Jak ušetřit na jídle a domácnosti?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 08:32
Jak ušetřit na jídle a domácnosti

Ahoj.. Jak šetřit?? Jsme s manželem v malinko tíživé situaci. Čekáme miminko. TP v zimě. Máme velký dům, který se vytapi uhlím, do zimy musíme ještě jedno uhlí koupit ať máme něco od zásoby. Platilo se šílených peněz za dřevo, ještě se bude platit auto pojištění roční, a zimní pneu plus to uhlí a pojištění domu. V lednu ještě musím platit technickou. Jsem doma na PN za almuznu… Hodnota mateřský. Po zimě už bude situace lepší. Ale úplně se děsím že se nám miminko narodí zrovna do situace kdy těch peněz navíc moc nebude. Třeba na plenky. Uplne se mi protaci panenky za ty ceny. Nevím kolik se toho spotřebuje, ale když tchyně tvrdí 16 plen denně plus noc, tak jsem možná tak na 2-3000. :roll: Vybavicku mám celou, za jídlo měsíčně utratime asi 4 000. Drogerii mimo práci prášek a aviváž nic neutratime, vše tahá moje mamka z práce.. :mrgreen: Bez komentáře prosím. :oops: Da se na tom jídle ještě nějak ušetřit? Vařím každý den, dejme tomu 3 porce aby měl manžel i druhý den do práce. Ale vesměs jíme furt dokola to samý. 8o

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 20 Další »
Reakce:
lucynka25
Extra třída :D 10319 příspěvků 11.09.19 08:39

Tak určitě je super, delat si jidlenicky a nakupovat jen to, co budu na vareni a jidlo opravdu potrebovat. Udelat si tydenni rozpocet,co.si muzu dovolit a dal nepresahovat.
Sleduj letáky a podle akci a slev ze řiď, co navaris.
Kdyz se takhle budes hlidat, usetrit se da hodne ;)
A co varit se muzes inspirovat tady, na emiminu je spousta receptu

Příspěvek upraven 11.09.19 v 08:41

unuděná
Echt Kelišová 8807 příspěvků 4 inzeráty 11.09.19 08:40
@Anonymní píše:
Ahoj.. Jak šetřit?? Jsme s manželem v malinko tíživé situaci. Čekáme miminko. TP v zimě. Máme velký dům, který se vytapi uhlím, do zimy musíme ještě jedno uhlí koupit ať máme něco od zásoby. Platilo se šílených peněz za dřevo, ještě se bude platit auto pojištění roční, a zimní pneu plus to uhlí a pojištění domu. V lednu ještě musím platit technickou. Jsem doma na PN za almuznu… Hodnota mateřský. Po zimě už bude situace lepší. Ale úplně se děsím že se nám miminko narodí zrovna do situace kdy těch peněz navíc moc nebude. Třeba na plenky. Uplne se mi protaci panenky za ty ceny. Nevím kolik se toho spotřebuje, ale když tchyně tvrdí 16 plen denně plus noc, tak jsem možná tak na 2-3000. :roll: Vybavicku mám celou, za jídlo měsíčně utratime asi 4 000. Drogerii mimo práci prášek a aviváž nic neutratime, vše tahá moje mamka z práce.. :mrgreen: Bez komentáře prosím. :oops: Da se na tom jídle ještě nějak ušetřit? Vařím každý den, dejme tomu 3 porce aby měl manžel i druhý den do práce. Ale vesměs jíme furt dokola to samý. 8o

No, 4000,– za jídlo pro 2, navíc pokud jsi doma, je docela málo, obávám se, že na tom neušetříš.. :think: Co se týče plenek, ano, ze začátku má miminko spotřebu tak alespoň 10 plenek denně, taky záleží, jakou značku kupuješ a jak moc jsi háklivá na to nechat ho hodinku v počůrané/pokakané pleně. Mě to vadilo, často jsem přebalovala před kojením i po něm, takže klidně těch 15 plen denně. Plus musíš počítat i se situací, kdy třeba nepůjde kojení, nedejbože budou potřeba nějaké léky, že ti chybí spousta věcí zjistíš taky spíš až v provozu s miminkem. Nechci tě nijak děsit, ale jestli nemáte žádnou rezervu, bude to o nervy. Nemůže manžel třeba vzít nějaké směny navíc? Nebo ty dělat z domova?

wildcherry
Neúnavná pisatelka 19171 příspěvků 11.09.19 08:40

Nekdy je lepsi, i kdyz namahavejsi, nez premyslet jak usetrit z uz tak utazeneho rozpoctu, tak jak ho vic navysit.Ty ted tu moznost moc nemas, ale co partner?

mofiz
Závislačka 2822 příspěvků 4 inzeráty 11.09.19 08:42

Tak to tě obdivuji 4000 za jídlo? 8o naše 4 člena rodina má minimální měsíční spotřebu na. Jídlo a drogerii 14 tisíc…a to mám dvě děti s plenkami.
Počítej nejen jídlo, ale třeba umělé mléko, lahvičky, odsávačka, probiotika atd atd jen pobyt a návrat z porodnice nas stal skoro 10 tisíc myslím potreby atd. No obdivuji tě. Nemohl by partner dělat ještě něco k práci?

Příspěvek upraven 11.09.19 v 08:46

lucynka25
Extra třída :D 10319 příspěvků 11.09.19 08:43
@unuděná píše:
No, 4000,– za jídlo pro 2, navíc pokud jsi doma, je docela málo, obávám se, že na tom neušetříš.. :think: Co se týče plenek, ano, ze začátku má miminko spotřebu tak alespoň 10 plenek denně, taky záleží, jakou značku kupuješ a jak moc jsi háklivá na to nechat ho hodinku v počůrané/pokakané pleně. Mě to vadilo, často jsem přebalovala před kojením i po něm, takže klidně těch 15 plen denně. Plus musíš počítat i se situací, kdy třeba nepůjde kojení, nedejbože budou potřeba nějaké léky, že ti chybí spousta věcí zjistíš taky spíš až v provozu s miminkem. Nechci tě nijak děsit, ale jestli nemáte žádnou rezervu, bude to o nervy. Nemůže manžel třeba vzít nějaké směny navíc? Nebo ty dělat z domova?

Usetrit se da na plenach, kdyz si poridi latkovou vybavu a bude latkovat a prat.Daji se sehnat na bazarku a pak uz to stoji jen cas a prani.Ja to tak mela u prvni dcery a byla jsem spokojena.
Horsi je, kdyz nepujde to kojeni, mleko je velka palka :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 08:44

Ty jo 16 plen denně jsme fakt neměli…můžeš třeba aspoň ulevit tím, že budeš latkovat-treba aspoň částečně…jinak asi opravdu sledovat akce, navařit třeba na dva dny jedno jídlo..jednu dobu jsme měli obalkovy system

Beaumont
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 11.09.19 08:44

Na jídle už moc asi neušetříš - jestli teda nechcete jíst úplné blafy typu kuřecí kůžičky Ládi Hrušky:( Nicméně bych ještě využila sezónu a nasbírala/nakoupila nějakou zeleninu a ovoce za pár kaček a zavařila/zamrazila. Cukety, jablka, švestky, hrušky…to vše je teď za pár korun. Hodně bych prošla inzeráty v okolí, jestli někdo neprodává ze zahrádky, nebo třeba jen za to, že si to obereš. Také existuje mapa kde jsou vyznačeny stromy a keře pro samosběr, trošku pogoogluj.
Co se plenek týče, tak bych na tvém místě šla do látkových plenek. Jestli máš nějaké čtverce ještě poděděné, tak je to ideální, jestli ne, na bazárku se dají koupit (fb skupina Poradna pro látkovačky - bazar). Víc o látkování na fb poradna pro látkování. Tam ušetříš i 20000 na dítěti. Což se sakra dost. Nepotřebuješ toho moc, stačí čtverce a pár svrchních kalhotek z druhé ruky. Časem případně dokoupíš savá jádra z bambusu a pod. Kdyby jsi se o tom chtěla dozvědět víc, napiš, nebo mrkni do těch skupin.
Krom toho, nemá cenu kupovat moc věcí na miminko, ze všeho rychle vyroste. Na toto je ideální bazar.

Sany80s
Echt Kelišová 7565 příspěvků 11.09.19 08:45

Já se obávám, že na jídle už šetřit nemůžete. Pokud nemáte nějaké soukromé zdroje, tak ty 4000 jsou te´d tak málo, že už to nemůže mít s nějakým slušným stravováním mnoho společného a já bych se obávala, zda jako těhotná máš vše, co tělo potřebuje a jednou se ti to nevymstilo.

lucynka25
Extra třída :D 10319 příspěvků 11.09.19 08:45

@mofiz 1000,– na tyden pro 2 neni tak hrozna na jidlo, kdyz si to rozvrhne a bude varit.Da se.
Sice to nebude uplna kvalita, ale kdyz musis, takze se da :nevim:
S byvalym pri studiich jsme meli 100,– na den a prezili jsme :lol:

Uživatel je onlineNinaU.
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 11.09.19 08:46

Doporucuju třeba skrz pojištění auta, si roční pojistné vydělit 12 a dávat si na stranu tu částku každý měsíc. Pak jako když je najdeš. U nás to je třeba ročně fakt darda, za dvě relativně nová auta a jsme tam ročně za víc jak 20. Takhle mi to prijde snesitelnejsi.

Jinak na jídle si myslím neusetris, 4 tisíce pro dva je už tak málo. My projime ve dvou skoro 8 a to si nemyslím že nakupuju zbytečnosti.

Nějaká možnost navýšit příjmy? Je teď nejlepší doba na vydělávání…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 08:47
@mofiz píše:
Tak to tě obdivuji 4000 za jídlo? 8o naše 4 člena rodina má minimální měsíční spotřebu na. Jídlo a drogerii 14 tisíc…

Ono to jde když to musí být.. my jako tříčlenná rodina jsme se vlezli s klidem do 5000…víc jsem prostě dát nemohla…

Kriss Tina
Extra třída :D 12227 příspěvků 11.09.19 08:47

4000kc za jídlo měsíčně? 8o z toho chceš ještě něco ušetřit? Já mít takový rozpočet, tak se půlku měsíce pudem asi pást :think: co se týče plen tak je lepší koupit látkové, sice větší počáteční investice, ale za pár měsíců se ti to vrátí a pak už plenkujes zadarmo. Jak pak budeš na rodičáku, tak to budeš mít ještě zlomek toho co máš teď :nevim:

mofiz
Závislačka 2822 příspěvků 4 inzeráty 11.09.19 08:48
@lucynka25 píše:
@mofiz 1000,– na tyden pro 2 neni tak hrozna na jidlo, kdyz si to rozvrhne a bude varit.Da se.
Sice to nebude uplna kvalita, ale kdyz musis, takze se da :nevim:
S byvalym pri studiich jsme meli 100,– na den a prezili jsme :lol:

Jenže ona je těhotná a pokud chlap chodí do práce nějak se tam nemůžu vejít.. Zelenina atd pokud nemají vlastní zdroje

unuděná
Echt Kelišová 8807 příspěvků 4 inzeráty 11.09.19 08:48

Ještě mě napadlo, když píšeš, že máte velký barák, nebyla by možnost pronajmout jeden pokoj nějakému studentovi/důchodci apod.? Co porodné, na něj nedosáhnete?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 20 Další »
Váš příspěvek
Reklama