Jak udržet vztah, když máte malé děti?

Anonymní
22.3.16 12:48

Jak udržet vztah, když máte malé děti?

Ahoj,

máme dvě malé děti rychle po sobě (2,5 a 1 rok) a naše manželství se pomalu, ale jistě rozpadá :,(. Strašně bych ho chtěla zachránit, ale začala jsem to pomalu vzdávat. Prosím poraďte, jak jste to ustáli, co se pro to dá udělat a vlastně cokoliv, co by nám pomohlo.

Bývali jsme šťastní, vše fungovalo, vzali jsme se po 5 letech známosti a rok po světbě jsem plánovaně otěhotněla. S jedním miminkem se to vše ještě dalo zvládat, navíc jsme byli oba nadšení z toho, že jsme rodiče, ale pak jsem otěhotněla znovu (plánovaně, chtěli jsme děti rychle po sobě) a už během těhotentví se to začalo vše kazit. Máme běžné role, kdy já jsem v domácnosti s dětmi a manžel je živitel - tedy plán je takový, že to tak bude do doby, než nepůjdou děti do školky. Oba jsme to tak chtěli a já bych se v té roli cítila moc dobře, kdyby fungoval náš vztah. Manžel je do určité míry perfekcionalista, razí teorii, že člověk musí hodně dávat, pořád na sobě pracovat, ale vyžaduje to i od okolí.

Pro přestavu uvedu, že sám se udržuje v kondici, stará se o sebe, hezky se oblíká, hodně pracuje, abychom vše měli a zároveň mě vezme do divadla, do restaurace, apod - na oplátku ale vyžaduje to samé ode mne, abych na sobě pracovala a dávala do toho vztahu maximum… není to pouze o penězích a vzhledu, uvedla jsem to jako příklad, jde třeba i o čtení knih, vzdělávání se,… - manžel tvrdí, že člověk musí dostat ze sebe a tím i ze života maximum. Já s tím souhlasím a vždy se mi to líbilo, obdivovala jsem to a po předchozím vztahu s líným flákačem to pro mě bylo naprosto fascinující.

Jenže v praktickém životě s dětmi na tomto troskotáme. Já muži nestačím. On toho opravdu zvládá a zastane hrozně moc, ale já už víc nemůžu. Manžel si potrpí na pořádek a teplou stravu - a tím nemyslím, že zametu a ohřeju párek. Doma se to musí lesknout a večeře musí být jak z nóbl restaurace. Také já i děti musíme být upravení, děti musí být pořád čisté a navoněné - jednoduše vše jako ze žurnálu. Manžel je také takový, ráno ještě před prací chodí cvičit a ve stejném stavu udržuje auto, zahradu a samozřejmě sebe. Po práci ještě chodí na střídačku na nákupy nebo do posilovny, tedy vrací se každý den téměř přesně v 19:00. Já ale jeho požadavky nejsem schopna splnit, potřbovala bych naopak od něj pomoct, když dorazí domů, ne ho čekat se vším hotovým u slavnostní večeře…a to on není schopný pochopit. Prý mám celý den na to vše zařídit, udělat… a i když je naklizeno, navařeno a není třeba vyžehlené prádlo, už je zle. Nemluvím ani o tom, že se musím nalíčit, upravit,… Jsem z toho strašně unavená a vyčerpaná, pořád se jenom dohadujeme, nemůžeme se shodnout. Snažila jsem se s ním o tom mluvit, navrhovala jsem, aby si to během dne zkusil ať vidí, jaké to je - jenže to on neudělá, protože nemůže vynechat práci. V pátek večer máme na děti hlídání a my spolu jdeme na večeři nebo do divadla, jednoduše snaží se, abych se i já cítila lépe. V sobotu vezme děti pravidelně ven, jenže dostane je oblečené a připravené a potom je zase vrátí tak, jak je dostal ven - tedy nedá se říct, že by nepomohl vůbec, ale pro mě je to strašně málo a už jsem tak vyčerpaná, že nemám sílu vůbec na nic… ztrácí se komunikace, vše je takové formální,… Strašně mě trápí i to, že když děti nikdy nevykoupe, nepřebalí, prostě když jsou všechny takovéto činnosti na mně, nebudou mít spolu ani nikdy takový vztah. Jedna procházka týdně a trochu pohrání si spolu v neděli, případně nějaký společný rodinný výlet o víkendu nestačí na to, aby věděl, jaké je to tarat se o děti, aby znal jejich potřeby a jejich trápení.

Takhle na venek jsme perfektní rodinka, kde nejsou problémy s penězi, kde máme páteční večery pro sebe a o víkendu je manžel s dětmi a máme i společné výlety, nebo jedeme navštívit babičku s dědou… ale v soukromí nic nefunguje, nemůžeme se domluvit, pořád mě za něco kritizuje, já se dusím, nedokážu si ho už tolik vážit, vztah s dětmi není takový, jaký by měl, nejsem schopná splnit jeho požadavky, on si myslí, že jsem neschopná a pořád jenom sedím doma, navíc pro něj už nejsem tak atraktivní…kam se to vše ztratilo? A jak se s tí vypořádat? Vždyť přece každá mamina od dvou maličkých dětí musí mít stejné problémy, že nestíhá, že se nezvládá udržovat upravená, že je toho prostě moc - navíc jsem už v podstatě 2,5 roku pořádně nespala. Nebo to zvládáte lépe a je opravdu problém na mé straně? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64766
22.3.16 12:54

Nezlob se na mě, ale ten chlap je vůl.. tak ať najme hospodyni.. nebo víš co? Hoď se marod, na týden, ať si to frajer zkusí.. u nás jsou dny, kdy ani zamést nestihnu, jaký je fičák.. a to mám jedno dítě školou povinné.. ale aji tak je to mazec..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26551
22.3.16 12:54

Tak jako obecně máte to skvělý. Ale stejně nejsi šťastná. Protože tam chybí to přizpůsobení, pochopení pro druhého. Nejde jen něco vyžadovat bez ohledu na to, zda to pro druhého je schůdné, zda to zvládne.
Co takhle odjet na víkend pryč. A manžel by se musel postarat o tu dokonalost sám? Já bych takhle žít nemohla, a ani dostatek financí a čas pro sebe (vím že když je vztah v troskách, tak ani ten čas spolu ti dva trávit nechtějí, nemá to ten smysl, jaký to má mít) by mi to nevynahradil. Když se člověk cítí špatně..
Bohužel chlapovi se s příchodem dětí toho mnoho nezmění, zvlášť pokud je to v pozici - on živitel, ona všechno ostatní. Nechápe to, nerozumí, možná tomu ani nevěří že je to tak náročné.
Zkusila byc i poradnu. Někdo by mu měl vysvětlit a ukázat, jaký je skutečný život. Není to honba za dokonalostí. Někdy se musí slevit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26551
22.3.16 12:56

Kdyby ses s ním rozvedla a děti mu dala do střídavé péče, zajímalo by mě, jak dlouho by mu ta dokonalost vydržela. Asi tak půl dne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2687
22.3.16 12:58

Presne tak tvuj manzel je naruseny clovek, vubec se s nim nesrovnavej. :think: Tohle co popisujes neni normalni. Obavam se, ze jsi sla z blata do louze… Asi to chce neco mezi flakacem a timhle… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11131
22.3.16 13:01

Hele, penize evidentne problem nejsou, takze proste navrhni, ze ty se budes vzdelavat, upravovat, chodit do fitka a zehlit a vytirat muze hospodyne.
tak to bylo i drive a jinak to proste nejde. neni v lidskych silach se starat o dve male deti, u toho vyvarovat, zehlit, lestit policky a vecer vyapdat, jak z titulni stranky casopisu. a pokud si tvuj muz potrpi na vyssi standard ve vsem, tak mu vysvetli, ze je pod tvoji uroven litat doma s hadrem.

nemyslim to vubec ironicky - mame slecne, ktera k nam dochazi denne a pomaha s domacnosti, i s detma. ja vecer stejne jak ze zurnalu nevypadam, ale u nas je tech komplikaci vic (starsi je autista). kazdopadne to, ze nekdo vyzehli a vytre podlahu a ty si mezitim muzes dat kafe - to je neco uzasneho :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13486
22.3.16 13:03

Nedala bych to. Zni to vsechno nalajnovane - udusila bych se. Ale rikas, ze takovy byl vzdy takze to je tezky no. Mel by pochopit, ze uz nejsi ve stejne roli jako driv. Kazdopadne klobouk dolu. Ja se licim kazdy den, ale stylem 5 minut pred odchodem ven. Uklizim kazdy den, ale ne vse postupne. Jo a nevari. :))) presto si troufam rict, ze jsme stastny. Nezalezi jak zijete, ale zda jste spokojeny a to ty nejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11131
22.3.16 13:03

Jinak, ze tvuj manzel je posuk, s tim souhlasim taky. a ac chapu, ze nemuze nejit do prace a starat se o deti „aby videl“, tak od toho jsou vikendy. nevim proc by mel „dostat“ deti nachystane a pak je „vratit“ tobe.
proste si jeden vikend neco super-duleziteho naplanuj a odejdi z domu v 7hod rano a vrat se v nedeli vecer. fakt doporucuju vrele!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13486
22.3.16 13:09
@Ali-Ali píše:
Jinak, ze tvuj manzel je posuk, s tim souhlasim taky. a ac chapu, ze nemuze nejit do prace a starat se o deti „aby videl“, tak od toho jsou vikendy. nevim proc by mel „dostat“ deti nachystane a pak je „vratit“ tobe.
proste si jeden vikend neco super-duleziteho naplanuj a odejdi z domu v 7hod rano a vrat se v nedeli vecer. fakt doporucuju vrele!

Souhlas :mrgreen: ja odjela ke kamosce na vikend a byt jsem nasla celej rozbordelarenej, Dite rvalo, chlap zpocenej a vynervenej. Prezili to vsichni, ale jakym stylem :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.16 13:10

@andelka83 Ano, jenomže on sám je v tomto naprosto nad průměrem - zastává toho opravdu víc, jak je běžné. Žádný rozplácnutý chlap u televize s pivem. Když jsem byla v porodnici, staršího hlídaly na střídačku babičky a manžel si krátil prcovní dobu, tedy jakž takž zvládnul udržet doma svůj standard i když tedy bez vaření - jídlo si nechal vozit hotové. Já už mu to několikrát navrhla, aby si zkusil den a ukázal mi, jak to zvládne - jenomže k tomu nikdy nedošlo. On má v tomto jasný názor, kdo má co na starosti a já s tím souhlasila - před pořízení rodiny se mi zdálo správné, abych byla já doma a starala se a byl jsem i vděčná za to, že to zvládne utáhnout. Jsou matky, které jsou na vše úplně samotné a to si vůbec neumím představit. I teď jsem ráda, že ho mám, že alespoň v tu sobotu na nějaký čas vezme děti, ale jak jsem se snažila naznačit…tam není hlavní problém v tom, co vlastně je nebo není hotové. I kdybychom měli chůvu a někoho na úklid - tam je problém v tom nepochopení a v té představě, že já toho dělám málo. Že bych mohla více a lépe. I kdyby jeden den tady fungoval on - pořád je tu ten fakt, že děti jsou někdy nemocné, je třeba jít k doktorovi, někdy se nespí celou noc - a potom se ten režim změní a něco se prostě nestihne. Nevím ani s tou poradnou, kdy bychom tam mohli chodit a jak ho přesvědčit - on tvrdí, že dělá co může, že dělá svůj podíl dobře, snaží se být i ke mně milý a říkl, že jestli chci mít ještě trochu víc volna, tak že zaplatí ještě na jeden večer hlídání - také uvažujeme nad soukromými jesličkami, kam bychom dali děti na 1-2 dny v týdnu na pár hodin, jenže i tak je tady pořád to nedorozumění a ten fakt, že se ztratila úcta jednoho k druhému. On si mě neváží, protože má pocit, jak nic nestíhám a nezvládám, že nejsem schopná na sobě zapracovat a já si ho už nevážím práve proto, jak se mnou jedná a jak to nechápe - příde mi jak zabedněný někdy. K tomu nechci psát jenom ve zlém, on je dobrý chlap, snaží se, ale jak jsem popisovala, má životní temto a nároky takové, že se s ním nedá držet krok.

• Citovat
  • Nahlásit
25479
22.3.16 13:11

Co poradit…najdi si chůvu, strč děti na pár hodin týdně jí a žij. Dojdi si na kosmetiku, zacvičit, na kávu…domluv se s nějakou kamarádkou a jeď na víkend pryč, ať se tatínek postará. No a kritiku? Já jí nesnesu, pokud se jedná o věci, kterým kritik(v tomhle případě manžel) nerozumí, takže moje horká hlava a prořízlá ústa by mu to vpálila hned. Taky to není ideální, ale taky jsem jen člověk, ne stroj.
Manželovi radím, ať nekouká tak často na debilní seriály, kde ženská zvládne všechno a ať se taky zapojí. Neříkám do úklidu nebo tak, ale do péče o děti. Vezme děti ven? Ok, maximálně nachystat oblečení a zbytek ať si udělá sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64766

Jinak ještě jedna věc - kup si permici do fitka, na solárko atd, a po tu dobu, ať pečuje on.. starej se o sebe, soustřeď se na sebe.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13602

Takový chlap by mě zřejmě za týden umlatil. :mrgreen:
Mam děti 4, starší. Nejmladší rok a půl.
Včera přišel z práce, k večeři chleba s pastikou, ta teda byla domácí, pak si vzal dítě, abych mohla uklidit a večer ještě vytrel, jsem šla rovnat prádlo.

Manželství máme báječné, právě proto, že jsme tým.

Umřela bych únavou z toho, co popisuje s.

Taky se mi zdá řešením paní na úklid a klidně i hlídání, ať můžeš vyvářet michelinsky menu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14480

Mam 2 deti 23 mesicu od sebe. Deti jsou hodne zive. To, co pises, bych fakt nezvladla. Sama myslim chapes, ze dokud Tvuj muz nedostane na tyden domacnost na starost se vsim vsudy, nepochopi. Ja mam stesti, ze muj muz chape. Ja varim 2 tepla jidla denne (muz si nosi i do prace) a snazim se, abychom na spinu nezemreli, a to tak nejak spolu s peci o deti vyplni cely den. Jsme teda hodne venku, protoze domacnost deti demoluji :mrgreen:. Takze jedina rada nechat ho v tom vykoupat, ale tres se, kdyby to nahodou pan dokonaly zvladl levou zadni (jako ze spis ne, ale co my vime).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15850
22.3.16 13:14

A co děláš se zbytkem času? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu