paralenka červená
Ukecaná baba ;) 1048 příspěvků 31.01.17 09:02

@SDK
Ano to je přesně ono. Vždycky za to může přeci jen jeden. Kdepak aby za to mohli oba…
:zed:

opulus
Ukecaná baba ;) 2021 příspěvků 31.01.17 09:05

Ty chceš slyšet jak to zvládneš, že to bude fajn, že to dobře přijmou děti.
Možná to potom bude pro tebe lepší, možná také ne. To ti nikdo říct nemůže.

Děti chtějí mít oba rodiče u sebe a pokud jim oba projevují lásku, tak na to jak to mají rodiče mezi sebou moc nehledí - teda pokud to není nějaký extrém, který je stresuje.

opulus
Ukecaná baba ;) 2021 příspěvků 31.01.17 09:09
@Kobea píše:
Na obnovení nefunkčního vztahu musí být dva. Pokud problémy vidí a chce řešit jen jeden, tak je to málo.
Já mám ze zakladatelky jiný pocit. Ona vnímá, že doma není dobré klima, snaží se to řešit a bez odezvy. Problémem není zakladatelka sama. Problémem jsou oba dva.
Jejich vztah je v kopru. Buď ho společnými silami obnoví, nebo půjdou od sebe.
…a proto ona chce odejít tak jako tak a on to ještě nevzdal. Ale podle tebe o řešení zachovat vztah se snaží ona bez odezvy.

Honza 12
Generální žvanilka 21544 příspěvků 31.01.17 09:10
@Paralenka červená píše:
@SDK
Ano to je přesně ono. Vždycky za to může přeci jen jeden. Kdepak aby za to mohli oba… :zed:

Někdy se opravdu najednou rozhodne jen jeden, že vztah není v pořádku, a trvá na tom, a vztah pak ukončí. :think:

Kobea 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.17 09:15
@Paralenka červená píše:
@SDK
Ano to je přesně ono. Vždycky za to může přeci jen jeden. Kdepak aby za to mohli oba… :zed:

Vždycky za to můžou dvě. Ona a její matka :?.
Muž nikdy není na vině, muž je ten chudák :roll:.

Kobea 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.17 09:21
@opulus píše: …a proto ona chce odejít tak jako tak a on to ještě nevzdal. Ale podle tebe o řešení zachovat vztah se snaží ona bez odezvy.

On zřejmě nic nedělá pro to, aby se ten vztah obnovil.
Když to vezmu podle sebe.
Měli jsme absolutně nefunkční manželství a to po všech stránkách. Já jsem se snažila to řešit. On měl pocit, že je všechno v pořádku. Jednou jsem ho dokopala do manželské poradny. Poradce nás odhadl dobře. Poradil nám, co máme dělat. Já jsem to akceptovala a nějakou dobu jsem to vydržela dělat. Ex to považoval za blbost a nedělal nic. Nakonec to ubil znova. Tak co s ním?
Když mě exmanžel oslovoval jen z důvodu, aby mi vynadal, poučil mě, co jsem udělala špatně nebo aby mě ponížil, tak to jsem dlouho nevydržela. Nejsem onuce. Tak jsem to zabalila. Dneska já mám bez něj spokojený život a on se užírá nenávistí. A věř mi, že jsem bojovala jako lvice, abych to ustála. Neustál by to nakonec nikdo. Tvrdší povahy by s ním zatočily dřív :nevim:.
Měla jsem si ničit život?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama