Jak udržet sprchový kout stále jako nový?

236
12.11.20 13:11

Jak udržet sprchový kout stále jako nový?

Ahoj holky,

stěhujeme se do nového bytu, kam jsme si pořídili sprchový kout, už v nájmu se s údržbou dost peru - po každém sprchování nestírám, navíc v Praze je dost tvrdá voda, takže jednou měsíčně si udělám hodinku drhnutím sprcháče.

Jak řešíte doma údržbu sprchového koutu a udržuje i manžel/děti? Můj muž mi sdělil, že on to stírat určitě nebude, že mu nějaké kapky nevadí a nebude otrokem sprchového koutu, takže budu muset stírat i za něj, co se dá dělat, debat ohledně úklidu už bylo doma spoustu…

Takže moje otázka zní: jakou používáte stěrku, používáte i nějaké další přípravky?

Moc děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
162
12.11.20 13:19

Zrovna jsme včera čistili sprcháč. Stydím se, protože do dnes jsem to řešila pouze tak, že jsem vydrhla tu vaničku pouze cifem a vyčistila odpad a škvírky. Střídáme se s přítelem. Tak to včera dal do pucu a ty dveře od vodního kamene vyčistil octem. Tak čistý sprcháč jsem ještě neviděla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17559
12.11.20 13:19

Nestírám, nejsem otrok :roll:. Prostě ho jednou za týden při sprchování přejedu drsnou houbičkou a čističem. Hotovo a čisto za dvě minuty. To se opravdu najde někdo tak střelenej, že ho stírá po každým sprchování?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9828
12.11.20 13:30

Na dveře takovou tu stěrku co se používá na okna značku nevím. Jinak denně také nestíráme. Jendou týdně dělám větší úklid a beru pořádně i sprcháč. Používám hodně ráda produkty od značky Frosch.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
190
12.11.20 13:32

Taky mame tvrdou vodu, ale po kazdym pouziti umyvat sprchac to by me mohlo :)
Staci 1× tydne vzit hadrikem a saponem (ja nedam dopustit na sanytol na koupelny) a je to behem 10 minut hotovy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19759
12.11.20 13:36

Tyjo to sem nestirala nikdy, vetsinou tak 2× do tydne umeju to dno, odpad atak, ale sklo a zdi beru jednou za cas, kdy uz je videt, ze by to chtelo. Ale mame takovy material, kde to neni moc videt, nemame uplne cire sklo. By me slehlo to stirat denne (a jeste bych to musela delat po vsech clenech rodiny, protoze chlap by se na to vybodnul a deti tam nedosahnou) :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
338
12.11.20 13:41

Nestiram denně.. Umyju parkrat do tydne dno, pokud mam čas tak i sklo no.. na prvnim bytě jsem to neřešila, nebylo tam čire sklo.. pak jsme meli vanu, tak to bylo v pohodě a ted mame zase sprchač.. chci tam dočistit tu hruzu co tam je, ale jinak tim, že jsme tu dočasně, než se tam postavi RD, tak to prdim :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1354
12.11.20 13:49

Sprcháč udržíš jako nový jenom tak, že ho nebudeš používat :mrgreen: Myju sprchu cca jednou týdně, na nějaký drbání octem kašlu, pěkně chemií, prostředků na čištění je spousta. Máme skleněnou zástěnu, mezi úklidama ji opravdu nikdo nečistí dosucha, nejsme blázni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3910
12.11.20 13:59

Myju ho v ramci uklidu koupelny a na ten pouzivam vysavac na sklo od Leifheitu. S tim mi obcas pomaha mladsi syn, s tim vysavacem ho to bavi. Manzel neuklizi vubec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25234
12.11.20 14:02

Máme takový ten velký kde je jen stěna ze skla a stíráme po každém sprchování, manžel dokonce i podlahu a stěny :mrgreen:, stírají i děti :nevim: je to otázka max dvou minut, možná i min :nevim: a je pořád jako nový i po 5 letech :jazyk: normálně vezmu takovou malou gumovou štěrku a setru vodu, nepřipadam si nijak divná. Tu podlahu protože máme četbou dlažbu a když se tam nechá zaschlá voda, dělají se tam mapy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18353
12.11.20 14:11

Nepoužívat. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
646
12.11.20 14:25

Myji 1 týdně všechno. Obvykle vystříkám octem, nechám chvíli působit, a pak buď houbičkou nebo pískem přetřu a hezky se to vyčistí. Když se to dělá pravidelně, tak i s tvrdou vodou to jde. Co mi dělá větší starosti jsou takové ty kolejničky a podobné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6380
12.11.20 14:26

Jednou za týden nastříkám Fixinelu na sprcháče, nechám 10 minut působit, spláchnu a přejedu vysavačem na okna od Leifheitu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3232
12.11.20 19:11
@Janli píše:
Nestírám, nejsem otrok :roll:. Prostě ho jednou za týden při sprchování přejedu drsnou houbičkou a čističem. Hotovo a čisto za dvě minuty. To se opravdu najde někdo tak střelenej, že ho stírá po každým sprchování?

Jo. Taky to zabere týdne tak dvě minuty. A těch šest drepu, který při tom udělám, mě taky nezabijou :-) A starší syn to miluje, takže se chodí často sprchovat poslední a stírá on.
Zakladatelko, mám normální stěrku. Ještě to jednou týdně vezmu parním čističem, když s ním vytiram v koupelně zem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
12.11.20 21:30

Po každé sprše jsme obyč stěrkou setřeli kapky vody, jinak běžný připravky do koupelny a leštěnku na sklo ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat