Jak udělat z on-line zápisu do 1. třídy zvláštní den

2800
20.4.21 08:56

Jak udělat z on-line zápisu do 1. třídy zvláštní den

Nemáte někdo tip, jak ozvláštnit on-line zápis do 1.třídy? Při ‚normálním‘ zápisu se dítko třeba slavnostně oblékne, při zápisu dostane dárek (výrobek) od starších dětí, pak se zajde třeba na zmrzlinu… Dnes máme on-line zápis ve tři odpoledne, takže dítě po obědě vyzvednu ze školky, na žádný větší akce není čas, abychom v klidu stihli mít doma připravený zapnutý PC, proběhne čtvrthodinový rozhovor přes meet s paní učitelkou a hotovo. Nějak nedokážu vymyslet, jak aspoň trochu zařídit, aby to byla hezká vzpomínka, aby si připadal jedinečně, důležitě, jako už velkej školák… Zpátky do cukrárny už s mu chtít nebude, navíc o víkendu byl dort k mým narozeninám. Přemýšlela jsem nad nějakým malým dárkem, ale nevím co (penál má, aktovku jsem zatím neřešila, knížky kupujeme průběžně…)… Prosím o radu co koupit nebo podniknout… Navíc takto na poslední chvíli (přemýšlím o tom už dlouho, ale až teď mě napadlo zeptat se tady).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31106
20.4.21 09:05
@czaky píše:
Nemáte někdo tip, jak ozvláštnit on-line zápis do 1.třídy? Při ‚normálním‘ zápisu se dítko třeba slavnostně oblékne, při zápisu dostane dárek (výrobek) od starších dětí, pak se zajde třeba na zmrzlinu… Dnes máme on-line zápis ve tři odpoledne, takže dítě po obědě vyzvednu ze školky, na žádný větší akce není čas, abychom v klidu stihli mít doma připravený zapnutý PC, proběhne čtvrthodinový rozhovor přes meet s paní učitelkou a hotovo. Nějak nedokážu vymyslet, jak aspoň trochu zařídit, aby to byla hezká vzpomínka, aby si připadal jedinečně, důležitě, jako už velkej školák… Zpátky do cukrárny už s mu chtít nebude, navíc o víkendu byl dort k mým narozeninám. Přemýšlela jsem nad nějakým malým dárkem, ale nevím co (penál má, aktovku jsem zatím neřešila, knížky kupujeme průběžně…)… Prosím o radu co koupit nebo podniknout… Navíc takto na poslední chvíli (přemýšlím o tom už dlouho, ale až teď mě napadlo zeptat se tady).

U nás to takhle ani neprobíhá. Podala jsem žádost a čekám. Až přijde vyrozumění, ukážu to synovi a půjdeme na zmrzlinu nebo si vymyslí nějaký výlet na oslavu. Tašku má od Ježíška, další vybavení koupíme, až budeme vědět, co škola požaduje.

Měj připravený třeba diplom přijmutí do školy nebo nějakou dobrotu. Slavnostně ustrojit se může 1. září a pak můžete do cukrárny. To už snad otevřené budou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20997
20.4.21 09:06

Já nad tím teda žádnou vědu nedělala. My sme neměli ani ten on-line pohovor, já si zaregistrovala termín a pak sama bez dětí byla odnést do školy přihlášku a hotovo. Včera už přišla zprava, že je přijatý, tak měl radost a nějakou větší slávu (tu cukrárna atak) necháme na první školní den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16530
20.4.21 09:22

U nás taky jen odevzdání papírů a čekáme. Dceři jsem to podala jako hotovou věc, až přijde vyrozumění, zajdeme na pohár nebo koupím nějakou drobnost, zajde si vybrat nové pastelky do penálu a je to. Myslím, že zápis je událost spíš pro rodiče, dětem to je šumák, pokud z toho neděláš vědu ty (nebo babičky ve stylu „chudinko, ty přijdeš o tuhle velikou událost!“) 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31106
20.4.21 09:26
@unuděná píše:
U nás taky jen odevzdání papírů a čekáme. Dceři jsem to podala jako hotovou věc, až přijde vyrozumění, zajdeme na pohár nebo koupím nějakou drobnost, zajde si vybrat nové pastelky do penálu a je to. Myslím, že zápis je událost spíš pro rodiče, dětem to je šumák, pokud z toho neděláš vědu ty (nebo babičky ve stylu „chudinko, ty přijdeš o tuhle velikou událost!“) 8)

Mě třeba mrzí, že se nemůžu podívat so školy a poznat učitelky. Ale synovi to nevadí, že o tuto událost přijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1510
20.4.21 09:27

@czaky tak kup zmrzku do mrazaku a dejte si ji doma.
Velka udalost je spis prvni skolni den, tohle dite podle me neresi. U nas jsme jen odevzdali papiry, dite nikoho ze skoly pres web kameru nevidelo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20011
20.4.21 09:36

Naše dcera ani nechtěla s paní učitelkou mluvit, úplně se kousla a to je extrovert… divadlo bych z toho moc nedělala. My teda máme vesnickou školu, takže jsme se domluvili, že si uděláme na zahradě školy opékání buřtů až situace poleví a dětem udělají nějakou akci jako náhradu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16530
20.4.21 09:39
@Russet píše:
Mě třeba mrzí, že se nemůžu podívat so školy a poznat učitelky. Ale synovi to nevadí, že o tuto událost přijde.

Chápu. Já školu i učitelky znám, přeci jen je to druhé dítě na stejné škole, tak mi to ani nevadilo 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53388
20.4.21 09:40

Ať se taky hezky obleče. Třeba paní uč. nebude vadit, když ukáže oblíbeného plyšáka. Tak toho bych někde bokem dala. Víc bych nehrotila.
Pak tu zmrzlinu si dejte spolu nebo nějakou drobnost koupit. Syn byl loni úplně bez zápisu. Vše jsem papírově vyřešila sama. Dárky pak každý prvňák dostal v září. Když to nešlo předat u zápisu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31106
20.4.21 09:42
@aleba píše:
@czaky tak kup zmrzku do mrazaku a dejte si ji doma.
Velka udalost je spis prvni skolni den, tohle dite podle me neresi. U nas jsme jen odevzdali papiry, dite nikoho ze skoly pres web kameru nevidelo :nevim:

Já taky o webovém připojení od nikoho neslyšela. Ale bylo by hezké, kdyby jeho budoucí paní učitelka nahrála vzkaz a poslala nám ho třeba do mailu. Uvidíme, třeba v červnu nějaká schůzka proběhne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11051
20.4.21 09:45

U nás o zápis přišel už syn loni, a dcera letos taky. Loni ale škola udělala moc hezké gesto a koncem června připravila pro už přijaté děti takový dodatečný zápis. Pro děti si před školu přišly pohádkové postavičky (převlečení deváťáci) a učitelky, cestou po chodbě plnily děti nějaké úkoly a když dorazily do třídy, tak jim slavnostně paní učitelka řekla, že tohle bude jejich třída a že se na ně v září moc těší. Celé to trvalo ani ne hodinu, ale splnilo to ten účel, že syn v září už věděl, jak to tam vypadá (a učitelky si taky mohly děti lehce oťuknout).
Jestli letos udělají něco podobného nevím, zatím to nevypadá (bude záležet na tom, jak se bude muset testovat apod., loni přeci jen v červnu už byl klid).
Jinak u nás jsem jen jeden večer vyplnila online přihlášku a pak ji podepsanou hodila do schránky, takže ani netuším, jak vypadají potenciální učitelky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53388
20.4.21 09:48

A moje děti vždy potěšila nějaká věc do školy. Tu pastelky nebo tužky 1, 2, 3, svačinový box, na podtrhování gelovky atd.
Pastelek a tužek není nikdy dost. Máme ořezávátko, které je vyloženě požírá. Takže za první školní rok několik sad využije.
Včera jsem se dívala, že jim koupím nové svačinové krabičky. Chci takové ty, kde jsou přepážky. To jeden vyjde i na 800,–.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11051
20.4.21 09:53
@Russet píše:
Já taky o webovém připojení od nikoho neslyšela. Ale bylo by hezké, kdyby jeho budoucí paní učitelka nahrála vzkaz a poslala nám ho třeba do mailu. Uvidíme, třeba v červnu nějaká schůzka proběhne :nevim:

Ségry děti chodí do takové menší školy, kde je zvykem, že někdy v půlce srpna rozesílají vyloženě poštou přímo na jméno dětí dopis. Je to moc hezké, synovec se ke mně loni hnal a nadšeně ukazoval dopis, kde bylo něco jako (jméno jsem vyměnila) „Milý Jakube, už za pár dní se potkáme ve škole, budeš chodit do 1.B a mít třídu v přízemí… Užij si zbytek prázdnin, doufám, že mi o nich budeš vyprávět. Moc se na Tebe těší Tvá třídní učitelka Jana Nováková…“ a byla tam dole fotka paní učitelky.
To mi přijde moc fajn, už jen ten fakt, že pošťák donese dítěti dopis, to už se jim moc často neděje :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31106
20.4.21 10:01
@zrcadlo píše:
Ségry děti chodí do takové menší školy, kde je zvykem, že někdy v půlce srpna rozesílají vyloženě poštou přímo na jméno dětí dopis. Je to moc hezké, synovec se ke mně loni hnal a nadšeně ukazoval dopis, kde bylo něco jako (jméno jsem vyměnila) „Milý Jakube, už za pár dní se potkáme ve škole, budeš chodit do 1.B a mít třídu v přízemí… Užij si zbytek prázdnin, doufám, že mi o nich budeš vyprávět. Moc se na Tebe těší Tvá třídní učitelka Jana Nováková…“ a byla tam dole fotka paní učitelky.
To mi přijde moc fajn, už jen ten fakt, že pošťák donese dítěti dopis, to už se jim moc často neděje :)

To je hezké. Uvidíme, jak to bude, ale mám známou, která měla předškolačku loni a nic podobného neudělali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31106
20.4.21 10:02
@Kelsey píše:
A moje děti vždy potěšila nějaká věc do školy. Tu pastelky nebo tužky 1, 2, 3, svačinový box, na podtrhování gelovky atd.
Pastelek a tužek není nikdy dost. Máme ořezávátko, které je vyloženě požírá. Takže za první školní rok několik sad využije.
Včera jsem se dívala, že jim koupím nové svačinové krabičky. Chci takové ty, kde jsou přepážky. To jeden vyjde i na 800,–.

Máme novou od Mc Penu a má dvě patra. Šikovné otvírání. Velikost akorát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat