Jak udržet nemocné dítě v posteli?

8115
1.2.16 11:52

Jak udržet nemocné dítě v posteli?

Ahoj holky, jsem fakt neschopná, ale už fakt nevím, jak udržet nemocné dítě/děti ( 4,5 roku a 2 roky ) v posteli. Pokud nemají 39 až 40 ( kdy se sami dobrovolně přijdou pritulit a odpočívají ) tak je nadlidský výkon je tam udržet ( myslím, že ani připoutání by nepomohlo, oni stejně nedokáží byt v klidu, jsou pořad někde v pohybu :-( ). Co se třeba osvědčilo vám? Děkuji za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3686
1.2.16 11:54

@myskalucka co třeba bejt s nima v posteli, koukat na pohádky, nebo na něco co je zajímá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5413
1.2.16 11:55

@myskalucka Teplotu bych nesrážela a pokud klesne sama od sebe, tak bych je nedržela vyloženě v posteli, ale snažila se nabídnout nějakou klidnější činnost - kreslení, malování, plastelína, stavebnice, knížka, pohádka v televizi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
1.2.16 11:58

@myskalucka nic se neosvedcilo.Dej jim teply fusekle na nohy a nenervij se :mrgreen:. Mam ted taky doma dva marody a litaj tady. Jediny, kdy se zklidni, je u tabletu nebo u nejaky hry.Rano mel starsi vytazenoh tu autodrahu z lidlu, mala tad, jezdi s kocarkem. Snaz se je aspon udrzet v klidu, rozumej, vytahni jim nejake hry, at u toho sedi na koberci. Muzes je zkusit zaujmout treba domeckem z matracek, udelat jim " taborove" leženi a podobne… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
2052
1.2.16 12:00

Pokud nemaji pres 38, tak je necham, at si normalne hraji :nevim: jen proste nelitaji a maji klidnejsi cinnosti :nevim: ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
1.2.16 12:02

U nás se v posteli udržet nedají. Nechávám je být - jsou normálně oblečení. Snažíms e jhim vymýšlet klidnější program - kreslíme, čteme, modelujeme, hrajeme se s vláčky třeba, s malou pak klasické deskové hry…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
1.2.16 12:04

Zbytecna snaha… maly ulehnul az pre teplote k 39, jinak tu behaji oba a to jeden je na ATB a druha ma solidni nabeh. ale uz se v tom motame tyden a nepomaha ani TV, tablet. Knizky ani omylem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
205
1.2.16 12:05

My jsme doma už 14 dní 5 a 3 roky. Pokud nemají 40, tak je neudržím v posteli. Pouze s pohádkou v televizi a to není taky ideální. Ta 5 let si dá už říct a leží tak nějak ne uplně :D ta ruhá blbne. Oni se musejí pořád vyvíjet a ta nemoc je prostě brzdí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
1.2.16 12:06

@myskalucka
Pokud se cítí na to, nebýt v posteli, ať nejsou:-) Pokud mají do 38°C tak bych to neřešila. Snažila bych se volit klidnější program, případně pustit pohádku, u té děti určitě vydrží více méně v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
1.2.16 12:06

@Dojcanis : to zabere na chvilku, ale to časem poznas ;-)
@AliTad : tak se je snažím zaměstnat klidnějším činnostmi, vydrží chvilku ( starší dyl, mladší si umí hrát i delší dobu sám, ale ne činnosti v posteli, ale nejlépe na zemí :zed: ), jinak teplotu srazim až když mají přes 38 a to na nich poznal, jsou takový „unavenejsi“ ;-), ale občas se stane, že zjistil, že to řadící dítě má skoro 39 :zed:
@brko: oblečené je mám dost, ale lepší pro ne by bylo, kdyby se v klidu vylezeli v posteli, klidnější činnosti se jim snažíme dělat, ale jak jsou nevybehany, tak čas od času začnou zase litat :pocitac:, teplota, neteplota :-(.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6680
1.2.16 12:08

Co si pamatuji, tak já jako dítě taky neležela, pokud jsem fakt neměla vysoké horečky. Normálně ať si hrají, jen je dobře obleč, udělej čaj a pokud nebudou vysloveně divočit, tak je to myslím v pořádku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2278
1.2.16 12:10

U nás se neudrží ani při horečce. Tak usadím na gauč, zakryju dekou a děláme pohádkový maraton-zabaví je to max. na den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
205
1.2.16 12:10
@Marionet píše:
My jsme doma už 14 dní 5 a 3 roky. Pokud nemají 40, tak je neudržím v posteli. Pouze s pohádkou v televizi a to není taky ideální. Ta 5 let si dá už říct a leží tak nějak ne uplně :D ta ruhá blbne. Oni se musejí pořád vyvíjet a ta nemoc je prostě brzdí.

Nám doktorka řekla, že to starší musí vyležet, tak jsem se na ní podívala, jako jak se to jako dělá? Návod mi nedala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17568
1.2.16 12:13

Já je v posteli nedržím, nechávám normálně si hrát. Když mají horečku, nastěhuju se s nima do velké postele - když tam bivakuju s nima, tak tam taky vydrží

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15068
1.2.16 12:15

Jj, nejhorší jsou zdraví nemocní:-) Prostě pohádky, číst, něco stavět, malovat.. ale moc to neřeším. Pokud neskáčou po postelích a nehoní se, je mi celkem fuk co dělají. Když už horečky nejsou nebo je ok počasí, dvouleťáka vezmu do kočárku a jdu ven, spí nebo je víc vklidu než doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama