Jak uklidnit plačící mimi např.před koupáním

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Evinkaaa
Povídálka 24 příspěvků 12.11.14 12:06
Jak uklidnit plačící mimi např.před koupáním

Ahoj holky,
prosím o radu zkušenější maminky. Mám měsíčního chlapečka. Až včera jsem se vlastně dozvěděla od pediatričky, že není dobré uklidňovat řvoucí mimi prsem, které je schopné dudlat snad každou půl hodinu a vydrží u něj i hoďku, ale mám spíš nabízet dudlík. Takže se od včera snažím dudlíkem uklidňovat, pokud mám pocit, že na kojení je ještě čas (cca 3 hodiny). Jinak jsem ho používala jen na cesty kočárkem, protože většinou se mu v něm nelíbilo, než jsme vyjeli. Přes den si spolu tedy celkem poradíme, usínání večer taky celkem ujde, i když dudlík by nám nemusel vypadávat z pusinky, ale snad to časem vychytáme.
Problém mám v tom, že když chcí mimi uklidnit právě dudlíkem a povede se to, tak výsledkem je většinou (třeba i po půl hodině) spánek miminka. Jenže už několik dní se stává, že když se vrátíme z procházky (jezdím tak kolem 3 po kojení a asi do 5 jsme zpátky), vyndám z kočárku a ve vajíčku donesu do bytu z kočárkárny, tak se probere a během svlékání začne brečet. Když nepomůže dudlík, dám prso (jsou to vlastně tak dvě hodiny od posledního kojení, tak proč ne), ale asi 5 minut po kojení začne znovu brečet a to jsou tedy hystráky, rudá hlava, zalykání apod… A když se náhodou zadaří mu ten duldík vnutit, tak po nějaké době usne, třeba o půl 7. Jenže to je ten hlavní problém, máme se KOUPAT.
Tak prosím, nemáte někdo zkušenost, jak ho uklidnit a proč vlastně tak brečí? Jestli se mu třeba nelíbí, že jsem zbudila vyndáním z kočáru?? :nevim: Jak ho mám dostat do té milé nálady, kterou mívá většínou ráno, dopoledne, někdy odpoledne, kdy vydrží třeba i sám ležet na sedačce, koukat kolem sebe a kdy je prostě zlatej?? Když má totiž tuhle náladu, tak je koupání úplná pohodičky a užíváme si to oba dva…

Reakce:
Jarka K
Závislačka 4147 příspěvků 12.11.14 12:10

Úplně s radou nepřispěji, ale mám podobnou zkušenost… celý den zlaté dítě a vpodvečer se změnil, začal plakat a nepomáhalo nic - dudlík, nošení, houpání, koza… nic…
začínalo to každý den mezi šestou a půl sedmou a uklidnil se až koupáním… nepřišla jsem na to, čím to je a jak tomu zabránit, každopádně to cca po měsíci odešlo samo od sebe…
tak držím palce, ať to netrvá dlouho :mavam:

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 12.11.14 12:15

To večerní řvaní mívá spoustu mimin, chce se to obrnit a brát to jako fakt, že každý večer dvě hodiny prochováte. Koupání přesuň na dobu, kdy neřve :)

jezzz
Závislačka 2726 příspěvků 12.11.14 12:15

Napadají mne prdíky, ty bývají na večer :-(

Cvičit nožkami, dávat espumisan nebo něco podobného, lactobacily masírovat bříško.

jezzz
Závislačka 2726 příspěvků 12.11.14 12:16

A koupat když ji v klidu :-)

Freyaa
Extra třída :D 10052 příspěvků 12.11.14 12:16

Já tedy nakojím, kojím malou jak si řekne, i po koupání mezi oblékáním. Třeba po půl hodině, když vidím že pije tak ji nechám když jen dudlá, tak chodím po bytě a povídám to většinou zabere. Dudlíka jsem zkoušela ale moc jí nejde vám když ho má tak zaspava kojení a to nepotřebuju takže nedávám vůbec.

yweth
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 12.11.14 12:25

Ahoj :), nepatřím teda určitě mezi nejzkušenější maminky (malá má teprve 2 apůl měsíce :) ), ale vždycky se mi osvědčilo pochování a klidné povídání, u novorozenátek j děsně důležitý kontakt :). Dřív jsem taky zkoušela uklidnit mlíčkem, jsme na UM, ale to většinou dopadlo tím, že se mi malá pozvracela, asi tím jak plakala a navíc hltala to mlíčko.
Jinak s tím večerním plakáním jsme si taky ze začátku prošli, kolikrát už jsem byla úplně zoufalá, že nevím, proč pláče. Ale naše paní doktorka mi vysvětlila, že tak malé miminko kolikrát pláče úplně bezdůvodně, že vlastně ani samo neví proč, prostě se mu vyvíjí psychika :). Uvidíš, ono to přejde samo, jak píše Jarka K :)

mrs.gendy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.14 12:28

Taky to u nas tak bylo. Pres den jsem ani nevedela, ze mam mimco, ale vecer :zed: ale ve tvem pripade me napada to preruseni spanku. Ono to fakt neni dobry. Jak se mimco nevyspi podle sveho, tak ma zkazenou naladu. Asi ti nezbude nic jineho, nez jezdit dokud se neprobere samo.me usnula vzdycky az po hodine venku, ale treba v satku hned a probudila se i za pul hodiny. Ale spokojena a doma to dospala.
V nejhorsich pripadech, jsem porad nosila na tygrika a treba i hodinu s ni chodila. Tyhle zacatky jsou boj :hug: ale neboj, kolem druheho mesice uz se to vsechno srovna. Mimco si zacne uvedomovat rezim.

AlexaAniko
Kecalka 157 příspěvků 12.11.14 12:30

Taky mi takhle řval-u nás nepomáhalo ani mlíčko ani dudlik-bolelo ho bříško. Řval mi před koupáním, ve vaničce a i dlouho po koupání. Fakt sem z něho byla už vynervovaná :nevim: nejlepší je když se to v koupelně ozývalo-málem mi praskly bubínky :mrgreen: nijak sem ho neuklidnila-tak prostě celou dobu řval. Časem ho to přešlo :roll:

Malvajs
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.14 12:34

Mame to same :-)) pomohlo mi pevne zavinout, dat dudlik a chovat az do koupani. Ted se budu ucit vazat satek a budu ji nosit v tom, at mam volne ruce a setrim zada. To zabralo na rev u nas. Docetla jsem se, ze miminka nemaji dovyvinutou nervovou soustavu a tim revem zpracovavaji zazitky z celeho dne. Me kdyz mala usne, tak ji necham, koupu v pul sedme, minule mi usnula v sest az do 3/4 na 7. Nechala jsem a pak svlikanim na koupacku jemne vzbudila. Byla docela v pohode. Bala jsem se jestli pak usne a uplne v pohode. Tak nech miminko spat, kdyz prineses domu a az se vzbudi tak bez koupat..
Co se tyka kojeni.. Je nesmysl dodrzovat trihodinove intervaly. Pokud ma miminko hlad nebo zizen po dvou hodinach, dej mu napit. Ono to odezni.. Ja ted po pulnoci kojim kazde dve hodiny, nezabira nic jen prso. A pije, takze ma hlad.. Taky asi potrebuje citit blizkost mamy. :-))) neboj upravi se to, naslouchej svemu miminku a ne radam dr.
U prvniho syna to bylo to same, takze neboj, prestane to :-)

Akras2
Ukecaná baba ;) 2302 příspěvků 12.11.14 12:35

Může to být přerušení spánku. A nemusí to mít žádný vážný důvod. Naše malá měla „pekelnou sednou“. Padlo sedm večer a začala ječet. Mohla jsem si podle ní řídit hodinky. Pomohlo jen pevné zavinutí a to ještě jen občas. Ječela do devíti a pak usnula a spala. :nevim:

Malvajs
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.14 12:37
@mrs.gendy píše:
Taky to u nas tak bylo. Pres den jsem ani nevedela, ze mam mimco, ale vecer :zed: ale ve tvem pripade me napada to preruseni spanku. Ono to fakt neni dobry. Jak se mimco nevyspi podle sveho, tak ma zkazenou naladu. Asi ti nezbude nic jineho, nez jezdit dokud se neprobere samo.me usnula vzdycky az po hodine venku, ale treba v satku hned a probudila se i za pul hodiny. Ale spokojena a doma to dospala.
V nejhorsich pripadech, jsem porad nosila na tygrika a treba i hodinu s ni chodila. Tyhle zacatky jsou boj :hug: ale neboj, kolem druheho mesice uz se to vsechno srovna. Mimco si zacne uvedomovat rezim.

me dceri je 9 tydnu a nezmenilo se zatim nic :-) a rezim u tak maleho miminka je hloupost. Ano je fobfe dodrzovat ritualy s koupanim, kazdy den to same, miminko pak vi co nasleduje a uklidnuje ho to. Koupu mezi sestou a 3/4 na sedm dle toho jak spi, kdyz prijdeme z venku, rve a je v pohode. Pak nasleduji ty same cinnosti. Ona nevi, ze je to o 20 minut driv nebo pozdejc :-))

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Česká pošta pod palbou další ostré kritiky: Co Čechům vadí nejvíce?

Česká pošta je už delší dobu terčem hněvu české populace. Na sociální síti... číst dále >

Obří pavouk i netopýr nebo příšera z moře. I takový horor dokáže nachystat příroda

Příroda občas dokáže divy. Zdaleka však ne jen takové, které nás ohromí a... číst dále >