Jak uspat 22měsíční dítě místo dudlíku nebo vození?

11479
31.7.13 14:11

Jak uklidnit 22m dítě ke spánku místo dudlíku nebo vození?

Ahoj, moje 22m dcerka prokousla dudlík. Přes den mi u oběda pomalu usíná, ale po uložení začne řádit a nespí. Pár dnů jsem ji zas po roce uvozila v kočárku (usne do 10 min), ale tohle je zřejmě nebezpečné zavádět :roll:. Vstává kolem 7, ukládám ji kolem 13, večer chodí ve 20:30, usíná ale taky dlouho, až kolem 21:30. Mně přijde, že se neumí uklidnit ke spánku :nevim:. Pokud nespí po obědě, večer dřív neusne, jen je s ní odpoledne k nevydržení :zed:. Pohádka ani to, že si s ní lehnu, nepomáhá. Cumel vracet nechci, měla ho od roku jen na spaní a v poslední době ho ze mně dyndala i přes den. A to nechci. Už jsem nemohla ani do ložnice pro oblečení :cert:.
Napadá vás něco, čím dítě sklidnit? Nějaká relaxační hudba? Usínáček? Už jsem z toho vyřízená :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

K-Black
31.7.13 14:18

Já bych dala dudlík zpět, ale jen na spaní, přes den to je už velká.
Synovi jsem dudlík vzala, protože se mu začali vyvracet zoubky, a to nebyl žádný závislák, od mala s ním usnul a vyplivnul. Kdyby nebyli ty zoubky tak mu ho nechám, obešlo se to bez řevu, ale 14 dní nemohl usnout po obědě, myslela jsem že je konec odpoledního spánku :roll: po 14 dnech začal opět spát.

• Nahlásit
  • Citovat
13802
31.7.13 14:18

Dcera je stejná (vstávání, usínání po obědě i večer). Dudlík taky začala hrozně žebrat (rapidně se to tedy zhoršilo před měsícem po ukončení kojení). Já jí ho na spaní dávám - vím, že s ním usne, a pak nemusím vymýšlet, co udělat, aby spala. Ta moje chce dudlík i přes den, ale prostě ho nedostane :nevim:. Nerozumím tomu, proč ho nemůže mít na noc a přes den ne? Však je dost velká na to, aby pochopila, že přes den ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22816
31.7.13 14:19

Nijak, dát do postýlky a spát. Do roka jsem uspávala kojením nebo v kočárku, pak najednou nic z toho nešlo..šel do postýlky, já jsme tam byla s ním (teď už tam nejsem, dám do postýlky, pohladím, dám plyšáka a jdu), první den byl v šoku že, tak hulákal, druhý den méně, do týdne usínal v pohodě a časem se to ještě lepšilo. Usíná stejně v pohodě ať ho ukládám já, tatínek nebo babička, přes den i večer. Žádné vyloženě uspávačky bych nezaváděla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2244
31.7.13 14:27
@andelka83 píše:
Nijak, dát do postýlky a spát. Do roka jsem uspávala kojením nebo v kočárku, pak najednou nic z toho nešlo..šel do postýlky, já jsme tam byla s ním (teď už tam nejsem, dám do postýlky, pohladím, dám plyšáka a jdu), první den byl v šoku že, tak hulákal, druhý den méně, do týdne usínal v pohodě a časem se to ještě lepšilo. Usíná stejně v pohodě ať ho ukládám já, tatínek nebo babička, přes den i večer. Žádné vyloženě uspávačky bych nezaváděla.
:palec: máme to stejné s uspáváním, můj rarášek má 21.m a také uložím pohladím dám pusenku a odcházím, už si zvyknul a usne sám.
Jen tedy ten dudlík je u nás problém…bez něj při spaní ani ránu… :roll: no budeme mu muset už zamávat…
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25959
31.7.13 14:27

Dala bych dudlík zpátky a nechala vyloženě jen na spaní. Lepší než se teď obě trápit, že nechce spát.
Malá po mě taky přes den žebrá dudlík, ale prostě ho nedostane, jen večer když jde spát :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18259
31.7.13 14:53

Nevim zda to tu uz nezaznelo, nechce se mi cist prispevky, ale my teda nemame dudlik uz nekde od 7dmeho mesice..,ale misto toho ma na usinani lahvicku s pitim…pije si, zuzla si a u toho usne uplne sam a v pohode…my ho teda nikdy neucili usinat kdyz tam jsme u neho, od miminka usina naprosto sam, ale ma teda tu lahvicku :)tak to zkus a uvidis :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
866
31.7.13 15:01

Dudlík nevracet. Nevím, jak to má s usínáním, jestli chodí sama nebo uspáváš, ale já po odebrání dudlíku 3 týdny uspávala. Ležela jsem s ní v posteli třeba hodinu, než usnula, uklidnila se už tím, že jsem tam s ní ležela a třeba ji hladila po hlavě. Postupně jsem začala ty intervaly zkracovat a vykládala jsem pohádku, případně jsem zavelela, že dneska si zkusí jako velká holka spát sama jenom s medvídkem. Pochopila to a na dudlík už si dneska ani nevzpomene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6250
31.7.13 15:13

Dát do postýlky a spát, zvykne si.
Jinak naší malé je taky 22 měsíců a dudlík má jenom na spaní - prostě jí vžycky vysvětlím, že dudlík je jen na spinkání a přes den jí ho nedám. Ať řve, jak chce. Zvykla si.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22816
31.7.13 17:27

@sweetpretty tak moji nechtěli dudlík ani jeden. Starší ho bral namilost když měl 2-8týdnů a pak sbohem. Mladší ho měl v puse od narození tak 5× a zbytečné.
Jo, mladší má 16,5m a usíná takhle bezvadně už skoro 2měsíce, to je balada.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11479
1.8.13 21:24

Tak poté, co se stříhaný dudlík zmenšil na nedundatelnou úroveň nastalo pro matku neakceptovatelné peklo při uspávání. Poprosila tedy vílu, jestli by dítěti ještě nějaký jiný nepůjčila. Třetí pokus o oddudlíkování je tedy pasé :oops: :zed:. A to je vám ticho a klid takhle navečer :mrgreen:… Prostě mám slabou povahu :nevim:. Další pokus odkládám na Ježíška.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama