Jak udržet se dvěma zlobíky pohodu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dofi
Povídálka 46 příspěvků 30.10.14 16:58
Jak udržet se dvěma zlobíky pohodu?

Ahoj, prosím, poraďte, povzbuďte!!! :-) Jak udržet doma pohodu nebo spíš - jak sama sebe udržet v poho, aby byly v pohodě i děti?? Často se večer těším, jak si uděláme zítra hezký den, jenomže hned ráno mě vytočí a pak už to jede.. prostě začarovaný kruh.. mám klučíka 3 a půl a holčičku rok a půl…potíž je v tom, že syn dost žárlí (i když se moc snažíme, aby neměl důvod), tím pádem je hodně vzteklý, náladový, ségru neustále zlobí atd…malá už mu to začíná vracet, hádají se, perou, no - někdo to určitě taky dobře znáte… ale co mě trápí - když jsou odděleně - jsou moc hodní a spokojení - teď spal syn u babičky a prý úplný vzorňák. Malá doma taky v pohodičce…a jak jsme pro něj přijely, strhlo se peklo! Pořád ve mně hlodá pocit, že i když jsem si strašně přála, aby spolu vycházeli a byli parťáci, tak ani jeden není šťastný…jako zlepšuje se to, jsou i hezké momenty, ale není jich zas až tolik…nelituju ani náhodou, že mám dva kousky :-) oba jsou miláčkové, ale jak safra udržet doma nějakou pohodu, aby všichni byli spokojení a v klidu a v dobré náladě??? přečetla jsem tu různé rady, četla jsem Sourozence bez rivality, zkouším možné i nemožné a pořád to nějak není ono…jsem z nich úplně hotová!!! i když manžel pomáhá a občas i vypadnu z domu, zdá se mi, že bych musela odjet na měsíc, aby to pomohlo…přitom jsem s nimi tak ráda!!! ale pár posledních dní mám vyloženě krizi…něco hezkého naplánuju a stejně to většinou provází řev a nafouklé obličejíky…přitom jsou oba moc chytří, holčička sama o sobě moc hodná, syn sice zlobík od mala, ale v jádru je to taky hodňouš…asi nejsem jediná, kdo to takhle doma má, ale zrovna to na mě nějak dolehlo…tak kdybyste měly nějaký osvědčený recept, jak na to, ráda počtu!!! a můžete sem hodit i nějakou srandu!!! naši po sobě sice furt jdou, ale jak jde třeba o nanuk nebo o bonbony, to najednou náááramně umí držet spolu :-) :-)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
brumdinka
Nadpozemská drbna 25413 příspěvků 30.10.14 17:03

No jediná vážně nejseš :) to je snad všude tohleto… se rvou a za chvíli se objímaj a jéjé mám tě rád :andel:

no recept asi neexistuje… to by bylo na Nobelovku  :mrgreen:

zkus prostě si to tak moc nebrat a zas tak moc neplánovat ;-)

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 30.10.14 17:04

Máš ty sama sourozence? Tahle rivalita je u dětí, co jsou si věkově blízko, úplně normální. ;)

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 30.10.14 17:06

Já osobně jsem v pohodě od té doby, co chodím na plný úvazek do práce :mrgreen: Fakt si je mnohem víc užívám, víc toho děláme spolu, víc toho stihneme, víc si hrajeme, míň ječím, doma je větší pořádek… :nevim:

brumdinka
Nadpozemská drbna 25413 příspěvků 30.10.14 17:07

@malinika já jen dodám, že to není jen u sourozenců věkově blízko, ale uplně u všech sourozenců…mám kluky od sebe 7 let a perou a žerou se :mrgreen: a následně objímaj též…kamarádka, co má kluky od sebe 5 let, to má to samé v bleděmodrém :D…já se ségrama, co jsou o 10 a 12 let starší sme se taky neustále pošt´uchovaly 8)

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 30.10.14 17:11

Tohle je naprosto normální, s tím asi nic neuděláš. naši jsou schopní se do krve pohádat o to, kdo praskne kterou bublinu když si hrajeme s bublifukem :zed:

elen-ka
Extra třída :D 13145 příspěvků 16 inzerátů 30.10.14 17:17

Přemýšlím, zda nemám nick " @Dofi " :mrgreen:. Jen u nás je to obráceně, starší je holka, mladší kluk. Ale jinak je to úplně stejné :roll:

Dofi
Povídálka 46 příspěvků 30.10.14 17:18

Já právě mám ségru s rozdílem 4 roky a nikdy to mezi námi nebylo tak hustý…né že bychom se nepopraly nebo tak, ale vždycky jsme se měly moc rády a máme pořád!! A já jsem tak nějak automaticky předpokládala, že to tak bude i u mých dětí a teď zažívám pořád jen šoky…u nás teda platí hlavně to, že se vzájemně hrozně zlobí…to objímání a pusinkování opravdu jen hooodně výjimečně…ach jo no…taky částečně chodím do práce - tak jednou až dvakrát týdně na dopolko a to jo opravdu hotová oáza!! :-)

katsha
Kelišová 5791 příspěvků 30.10.14 17:19

@Dofi
Já Tě chápu, u nás je to stejné, navíc jsou tři (holky 6, skoro 4 a 2 roky). Taky občas padám na pusu. Teď jsou navíc starší dvě čtrnáct dní doma ze školky kvůli kašli, já měsíc před porodem a navíc příšerně nachlazená a když tu všechny tři začnou povykovat, nebo se o něco hádat, tak mám hlavu jak balón. Navíc vymýšlí děsné hovadiny a dělají u toho binec. Ale zase jsou chvíle (třeba včera asi dvě hodiny dopoledne), když byly zalezlé v pokojíčku a úplně v pohodě si tam hrály. Sice u toho vytahaly snad všechny svoje hračky, takže pak v pokoji nebylo kam šlápnout, ale byl od nich chvíli klid.
Já bych řekla, že tyhle spory jsou prostě normální, neznamená to, že by se neměly rády, ale jsou ještě malé a bojují o pozornost. Snažím se každé z nich věnovat i individuálně, ale někdy je to těžké. Jejich spory už zas tak neřeším, nechávám je, ať se spolu nějak domluví, zasahuju jen, když by hrozila nějaká tělesná újma. Jinak bych se z toho asi brzo zbláznila. :)
Tak přeju pevné nervy. :hug:

brumdinka
Nadpozemská drbna 25413 příspěvků 30.10.14 17:32

@katsha tak nějak a nejhorší je to o prázdninách :mrgreen:

andelka83
Generální žvanilka 20579 příspěvků 30.10.14 17:34

Tohle je standard i u nás, a to jsou o rok starší (4,5 a 2,5roku). Jsem si zvykla a nějak tu pohodu nehrotím. Jsme ráda že fungujem a nepozabíjí se.

Fima
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 2 inzeráty 30.10.14 17:47

Hehe, já si dneska zrovna „stěžovala“. Už jsme druhý týden nevysrčili nos z bytu, všichni postupně jsme pěkně dostali virózu a dneska je ten den, kdy to stojí za to. Celé odpoledne jsou tady kluci v sobě, vyloženě si dělají naschvály, provokují se, pak následně řvou. Roupama už neví, co by, a tak prudí a zlobí. Korunu tomu nasadil starší synátor, když mladšímu podtrhl tatrovku, na které stal. Mladší dítě řve, starší s pusou od ucha k uchu pronese: „Udělal jsem Filipovi bác, to je co, haháááá“. No není to zlatíčko? :lol: Dneska bych je tady nejradši nechala a utekla. :mrgreen: A zítra se tady budou zase objímat, stavět spolu lego a budou opět bráchové na život a na smrt. :srdce:

Zakladatelko, jak je vidět, nejsi v tom sama. Tyhle sourozenecké šarvátky jsou naprosto normální a hlavně přirozené. A je jedno, jestli jsou děti od sebe rok a půl nebo let pět. Ano, 15-letý se s 2-letým už asi rvát nebude, to je pravda, ale zase to má svoje. Já mám bráchu mladšího o 4 roky a jako malí jsme v sobě byli furt. Nadávali jsme si, ječeli jsme, plivali jsme po sobě… děs. Ale jsem ráda, že ho mám. Těch krásných okamžiků je zajisté mnohem víc a tohle jsou jen takové ty pletichy. ;) Zkus se na to povznést, až tak to neřeš a hlavně si nedávej nic za vinu.

jasska
Kecalka 244 příspěvků 30.10.14 17:58

Musím se přiznat, že na mě taky zrovna dneska dolehla pořádná krize. Manžel musel vzít obě děti a odjet s nimi k babičce, abych si hlavně od té starší chvilku dáchla a nabrala trochu sil. Mám děti přesně dva roky od sebe a poslední dobou je to psychicky opravdu náročné.
Jakmile se jde ven a dcera překročí práh bytu, je jako vyměněná. Najednou poslouchá, mladšího nezlobí, nedělá naschvály. Prostě je to ta moje úžasná holčička. Kdokoliv ji hlídá (babička, teta nebo soukr. školka), tak si ji nemůže vynachválit, jaký je to andílek. Ale jakmile jsme doma, všechny hračky jsou její, hopsá na malýho, tahá ho za uši, mě neposlouchá atd.atd.
Takže moje rada je být co nejvíc venku, ať už na hřišti(teď v zimě to bude horší, vím), na návštěvě u babičky, kamarádky nebo v herničce.
Držím pěsti, snad to zvládneme a zase bude dobře!

Uživatel je onlineladucha
Generální žvanilka 22186 příspěvků 30.10.14 18:13

Já mám dva kluky, 25 a 21, a holku 5.
Ten starší je v pohodě, ale ten mladší dceru pořád zlobí, posťuchuje, ta pak fňuká, uráží se, hádají se. Nadávají si a holka pak žaluje.
Takže ani patnáctiletý rozdíl pohodu nezaručuje 8)

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19574 příspěvků 30.10.14 18:29

Klasika. Výhodné rozložení sourozenců hodně brzy po sobě, aby si děti vyhrály a byli parťáci. :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >