Jak udržet obvaz na ručičce

3384
18.10.06 06:32

Jak udržet obvaz na ručičce

Ahojky holky,

včera se nám doma stala škaredá věc a to malá Eli, které je rok si sáhla na kamna. Byli jsme na pohotovosti a tam nám to obvázali. Přes noc to bylo ok, ale ráno když se probudila obvaz byl dole. Poradíte něco jak ten obvaz udržet na té ruce. Doktor říkal, že ho budeme muset mít než se nám ručička zahojí a odhaduje to tak na týden až dva. :cry:

Díky moc Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

322
18.10.06 08:20

Ahoj,
odovídám: Těžko :roll: . Nevím, jak moc to má ošklivé, jak je nutné, aby obvaz měla. U nás to je tak, že když malého v roce píchla vosa, tak jen trošku zakňoural, ale když jsme se mu na to pak snažili něco dát (cibuli, kapesník s octem), tak řval jak na lesy a že nám nožičku prostě nepůjčí a zavázat si ji nenechá. Nakonec jsem to vzdala. Nevím, jak velký odpor klade Tvoje holčička, ale s tím naším broučkem by to asi prostě nešlo. Když se teď nedávno trochu říznul už jsem si asi netroufla mu to zalepovat a bylo to v pohodě. Jsem zvědavá, jestli někdo poradí nějaku fintu. Já bych řekla jedině stále zavazovat znova, vysvětlovat a počkat, až to vzdá a nebude si obvaz sundavat, ale chce to asi hodně trpělivosti.
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3384
18.10.06 08:33

Eva

diky za info. Trpělivosti mám na rozdávání. Má tam puchýřky takže pokud by to nebylo zavázané tak by si puchýře mohla strhnout a to by bylo asik špatné.

Tak zatím a dík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
569
18.10.06 08:35

ahoj, malá když byla opařená, tak to měla zavázané až skoro nahoru, to si rozvázat nezvládla. Bylo jí v tu dobu asi 1,5roku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5044
18.10.06 09:06

Ahoj,

když byl Matyáš rok, tak si opařil ruku a byli jsme 14 dní v nemocnici a tam mu přes obvaz dávali takovou tu síťovanou punčochu. Takže k obvazu se nedostal a bylo to ok. Ale je pravda, že on si to ani sundávat nechtěl. Každopádně to můžeš zkusit, jestli to nepomůže.

Tereza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2964
20.10.06 13:07

Ahojda! Nam zarustaly nehtiky na nohou a to pri kazdem prevazu doktori sami davali na obvaz na celou nozicku pruban - to je ta puncocha. Jednou to ale nedali, tak jsme to pidovi prelepili takovou tou textilni naplasti. Jak ale nozickama mydlil, tak si to stahl i s naplasti. Tak jsem pruban zakoupila v lekarne a nandala mu to na obvaz tak, jak to delali doktori: navlect asi tak 1/2 delky, zakroutit, otocit naruby a zbytek znovu navlect pres bolistku. Pak uz jen prostrihnout dirky pro zdrave prstiky. Zkuste to, treba to pomuze. Prubany maji ruzne prumery, ale kdyz pujdes do lekarny s malou, urcite Ti pomuzou vybrat to spravne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama