Jak ušetřit, když nevydělávám miliony :D

Anonymní
18.2.21 10:06

Jak ušetřit když nevydělávám milíony :D

Milá skupinko :)

Máte nějaké rady, nápady, zkušenosti jak měsíčně něco ušetřit z normálního platu, ale když není na rozhazování?
Kolik tak měsíčně dáte bokem? a když tak doma pod,,matraci,, nebo spořicí učet?

Jak nakupujete pro jednoho? mě se pro sebe nechce vařit každý den a přijde mi, že mě to stoji šíleně moc peněz, ale spíše nevím co vařit :D

Plat mám jak kdy, dle provizí, takže ať se bavíme konkrétně od 18-40 tis
a to je kámen úrazů, že mám plat pokaždé jiný a výdaje 14 tis základ bez jídla, benzínu atd.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15463
18.2.21 10:12
@Anonymní píše:
Milá skupinko :)

Máte nějaké rady, nápady, zkušenosti jak měsíčně něco ušetřit z normálního platu, ale když není na rozhazování?
Kolik tak měsíčně dáte bokem? a když tak doma pod,,matraci,, nebo spořicí učet?

Jak nakupujete pro jednoho? mě se pro sebe nechce vařit každý den a přijde mi, že mě to stoji šíleně moc peněz, ale spíše nevím co vařit :D

Plat mám jak kdy, dle provizí, takže ať se bavíme konkrétně od 18-40 tis
a to je kámen úrazů, že mám plat pokaždé jiný a výdaje 14 tis základ bez jídla, benzínu atd.

No tak je jasné, že pokud ti přijde 18tis a dáš hned 14tis jen za bydlení (hypotéka nebo nájem??), tak nic neušetříš a je s podivem, že vůbec vyjdeš. Nejdřív bych si spočítala, kolik přesně za ten měsíc jsou kompletní fixní náklady. Pak bych si udělala rezervu pro tyto slabé měsíce a pak někam bokem (spořící účet) sypala „přebytky“. Nemusíš si nutně vařit, v práci nemáš možnost dotovaného obědu, nějakého dovozu apod.? Večeře teplá být nemusí ne. Já bez dětí nejvíc utrácela za cestování, restaurace a koníčky, ale ty nepíšeš, co všechno děláš, aby se dalo říct, kde ti co utíká :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1669
18.2.21 10:14

14 tisíc základ? Předpokládám velké město :think: Každopádně si prostě stanov částku, kterou potřebuješ na jídlo/spotřebu a přebytek hned po výplatě pošli na spořicí účet (každá banka to teď k běžnému účtu nabízí). Jinak vařit se vyplatí, pokud nemáte v práci dotované jídlo. Vařila jsem si třeba na 2 i 3 dny naráz. Určitě to nešiď, pak za blbosti typu fastfood utratíš mnohem víc. Levné jídlo jsou např luštěniny, ty jsou i celkem zdravé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6737
18.2.21 10:29

Tak pokud člověk vaří víc porci naráz na víc dní, tak se dá dost ušetřit. Taky přesným rozpisem co kupovat. Neutracet za blbosti. Víš kolik máš v průměru za rok. Třeba plavbu těch 30tis. Tak veškeré výdaje atd. Směřuje co nejvíc pod tuto částku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 10:39

Hele já to dělám tak, že mám na mém účtu ještě pod účet. Přijde mi výplata hned půlku přepošlu na pod účet, přijde mi důchod hned půlku přepošlu na pod účet, přijde mi výživné na dítě půlku pošlu na pod účet. Všechny příchozí platby rozděluji na půl a s tím zbytkem platím vše ostatní. Jednou ročně vyberu z pod účtu 20 000 a posílám na spořicí účet a zbytek mám jako rezervu a nebo utratim za dovču atd. Vychází mi to tak, že měsíčně tímto způsobem ušetřím 6-7 Tis.
Za 3 roky mám na spoření 60 000 a rezervu cca 150 tis.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 10:47

Já právě ani za nic neutracim, že bych kupovala nějaké blbosti nebo fasfood.
Mám dva účty a spořicí, na prvním mám volné prostředky a druhý výdaje a z prvního posílám na spořicí.
Spíše mi nějak nevychází ten nestabilní plat, že někdy dám bokem 10tis a pak je stejně musím použít další měsíc jelikož přijde 18tis.
Spíše takto, jak je nevidím, nemám potřebuje je použit a nevím jak, ale vyjdu :D ale jak je vidím na úctě, už nevyjdu i když se snažím :D

• Citovat
  • Nahlásit
444
18.2.21 12:17

Tak jestli máš 18t minimálně a na nájem dáš 14t zbyde ti 4t. Kolik dáš na benzín? 1500? to ti zbyde 2,5t a za to by se jídlo pro jednoho dalo zaplatit. Nekupuju v obchodě na co mám chuť, ale co je v akci. Hlavně základní potraviny, pečivo (někdy si upeču v domácí pekárně), šunku kvalitní, tvrdý sýr, pak maso, rýži, těstoviny, základní zelenina, občas ovoce. Třeba 1kg kuřecího v akci a co zbyde dám do mražáku a nechám na oběd na jindy. A v měsíc, kdy máš více dokoupíš drogerii, případně nějaké oblečení. Když budeš mít 40t. vemeš třeba 5t bokem a na ty nesmíš šáhnout, budou třeba na dovolenou apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15463
18.2.21 12:22

@Jancka_K Jenže jídlo, benzín a byt nejsou jediné náklady, co musí platit, žejo. Telefon, internet, oblečení, drogerie, opravy v bytě, pojistky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
444
18.2.21 12:40
@unuděná píše:
@Jancka_K Jenže jídlo, benzín a byt nejsou jediné náklady, co musí platit, žejo. Telefon, internet, oblečení, drogerie, opravy v bytě, pojistky…

Tak kdyby sis můj příspěvek dočetla až dokonce, tak jsem psala, že v měsíci, kdy bude mít více dokoupí drogerii, oblečení apod. Bohužel nevím kolikrát v roce má 40 a kolikrát 18.
Zapomněla jsem na mobil a internet. Já protelefonuju měsíčně 150, internet máme za 300. Za kolik se dneska dá pořídit nejlevnější neomezený paušál i s internetem?
Chápu, že 18t je málo. Já mám 23, ale jsme s manželem na to dva, ale zase dvě děti. Tak snad už zbývá jen najít si brigádu nebo sponzora… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat