Jak uklízet efektivně - jsem prý prase

Anonymní
30.12.18 13:52

Jak uklizet efektivně - jsem prý prase

Omlouvám se ale anonym nutný – hrozně se stydím…..

No zkrátka jsem hodně lina na uklid, ale zároven bych chtěla mít nějak pořádně a pořád uklizeno. Moje mám i kamarádky mají doma jak ze žurnálu, ale říkají, že uklizi třeba jen 1× tydne 2 hodinky a je to…. Já uklizím v sobotu třeba 8h a přesto mám všude bordel…. Uklidim jednu sobotu kuchyn a koupelnu a mezitím se za týden opět zašpiní takže můžu na novo plus ještě rostě bordel v obyvaku a ložnici a chodbě…. Je mi 30 let a připadám si neschopná. Ráno do práce odcházím v 6:30 a vracím se až v 6:30, když jdu na nákup tak třeba až v 7:30, než se najím, trošku si oddáchnu pár minut, vybalím nákup, připravým věci na další den a to nemluvím o vaření atd tak je 21h večer… to už se mě uklízet nechce. Je to ostuda, ale nevím jak na to. Tedka chci ještě začít chodit 3X týdně cvičit, tak to nevím co budu dělat…

Jak uklizite Vy? Máte nějaký systém? Já se třeba vybičuji k uklidu, dokonce loni touhle dobou jsem si dala předsevzetí, že budu uklízet denně 30 min po práci, ale vždy jediní co jsem stihla bylo nádobí, kuchyn a přetřít vanu a záchod a max dát prát věci atd…. Když chci uklid jako že třeba v obyvaku utřít prach, gauč, vysaát, vytřít, přerovnat věci, vše vyleštit je to na celý den…o nějakém větší uklidu nebo oknách nemluvím…. Máma kroutí nademnou hlavou, bývaly řekl, že jsem prase….

Já se snažím, ale prostě to asi dělám neefektivně či co…. Jak prostě mít čistý byt ( a to mám 2 místnosti 45 metru jenom :( ) permanetně přes týden abych pak nemusela celou sobotu a neděli uklízet, ale mohla se věnovat i sobě atd….

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10113
30.12.18 13:58

A kdo ti dělá doma bordel, když jsi 12 - 13 hodin denně pryč? Já mám malé dítě, které vše opatlá, vyhází a věnuju čistě domácnosti tak 1 hodinu denně a jednou týdně vytřu. Pro mě je základem: žádné poházené oblečení, nikde žádné povalující se hlouposti a blbinky, umyté nádobí a čistá toaleta s umyvadlem. Na to mi fakt stačí denně půl hodinky a jsme tři, manžel docela nepořádný..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1401
30.12.18 13:59

Já mám místnosti 7 a tak mám rozvrh, každý den jednu :mrgreen: pondělí mám to, co nesnáším nejvíc, aby to bylo zamnou. Nejlehčí nechávám na víkend aby mi zbyl taky čas pro sebe a dítě. Jinak ráno odcházíme po sedmé a vracím se max v pět. Ono je ale dobrý uklízet průběžně a nenechat to zajít do extrému, pak si i setris čas. No a to je snad samozřejmy, že za týden je koupelna špinavá :D Záchod teda myju obden :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26293
30.12.18 13:59

Třeba máš hodně věcí a to ztěžuje úklid resp. Zachování pořádku …

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2249
30.12.18 14:01

A co paní na uklid?
Pokud jsi z Prahy, tak se nám moc osvědčila lidskasila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26293
30.12.18 14:03

@Rive to mi přijde jako vyhazování peněz.....samotná žena v 2+1 a bude si zvát firmu na úklid? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25667

A nemáš toho moc? Máš skříně, každá věc má své místo, nebo máš milion věci všude? Evidentně bydlíš sama, tak moc nevím kdo ten nepořádek dělá. Jinak jasné je, že každý týden je potřeba vysát a koupelnu, to se samo jedním úklidem nevyřeší. Co třeba než jdeš spát mít uklizenou kuchyni, každé ráno o ustlat postel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9668

Jak muzes mit doma neporadek,kdyz si cely den pryc? Dokud jsem nemela deti,chlap byl na montazich a ja v praci,tak jsem v podstate neuklizela…1× tydne jsem vyprala,utrela prach a setrela podlahu a umyla zachod a bylo to…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29225
@Anonymní píše:
Omlouvám se ale anonym nutný – hrozně se stydím…..

No zkrátka jsem hodně lina na uklid, ale zároven bych chtěla mít nějak pořádně a pořád uklizeno. Moje mám i kamarádky mají doma jak ze žurnálu, ale říkají, že uklizi třeba jen 1× tydne 2 hodinky a je to…. Já uklizím v sobotu třeba 8h a přesto mám všude bordel…. Uklidim jednu sobotu kuchyn a koupelnu a mezitím se za týden opět zašpiní takže můžu na novo plus ještě rostě bordel v obyvaku a ložnici a chodbě…. Je mi 30 let a připadám si neschopná. Ráno do práce odcházím v 6:30 a vracím se až v 6:30, když jdu na nákup tak třeba až v 7:30, než se najím, trošku si oddáchnu pár minut, vybalím nákup, připravým věci na další den a to nemluvím o vaření atd tak je 21h večer… to už se mě uklízet nechce. Je to ostuda, ale nevím jak na to. Tedka chci ještě začít chodit 3X týdně cvičit, tak to nevím co budu dělat…

Jak uklizite Vy? Máte nějaký systém? Já se třeba vybičuji k uklidu, dokonce loni touhle dobou jsem si dala předsevzetí, že budu uklízet denně 30 min po práci, ale vždy jediní co jsem stihla bylo nádobí, kuchyn a přetřít vanu a záchod a max dát prát věci atd…. Když chci uklid jako že třeba v obyvaku utřít prach, gauč, vysaát, vytřít, přerovnat věci, vše vyleštit je to na celý den…o nějakém větší uklidu nebo oknách nemluvím…. Máma kroutí nademnou hlavou, bývaly řekl, že jsem prase….

Já se snažím, ale prostě to asi dělám neefektivně či co…. Jak prostě mít čistý byt ( a to mám 2 místnosti 45 metru jenom :( ) permanetně přes týden abych pak nemusela celou sobotu a neděli uklízet, ale mohla se věnovat i sobě atd….

Spíš jsi pomalá. Já uklízím, když je potřeba. Uklízecí soboty neprovozuju. Nesnáším gruntování. Dnes třeba nedělám nic, jen vařím, myju nádobí, ale večer musím vytřít a zítra komplet vyluxovat celý byt a utřít prach. Mám dvanáctky, takže večer v sedm se mi taky nechce, ale mám doma malé dítě. Ty žiješ sama, tak nechápu, kdo ti tam ten bordel dělá :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.18 14:04

Já jsem zatím doma s dětmi, ale mamka uklízela denně po práci a to má někdy do 18 hodin. Vytírá ob den, jednou utře prach, po druhé myje koupelnu a záchod. Vaří buď večer nebo ráno a jen nějaké rychlovky. Má myčku, to je velký pomocník a můj sen :lol: Já jsem schopná byt nablýskat do hodiny, když sebou pohnu. A to děti nadělají opravdový bordel a vše upatlají. Ať žijí nečekané návštěvy :lol: Když jste oba v práci, po kom myješ nádobí? Pračku máš zaplou za pár minut. Naši mají velký byt, my o něco větší než vy a nemám problém. Ale já uklízím ráda, nějakým způsobem mě uspokojuje ten pocit, že budu mít alespoň nachvilku pěkné bydlení a to mě žene dopředu. Takže rady, pořiď si myčku a sušičku. Tím ti odpadne hromada práce :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
29225
30.12.18 14:05
@Malaga píše:
@Rive to mi přijde jako vyhazování peněz.....samotná žena v 2+1 a bude si zvát firmu na úklid? :think:

Aspoň dá vydělat třeba nějaké mamině na mateřské :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
961
30.12.18 14:05

A kdo Ti ten bordel dělá,když jsi sama a celý den v práci,jsem maniak na úklid,ale uklízet jednu místnost 8 hodin,tak to je masakr.Chce to uklízet průběžně,čisto v kuchyni,koupelna a wc,to je základ. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5068
30.12.18 14:06

Prestehuj se do vetsiho. Pokud mas moc veci v malem byte, tak uklizeno nebude nikdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Ahoj, já osobně jsem po deseti letech v domečku měla pocit, že se nedá uklidit plus tři děti, at jsem dělala, co chtěla, po hodině to fakt nešlo vidět nikde, natož v kuchyni. Tak jsem se rozhodla, že se zbavím věcí, na které se jenom práší a půl roku jsem jen třídila věci a odnášela do kontejnerů, do charity atd, prostě jsem protřídila vše. Hrozně se mi ulevilo, hlavně psychicky i zdravotně, protože tvůj dům je tvoje tělo. Momentálně běžný úklid zabere zhruba půl hodiny, o víkendu za dvě hodiny je uklizeno i s vytíráním. Hrozná úleva. Při úklidu jsem přestavěla i obyvák, vyházela obývací stěnu, prostě totální převrat.

• Citovat
  • Nahlásit
188

Nebo zkus Terapie domova na netu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie