Jak ukončit kojení, když mám hodně mléka? :(

647
4.5.17 20:08

Jak ukončit kojení, když mám hodně mléka? :(

Zdravím maminky a prosím o radu.
Kojím chlapečka 6 měsíců a ráda bych už přestala, naučili jsme ho na lahvičku + už vaříme obídky, ale já mám hrozně moc mléka, úplně tvrdá prsa a šílené bolesti. Kojím už jen ráno, večer a v noci a když dám ráno, je to tak do 13h o.k.pak už prsa začínají víc a víc bolet a večerního kojení se už bolestí nemůžu dočkat, nemůžu ani chovat, jelikož každý dotek prs = obrovská bolest :(
Tak prosím o radu a zkušenosti. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

70118
4.5.17 20:11

@Petty4 Asi to není ta rada jakou chceš slyšet, ale já bych prostě kojila i po obědě… nebo můžeš lehce odstříkat, to taky pomůže a pokud to bude jen do úlevy, tak to ani nebude zvyšovat produkci mlíka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27288
4.5.17 20:12

6 měsíců je na odstavení málo, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
4.5.17 20:13

@Petty4 já bych taky ještě kojila, ale na to se neptáš… Tak bych to vyřešila, jak už tady padlo, trošku odstříkat, co se ti prostě uleví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
176
4.5.17 20:15
@micta píše:
6 měsíců je na odstavení málo, ne?

To je snad je kazdeho věc. Některé uživatelky tady mají potřebu neustále všechny poučovat. Tyhle poznamky by jste si mela odpustit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3235
4.5.17 20:15

Sice tomu nerozumim…

Ale pres den odstrikej. Jen trochu aby se ti ulevilo. Mliko se dela podle potreby, takze kdyz nebude potreba, tak se tolik prestane tvorit. Jen to par dni trva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27288
4.5.17 20:19
@baal7513 píše:
To je snad je kazdeho věc. Některé uživatelky tady mají potřebu neustále všechny poučovat. Tyhle poznamky by jste si mela odpustit.

Co tady vyskakuješ? Já se jen slušně zeptala, nikde jí nepoučuju a nepíšu elaborát o kojení, tak se zklidni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
647
4.5.17 20:19
@baal7513 píše:

děkuji… to je fakt rada jak blázen :/ Myslím, že je to naše věc né? Když nemáte radu, tak proč reagujete?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.5.17 20:20

@Petty4 Pokud chceš zastavit laktaci kup si v lékárně Ricinus comunis 30 CH 3×denně 5 kuliček vycucat pod jazyk a pij šalvějový čaj. Mlíko by se mělo přestat dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
647
4.5.17 20:21
@micta píše:
Co tady vyskakuješ? Já se jen slušně zeptala, nikde jí nepoučuju a nepíšu elaborát o kojení, tak se zklidni

Nicméně na otázku taky neodpovídáte a kdy přestanu kojit své dítě je asi jen naše věc né?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3936
4.5.17 20:21

Já jsem také chtěla v 6m přestat a nešlo to (moc mléka +závislák). Kojím doteď, malému je 15m a musím říct, že kdybych v těch 6m přestala, přišla bych o to nejkrásnější okolo 10 měsíců, kdy už si dítě vše uvědomuje a s nadšením a širokým úsměvem leze k prsu.
Nejsem „biomatka“, ale také bych ještě počkala, okolo 6m mi už kojení vadilo, ale pak to začalo být hezké.
Prsa se přestala nalívat sama.

Pokud opravdu chceš přestat, prý pomáhá mátový čaj + jako první bych zrušila noční kojení. Jakmile jsem přestala kojit v noci, prsa se nenalívají.

Příspěvek upraven 04.05.17 v 20:24

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27288
4.5.17 20:22
@Petty4 píše:
Nicméně na otázku taky neodpovídáte a kdy přestanu kojit své dítě je asi jen naše věc né?

OK. Mě to jen přijde škoda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
647
4.5.17 20:26

@Limi123 já tohle všechno chápu a vím, mám plno kamarádek co kojí i dvouleté, ale malý se na mě krásně směje i bez prsa a už jedno dítě mám a tak vím, jak nádherné to je v 10m i bez toho, aby mi lezlo do výstřihu ;) ten věk je krásný vždy, naopak pro mě je krásné že na mě dítě nemiluje „jen“ prso. Kamarádce se taky stalo, že odstavovala v 18m a když dítěti nedala, tak šlo za jinou mámou… Nicméně mě kojení nevadí, klidně nakojím v noci, ale raději bych už odstavila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
647
4.5.17 20:28

@micta škoda jsou jiné věci… rozpadající se rodiny, pokažené dětství, kompenzování si na dětech své potřeby atd atd. Tohle je jen prostě další fáze života.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27288
4.5.17 20:32

@Petty4 OK. Já to beru jen podle sebe, vždy jsem chtěla kojit dlouho a nejdýl jsem to dotáhla u třetího -jen tři měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama