Jak ukončit kojení po 6. měsíci

147
5.8.05 17:33

Jak ukončit kojení po 6. měsíci

Ahoj,
synovu bude brzo 6. měsíců a já bych postupně chtěla přestat kojit a přejít na UM (ukončit kojení bych chtěla tak do 8. měsíce). Dosud je plně kojen. Prosím poradíte mi jak mám postupovat :?: :?: Od 6. měsíce chci začít klasicky s příkrmy (zelenina, pak ovoce). Mám rovnou v tu dobu nahradit nějaké kojení UM a v kterou denní dobu je to nejvhodnější? Podotýkám, že kojít tak 12× i vícekrát za den, což mě už dost vyčerpává. V noci kojím cca každé 2 hodiny.

Díky moc. :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1272
5.8.05 20:20

AHOJ KARKULKO,
nebaští tolik váš malý proto,že už má málo a bylo by načase začít přikrmovat?naše malá v 5,5m najednou chtěla jíst po 1,5hod,kojila jsem pořád…než jsme vynechaly první kojení tak uplynulo cca 6 týdnů,ale počet kojení se brzy snížil.nechci ti vnucovat můj názor,ale já bych u příkrmů kojila dál,um leze i do peněz a představa,že v noci dělám mlíko mě neláká…zkus ještě zvážit všechna pro a proti.taky nepíšeš,kolik vám chybí do 6m.se zavedením příkrmů brzy poznáš jestli se kojení zlepšilo nebo skončíš.moc jsem ti asi neporadila..
luka a kačenka 14m(stále kojená)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
5.8.05 21:48

Ahoj Karkulko,

myslím, že pokud by si přestala kojit, tak v noci už není potřeba dělat mléko. Čajík nebo voda stačí. Jinak udělala bych to přesně jak píšeš - postupně zavádět příkrmy - nejdříve zeleninku, cca po 14 dnech ovoce. Zpočátku se po příkrmech dokojuje. Když toho už dítě spapá víc, dokojovat není potřeba, stačí mu nabídnou nějaký jiný nápoj (voda, čaj). Uvidíš, jak mu příkrmy pojedou. Kdyby to nebylo nic moc, tak bych klidně na Tvém místě postupně začala zavádět UM na dokrmení (u nás to bylo v poho, asi po 14 dnech jsme přešli z dokojování na vodu, ale máme výjimečného jedlíka :wink:) Na večer je potom možné podávat kaši, ta by měla mimčo zasytit a nemělo by se tak snadno budit (pokud to ale není závislost na prsu :! )

Přeju hodně štěstí

už nekojící

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
147
6.8.05 08:20

Díky za rady. Já myslím, že náš Onda je taky velký jedlík, takže s příkrmy bych si tipla nebude problém. Když jsem mu teď dávala jen rýžový odvar kvůli průjmu, tak se po tom mohl utlouct a to není žádná mňamka :P

Já právě doufám, že po ukončení koja přestanou tyhle noční směny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
6.8.05 21:09

snad jo, a i kdyby se budil v noci dál, tak se alespoň budete moct střídat v noci s manželem :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama