Reklama

Jak ušít ocásek ke kostýmu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Fircon
Kecalka 292 příspěvků 02.02.17 08:17
Jak ušít ocásek ke kostýmu?

Zdravím,
potřebovala bych udělat ke kostýmu myšky ocásek, ale netuším, jak udělat takový tenký…myslím, že tohle se mi ušít moc nepodaří :-)
Nějaké tipy?
Děkuji.

Reklama

Reakce:

smudlinky
Ukecaná baba ;) 2479 příspěvků 372 inzerátů 02.02.17 08:24

Pokud chcete hodně tenký, tak zkuste nějaký třeba chlupatý drátek omotat látkou.

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 02.02.17 08:33

Já bych ho ušila normálně z flísu šířky cca 6cm, výsledně bude mít ocásek 2cm šířku, což mi přijde akorát. Ev. udělat s trochu širšího a nechat víc na „záložky“, aby byl vycpaný. Po ušití bych do něj protáhla drát na konci zahlý (aby se to nepropíchlo). Teď jsem šila na kočičku :) podle sovicka-handmade.blog­spot.cz/2013/02/­kocici.html

Amys
Generální žvanilka 20697 příspěvků 02.02.17 08:42

@Fircon Já udělala copánek z provázků, použít jde i dlouhé tkaničky od bot.

Aries6
Generální žvanilka 21913 příspěvků 2 inzeráty 02.02.17 08:45

Dělala jsem flísový kostým, ocásek udělala asi 2cm silný. Normálně jsem jsem ho ušila a otočila. Šlo to pěkně, flís klouže a je lehce pružný.
Nebo vystřihnout z flísu a nechat tak.

tulipán
Závislačka 2754 příspěvků 02.02.17 14:15

Taky by slo ustrihnout ocasek z jedne vrstvy sedeho/ hnedeho softsheelu a bylo by to bez siti. Prodava se i softsheel se zadni stranou z welsoftu.

Fircon
Kecalka 292 příspěvků 03.02.17 18:01

@Aries6 Tak jsem ušila tunýlek z flísu. A nemůžu ho zaboha otočit na líc :-(
Jsou nějaké fígle? Zkouším to háčkem.

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 03.02.17 18:22

Já to vždycky otáčela vařečkou.

Aries6
Generální žvanilka 21913 příspěvků 2 inzeráty 03.02.17 21:42
@Fircon píše:
@Aries6 Tak jsem ušila tunýlek z flísu. A nemůžu ho zaboha otočit na líc :-(
Jsou nějaké fígle? Zkouším to háčkem.

Já taky vařečku nebo cokoliv dlouhého tenkého. Ono jde o to, otočit tu špičku, pak to jede samo. Možná ho máš moc tenký.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Reklama