Reklama

jak udržet domácnost čistou???

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marzina
Povídálka 39 příspěvků 22.06.09 15:49
jak udržet domácnost čistou???

Ahojky holky, já už jsem úplně zoufalá, od té doby co se nám narodila mladší dcera se mi zdá, že máme pořád binec… Máme byt 2+1, jednu místnost jako ložnico-pokojík a druhou jako obývák, místnosti jsou dost veliké, tak mi přijde, že ten bordel je vidět všude,je to doma takové neútulné, zakrámované, potřebovala bych radu jak zútulnit byt a udržet ho čistý… Manžel navíc není puntičkář, nechává všude povalovat věci… Máte někdo nějaký systematický plán, jak uklízet, aby to bylo vidět????? Děkuji všem za rady

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

ditiska
Kelišová 5784 příspěvků 22.06.09 16:04

Ahoj, neporadím. Máme to doma úplně stejné, tak jsem zvědavá na rady. Akorát my k tomu bordelu máme ještě psa :twisted:

fleur02
Povídálka 32 příspěvků 22.06.09 16:14

my tomu bordelu u nas doma rikame „dynamicka domacnost“ :D

Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 22.06.09 16:22

A já tomu říkám, že je vidět, že tu žijí lidé … Jinak si myslím, že pokud máš jen 2 obytné místnosti + kuchyň, tak prostě pořád budou všude nějaké krámy, smiř se s tím. Všechno schované může být jen tam, kde jsou na to úložné prostory.

Martina

vranecka
Závislačka 2661 příspěvků 22.06.09 16:28

Bordel v bytě - spokojené dítě. :lol: :lol: :lol:

Taky máme 2+1 a máme pořádek jen když uklidím a všichni odejdeme. To se prostě nedá. Alespoň u nás. I když znám jednu, co to zvládá, ale na recept se jí ptát nebudu. :roll: :lol: :lol:

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 22.06.09 16:38

Ja znam taky jednu takovou ale ty maji 3+1.Ale cisto ma naukor deti :(

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 22.06.09 16:38

*Pokud se všude válí hračky, tak vyselektuj ty, se kterými si broučci aktuálně moc nehrají a šup s nimi do krabice na skříň. Cca za 2 měsíce prohoď hračky s krabice s těmi co mají k dispozici. Jednak ti ubude krámů a druhak budou mít děti neustálý pocit „nových " hraček a podnětů.
*Hodně rozbité, nespravitelné hračky rovnou vyhoď
*Taky není špatný, probrat šatník a vše co jsi rok a víc neměla na sobě (oblečení typu "do toho zhubnu“ …) odnes na charitu, to samé ať udělá manžel. *časopisy, letáky a jim podobné, které nejsou aktuální nebo jsou přečtené vyhoď, hned budeš mít kupku sběru (můžeš přidat i malířské výkony dětí, ty hezké nafoť a ulož si je do PC)

Přemýšlím jaký jiný nepořádek máme doma mi. Nahoď… Teoreticky se to řeší moooc dobře :lol: :lol:

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 22.06.09 16:41

Snažím se průběžně vyhazovat nepotřebné, nenošené, nemít „lapače prachu“ a pokud to jde, tak volné plochy. Časopisy neskladuju, rozbité vyhazuju a průběžně třídím hromádky na použitelné a se zbytkem rychle pryč.

Judycum
Kelišová 5009 příspěvků 22.06.09 16:58

Já jsem takový ten extrémnější typ a potřebuju mít kolem sebe uklizeno (kromě občasných záchvatů, kdy je tu naopak nechutný binec :roll: ), bohužel „bordel v bytě, šťastné dítě“ sice uznávám jako platné, ale nešťastná jsem pak já…
Vyřešila jsem to rafinovaně, máme hodně jednoduše zařízený byt a pravidelně dělám čistky, oblečení, hračky, nádobí…co nepoužívám rozdám, vyhodím, snažím se nekupovat zbytečnosti…máme naštěstí na chodbě komoru, tam dávám taky hodně věcí, hlavně takové ty sezónní…a úžasný vynález jsou krabice…máme v nich hodně věcí, které by se tu jinak povalovaly (různá lejstra, hračky, právě i ty výkresy, je mi líto je vyhodit, drogerku, prostě leccos…dají se koupit krabice různých barev a velikostí, uklizeno je hned, navíc člověk ví, kde co je…a vypadá to taky dobře…na odložené oblečení je skvělý vynález „němý sluha“, odkládá tam manžel a uvažuju, že pořídím i do pokojíku synovi…
Takže tak, uklizeno tu máme a přitom nemám dojem, že bych tím zbytek rodiny šikanovala víc, než je nezbytně nutné… :wink:

Pomohlo mi, že jsme do šesti let syna byldeli v 1+1 a naučila jsem se mít jen nezbytně nutné věci…

Martik82
Kecalka 440 příspěvků 22.06.09 17:00

My máme byt 4+1. Uklízet musím taky teda průběžně, jinak by mě z toho švihlo. Do toho manžel 8) , pes a dva potkani. Každej den ráno po snídani luxuju koberec a sedačku (hlavně kvůlu chlupum od psa), na to jsem si zvykla z dob, kdy naše cácorka začla lézt. Pak ustelu a poklidim v ložnici, „vrhnu“ se na koupelnu a nebo záchod..je to rychlovka, když se to dělá průběžně, zabere tak 5minutek. Nádobí umývám okamžitě, takže se mi nic nekupí ve dřezu. A každej pátek a nebo sobotu utírám všude prach, to je tak za 10-15min hotovo. Kytky zalívám tak obden. Hračky..na to by ti manžel řekl, že ty bordel nejsou. Naše dcerka má pokojíček, kde má všechno tam, ale samozřejmě je to dítě, takže jsou všude roztahaný. Snažím se na ní vždycky koukat s čím si nehraje, tak hned spolu uklidíme. Mě dělá akorát problém žehlení..pořád si říkám, že musím žehlit průběžně,ale pak mě přepadne „lenora“ já se na to vyprdnu a to je pak v háji :oops: . Já bych třeba na hračky koupila dětem takový ty barvený boxy, jak jsou nad sebou, když nemají samostatnou místnost na hračky. My je máte taky a to je pak super, že to nahízí do těch boxů a je uklizeno..žádný rovnání do poliček :roll: , jako jsem musela já jako malá :twisted:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.09 17:23

Jak udržet domácnost čistou??? - Těžko!!! ;) obzvlášť s malými dětmi. Já mám sice pořádek ráda, ale ještě důležitější je být v pohodě, abych nebyla protivná na děti.
No a taky miluji krabičky různých velikostí, máme v bytě pár míst, kde se hromadí takové ty drobnosti, papíry - když nemám čas na úklid, prostě to šupnu do krabice a roztřídím až mám čas a náladu (nebo aspoň jedno).
A samozřejmě se taky snažím zbavovat zbytečných věcí. Stejně ale máme všeho víc než úložných prostor;)
 Pa.J.

Danuška23
Kelišová 5732 příspěvků 22.06.09 17:43

Ahoj.My máme 3+1…Obývák máme zařízenej jednoduše,takže tam moc zbytečnejch krámů nemám.Veškerej úklid já provádím až mi malej večer usne..Každý den udělám něco a tak se mi to celkem vede mít uklizeno a je to i rychlejší než ho mít pořád za zadkem a hlídat co mi kde sebere…

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 22.06.09 17:53

No my máme 4+1, jedna z místností je sice pořád pracovna, ale v poslední době spíš úschovna bordelu. „Uklízíme“ teda hlavně věci, ke kterým chceme Anežce zamezit přístup (kliku jsme sundali a máme ji připravenou na výše položeném místě, nic jiného u nás nefungovalo). Anežka má hračky v pokojíčku, ale odmalinka je zvyklá být s námi v obýváku, takže i tam. Úklid řešíme taky pomocí krabic a jim podobným nádobám na hračky, ale pořád nám jejich kapacita nestačí.

Taky mám ráda pořádek, ale už chodím do práce, vstávám v pět ráno a večer usínám před Anežkou (bohužel potřebuju víc hodin spánku než Anežčiných 8-10). Takže žehlím tak jednou za měsíc (prádlo je mezitím v pracovně na válendě), uklízím jen to, co mi opravdu překáží (samozřejmě mám na mysli hračky) a luxuju až v okamžiku, kdy je špína fakt vidět (což teda u korku je dost brzy). Prach moc neřeším, ale na druhou stranu ho už docela ráda utírá Anežka, takže až trochu vypilujem techniku :) tak budu mít o starost míň :wink: U nás teda binec v poslední době spočívá v tom, že se všude válejí plyšáci připravení na spinkání (tj přikryté plínkou, peřinkou, šátkem atp). :lol:

Martik82
Kecalka 440 příspěvků 22.06.09 18:15

hkac - anoo přesně u nás, taky plyšáci. který jdou hajat a „basamafousama“ , jeslti s nima hnu :lol:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 22.06.09 18:22
Martik82 píše:
hkac - anoo přesně u nás, taky plyšáci. který jdou hajat a „basamafousama“ , jeslti s nima hnu :lol:

Tý jo, kdybys nebyla odjinud, tak jsem přesvědčená, že tvoje dítko chodí s mým do stejných jesliček ke stejným tetám :) Hlášku mají stejnou :) Většinou tomu ještě předchází přebalování plyšáků, ale aspoň využijem ty plíny, co nám zbyly a co se tu válely :wink: Málokterý plyšák je už tak velký, že by nemusel mít plínu :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Zkroušená pašeračka Tereza: Soud se chýlí ke konci, soudce si vzal dovolenou

Je tomu už několik měsíců, co pákistánský soudce přislíbil pašeračce Tereze,... číst dále >

Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu: Dejte pokutu všem, nebo uvidíte!

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >