Jak udržet hyperaktivní dítě po úraze v klidu

16.1.20 11:49

Jak udržet hyperaktivní dítě po úraze v klidu

Mireček je asi podle učitelek doktorky a psycholožky hyperaktivní.
Včera ho vyzvedával manžel a Mireček skákal a podjeli mu nohy a rozrazil si levou část brady a čelisti o lavici v šatně školky. Bylo cca16:00 v cca18:00 běžel doma s hračkou a spadl na roh stolečku letělo dítě i stoleček a rozrazil si druhou stranu a prokousl si ret. Na rentgenu řekli že to není zlomenina, pouze naražene.
No má být doma v klidu sedět nebo ležet.
Ale on nevydrží 5 minut sedět. Běhá po posteli, skáče po gauči.
Mám jet k psycholožce s ním? Dostal na zadek, ale dál běhá a skáče. Nevydrží sedět a ležet.
Kdyby ho někdy z nějakého důvodu hospitalizovali tak by ho museli připoutat.
Nevíte nějakou metodu jak by vydržel ten klidový režim na lůžku? Bohužel mi tu běhá ještě 1,5 roční Verča takže ho nemůžu hlídat jak bachař pořád každou vteřinu, to si ani nemůžu dojít na WC nebo jim chystat jídlo.
Existuje dětský blázinec? Nechci ho někam dávat to by se nám stýskalo nechci aby šel do blázince, ale jeho chování je už na uklidňující prášky no zkusím se poradit s mužem až přijde domů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16.1.20 11:51

No jo v ty vaší garsonce nemá dost prostoru, co s nima spíš vyrazit ven, ať se vylita tam. Mužovi by to taky prospělo, když do práce nechodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3070
16.1.20 11:53
@MattoniUzNeni píše:
Mireček je asi podle učitelek doktorky a psycholožky hyperaktivní.
Včera ho vyzvedával manžel a Mireček skákal a podjeli mu nohy a rozrazil si levou část brady a čelisti o lavici v šatně školky. Bylo cca16:00 v cca18:00 běžel doma s hračkou a spadl na roh stolečku letělo dítě i stoleček a rozrazil si druhou stranu a prokousl si ret. Na rentgenu řekli že to není zlomenina, pouze naražene.
No má být doma v klidu sedět nebo ležet.
Ale on nevydrží 5 minut sedět. Běhá po posteli, skáče po gauči.
Mám jet k psycholožce s ním? Dostal na zadek, ale dál běhá a skáče. Nevydrží sedět a ležet.
Kdyby ho někdy z nějakého důvodu hospitalizovali tak by ho museli připoutat.
Nevíte nějakou metodu jak by vydržel ten klidový režim na lůžku? Bohužel mi tu běhá ještě 1,5 roční Verča takže ho nemůžu hlídat jak bachař pořád každou vteřinu, to si ani nemůžu dojít na WC nebo jim chystat jídlo.
Existuje dětský blázinec? Nechci ho někam dávat to by se nám stýskalo nechci aby šel do blázince, ale jeho chování je už na uklidňující prášky no zkusím se poradit s mužem až přijde domů

Nad čím se poradíš? Nad tím dětským blázincem…???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.1.20 11:59

Dětská psychiatrická léčebna určitě existuje - např. Praha-Bohnice, Opařany, Velká Bíteš nebo Šternberk. Ale nevím, jestli by takový pobyt a dlouhodobé odloučení od rodiny dítěti spíše neuškodil. K psychologovi se samozřejmě objednat můžete, ale s tou hospitalizací si nejsem jistá, jestli by byla prospěšná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
259
16.1.20 12:02

@MattoniUzNeni
Taky jsem byla hyperaktivní dítě a zkusila bych ho zaměstnat, nějakou činností co ho bude bavit, kreslení, stříhání, tvoření cokoli. A střídat to, pak třeba televizi nějakou pohádku co má rád a vydrží se na ni koukat. A zapojit do toho třeba i Verunku. Jinak s dětským blázincem si doufám děláš srandu, je jen hyperaktivní nemá žádnou psychickou poruchu. A cpát do malého dítěte ritalin mi taky nepřijde úplně ideální. Já bych si s nim sedla a vymyslela nějaké hry při kterých mu zaměstnám mozek a ne tělo. Tak třeba slovní fotbal jednoduše, nebo ho naučit písničku, basnicku, něco společně tvořit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
259
16.1.20 12:05

@Jana Martinková
Hyperaktivita není dle mého důvod k hospitalizaci do dětského blázince, tam se léčí duševní nemoci, poruchy osobnosti. Což hyperaktivita pod ně rozhodně nespadá. :) Ano objednat se k psychologovi není špatný nápad, třeba poradí jak s malým pracovat. Hlavně u malých dětí se špatně určuje taková diagnóza :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23372
16.1.20 12:06

Tablet, televize? Tak nemá zlomenou nohu a nic mu vlastně není takže je jasné, že ho neudržíš v posteli. A nebij ho za to. Do blázince by jsi měla jít spíš ty a ne on. Vždyť ty si nedokážeš poradit v úplně banálních situacích podle tvých diskuzí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12186
16.1.20 12:17

@MattoniUzNeni a proč by jako měl ležet s naraženou bradou, to je docela blbost, kdyby ho to bolelo, nebo by mu bylo špatně, tak by ležel
buď ráda, že mu nic není a divočí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11292
16.1.20 12:24

S naraženou bradou fakt ležet nemusí. To teda byla rada za všechny peníze.

Nech ho být.

Jinak teda bít hyperaktivní dítě za to, že dělá něco co prostě nemá pod kontrolou je špatný nápad.

Někam k psychologovi se určitě objednejte, ale ne proto, aby vám opravil dítě (které není porouchané), ale abyste se s ním naučili zacházet tak, aby ty si byla méně vynervovaná a on měl lepší režim, který mu pomůže lépe zvládat to, že jeho mozek prostě funguje jinak.

Určitě si pořiď tuhle knížku a čtěte ji společně se synem

https://www.albatrosmedia.cz/…ela-uaa-uaa/

A pro sebe pořiď tyhle knížky a důkladně je nastuduj.

https://knihy.abz.cz/…ce-i-ucitele
https://knihy.abz.cz/…y-pro-rodice#…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11292
16.1.20 12:27

A koukám že Kopsovi napsali další díly - ty chceš taky!

https://www.albatrosmedia.cz/…-kroti-tygr/
https://www.albatrosmedia.cz/…it-s-tygrem/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.1.20 12:32

Pexeso, karty a jiné společenské hry, kreslení, vyrábění, modelína, hrát si na zemi s autíčky, stavět z lega, vyplňovat nějaké sešity, časopisy, číst si, koukat na televizi, případně i hrát hru na tabletu… Vždyť těch klidových aktivit je mrak, když není uplně upoutaný na lůžko.
Chtít strkat dítě do blázince nebo mu dávat nějaké léky jenom pro to, že je živější, to jako fakt? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
16.1.20 12:36

Dětský blázinec? 8o to vážně? Já myslim, že s bradou nemusí vyloženě ležet. Nevím kolik mu je. Ale napadá mě modelína, stříhání, lepení, omalovánky. Vezmi si ho a ukazuj mu obrázky v knížce. To můžeš dělat i s tou mladší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5823
16.1.20 12:40

Proc s narazenou bradou musi lezet 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.1.20 14:12

@zuza92 4,5let

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.1.20 14:20

@Vemas dotoho ti nic není si jeho matka doktor nebo otec. Mě zajímá jak ho tam držet i při jiné nemoci či úrazu. Když měl zánět dutin a zápal plic taky běhal skákal. Kdyby byl v Nemocnici hospitalizován tak buď by byl klidnější v cizím prostředí kdyby měl nějakou chorobu v hodnou k hospitalizaci či úraz nebo by ho museli uklidňovat a uvazovat. Když už nezabírá mluvit klidně řvát uklidňovat ho něčím co zabere na 5 minut.
Ve školce prý nevydrží 5 minut sedět u manuální práce, podle ostatních co ho znají a byli s ním nějakou dobu i podle lékařů by měl mít odklad, protože to vidí a tvrdí všichni co ho znají, že nevydrží ve školní lavici 45 minut což by příští roku musel.
1.7.2020 mu bude 5 let a v roce 2021 6 let a on nedokáže být 5 minutv klidu. Jak potom vydrží ve školní lavici? Snad se to v 7 létech sklidni. Manžel tvrdí, že se dítě každý rok skokově mění, že to bude lepší a lepší a já tvrdím, že né. No uvidíme za rok za dva jak to bude opravdu v 7 letech už bude rozumnější ať tak či tak se posune každým rokem dál a bude stoupat k dospělosti a bude rozumnější každým rokem víc, jenom aby ho to ADHD přešlo někdy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama