Reklama

Jak ukončit IŽP?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uživatel je onlineeumedon
Extra třída :D 13288 příspěvků 02.09.18 19:42
Jak ukončit IŽP

Ahoj, před lety jsem udělal hloupost, že jsem se nechal „finančním poradcem“ (spíše však zprostředkovatelem) navést do IŽP. Bohužel, ve smlouvě jsem měl 2000 Kč měsíčně, které za mne platil zaměstnavatel. Takže zprostředkovateli šly na provize moje příspěvky za 2 toky, to jest 48 tisíc Kč…
No, pak jsem pochopil, jaká je to blbost a že by bylo lépe, kdyby ty peníze šly na penzijko, které ze mne nikdo nebude vymáhat. Tak sem většinu těch peněz přesměroval na penzijko a na IŽP jde teď minimálních 300 Kč měsíčně.
Na vysvětlenou: Šlo mi o životní rizikové pojištění, kvůli úvěru ze stavebního spoření.

Příští rok dosáhnu věku šedesáti let a uvažuju o výpovědi. Ukončím-li IŽP v roce, v němž dosáhnu 60 let, dostanu tzv. odkupné (odbytné), z něhož bude sražena 15 % srážková daň, ale nebudu muset dodanit daňové výhody, spojené s podmínkami podle § 15 odst. 6 ZDP.

Má někdo lepší nápad, než výpověď v kalendářním roce, v němž dosáhnu 60 let?

Lepší prý je mimořádný výběr a pak výpověď, ale nevím, v čem by to mělo být lepší.

Reklama

Reakce:

Ou
Závislačka 4993 příspěvků 02.09.18 19:45

Vezmi smlouvu a jdi to zkonzultovat s právníkem, ne s internetem. Je docela dobře možné, že v té smlouvě je nějaký háček.

Uživatel je onlineeumedon
Extra třída :D 13288 příspěvků 02.09.18 19:54
@Ou píše:
Vezmi smlouvu a jdi to zkonzultovat s právníkem, ne s internetem. Je docela dobře možné, že v té smlouvě je nějaký háček.

Jo, četl jsem: https://ct24.ceskatelevize.cz/…tnost-tyka-i

Jenže se taky může stát, že zaplatím za právníka anebo za soud a prohraju to. Fakt nevím, jestli do toho jít. Beru to jako kurs obezřetnosti. Takových kopanců jsem udělal pár, proto mne baví radit zde ještě blbějším, než jsem já (pokud si tedy nechají poradit včas).

No, v tom článku čtu, že „Šéfredaktor magazínu Profi Poradenství & Finance Petr Fejtek doporučuje klientům, kteří mají smlouvy, ve kterých chybí ujednání o klíčových nákladech, rizikovém pojistném a odkupném, přihlásit se k finančnímu arbitrovi přes jeho webové stránky“.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Startuje velká fotosoutěž! Vyhrajte pro své nejmenší populární hračky Fisher-Price

Milé maminky, ve spolupráci s oblíbenou značkou Fisher-Price jsme pro vás... číst dále >

Články z Expres.cz

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama