Jak umýt lepidlo z dřevěných oken?

98
3.10.21 06:49

Jak umýt lepidlo z dřevěných oken?

Ahoj všem,

před několika dny nám konečně dodělali fasádu, jenže si špatně nalepili APU lišty kolem několika oken a dveří. Když zbytek odlepili, zůstal po ní pruh lepidla skoro v celé délce. :zed: :zed: :zed:
Chce se mi z toho skoro brečet… konečně pěkná fasáda, okna máme krásná dřevěná (příplatili jsme si ta lepší firmu, aby byla kvalitní) a teď se na ně nedá koukat…

Nevíte někdo, jak to dostat dolů?

Zkoušela jsem jarovou vodou a houbičkou, prostředky na běžné mytí dřeva a nic… Pomohlo jen gumovat starou ztvrdlou gumou, jenže ne bílou, ale tou červenou. A to zase zabarví fasádu… bojím se na to vzít chemii, abych nenaleptala lak.

Děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3337
3.10.21 07:37

Zkus olej - hadřík na prst, namočit v oleji a šmrdlat :) Zrovna minulý víkend jsem stejným způsobem sundavala lepidlo z dřevěných oken, byť tedy zevnitř…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22973
3.10.21 08:07

Tak tohle by mi fakt žíly netrhalo. Nech to být, to lepidlo se uvolní a sloupne samo. Nějakým drhnutím si jen poškodíš okna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
3.10.21 09:23
@Janli píše:
Tak tohle by mi fakt žíly netrhalo. Nech to být, to lepidlo se uvolní a sloupne samo. Nějakým drhnutím si jen poškodíš okna.

Je mi jasné, že až budeme bydlet déle, tak spoustu věcí taky nebudu řešit.
Ale když to máš nové, chceš, aby to aspoň chvilku bylo perfektní. A muž je velký perfekcionista, takže toho štve taky, kdykoli projde dveřmi. :roll:

A pak - okna ještě budiž, ale u těch vchodových dveří je to fakt hodně vidět.

Ale asi máš pravdu, že nám s tim čas a sluníčko možná taky pomůžou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
3.10.21 09:26
@Alani píše:
Zkus olej - hadřík na prst, namočit v oleji a šmrdlat :) Zrovna minulý víkend jsem stejným způsobem sundavala lepidlo z dřevěných oken, byť tedy zevnitř…

Děkuju, zkusím.

Vnitřky už mám naštěstí za sebou cca rok a půl zpátky. To zase byly zbytky penetrace a malby. A to taky stalo za to… Dřevěná okna jsou krásná, ale na údržbu zlate hladký plast.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
20.10.21 08:07

Kdyby řešil někdo další - nakonec pomohl tvrdší zubní kartáček namočený v oleji a drbat a drbat…
;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat