jak ušít "kapsu na hlavičku" k nosítku?

Anonymni
15.7.08 22:24

jak ušít "kapsu na hlavičku" k nosítku?

Nezkoušely jste některá ušít „kapsu na hlavičku“ k nosítku? Mám na mysli to, co má např. Ergo baby carrier - když dítě usne, přetáhne se přes hlavičku „kapsa“ a hlavička neklimbá.
Já mám nosítko Alpíno. Při nošení na břiše to bylo v pohodě, ale už nosím na zádech, a když malý usne, hlavička se klimbá. To se mi stalo jednou a od té doby jsem bohužel neměla odvahu nosítko znovu vzít. Což je škoda a kapucka nebo kapsička by mnohé řešila.
Prosím o střih nebo tip, jak na šití jít. Díky!!!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8793
16.7.08 07:11

A podívala si se pořádně? Co se dívám na webu tak kapucku to má. Může být ve skryté kapsičce… hledej v horní části nosítka… já mám manducu, taky má kapucku ukrytou…

http://medley.mimishop.cz/detail.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.7.08 11:14

A podívala si se pořádně? Co se dívám na webu tak kapucku to má. Může být ve skryté kapsičce… hledej v horní části nosítka… já mám manducu, taky má kapucku ukrytou…

To víš, že dívala. :-) Mám staré Alpíno (nebo něco jako Alpíno - ta prodávající to nějak jmenovala a srovnávala to s Alpínem - tak já vlastně ani nevím, co mám…), taky jsem se dívala na netu, že nová Alpína kapucku mají.

• Nahlásit
  • Citovat
8793
16.7.08 11:50

nu dobrá, snad máš dobrou představivost a šikovné ruce (neměl by to být žádný problém), kapucka na manduce je vlastně rovnoramenný lichoběžník, 2 rovnoběžky o délce cca 17 cm a cca 31 cm, ramena o délce cca 26 cm, po 3stranách je tunýlek s bílou prádelní gumou - nastavovací na knoflíky (něco takového jako bylo i v těhotenských gatích), 4 tou nejkratší stranou je to přišito, ve zbylých 3 stranách je ta guma - kousíček čouhá na obou koncích. Dále je do horní strany všito zapínání - jsou to 2 kusy černé kulaté gumy se smyčkou na konci (nenatažená - celá délka jedné je 17 cm (délku měřím i se smyčkou - tedy venku je dvojitá! podstatná informace až budeš stříhat :lol: (raději stříhej kusy cca 27 cm dlouhé), čouhá smyčka cca 9 cm z kulatých děr (kovová očka) a na popruzích nad polstrováním (na ramenou) jsou na posunovací černé široké gumě našity knoflíky za které se to zahákne - dá se to posunovat podle potřeby.
Rohy látky přiléhající k hlavičve jsou lehce zaobleny, látka je dvojitá.
Délka složené manducy je 34 cm, délka rozložené 42 cm - jen ta část pro dítě, bez bederáku, tak si to změř u svého nosítka aby ti to stačilo, jinak by sis to musela prodloužit!
Jo a připočítej si něco látky na záševky, jistě chápeš že měřím hotový výrobek zvenčí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.7.08 12:53
tulenice píše:
nu dobrá, snad máš dobrou představivost a šikovné ruce (neměl by to být žádný problém), kapucka na manduce je vlastně rovnoramenný lichoběžník, 2 rovnoběžky o délce cca 17 cm a cca 31 cm, ramena o délce cca 26 cm, po 3stranách je tunýlek s bílou prádelní gumou - nastavovací na knoflíky (něco takového jako bylo i v těhotenských gatích), 4 tou nejkratší stranou je to přišito, ve zbylých 3 stranách je ta guma - kousíček čouhá na obou koncích. Dále je do horní strany všito zapínání - jsou to 2 kusy černé kulaté gumy se smyčkou na konci (nenatažená - celá délka jedné je 17 cm (délku měřím i se smyčkou - tedy venku je dvojitá! podstatná informace až budeš stříhat :lol: (raději stříhej kusy cca 27 cm dlouhé), čouhá smyčka cca 9 cm z kulatých děr (kovová očka) a na popruzích nad polstrováním (na ramenou) jsou na posunovací černé široké gumě našity knoflíky za které se to zahákne - dá se to posunovat podle potřeby.
Rohy látky přiléhající k hlavičve jsou lehce zaobleny, látka je dvojitá.
Délka složené manducy je 34 cm, délka rozložené 42 cm - jen ta část pro dítě, bez bederáku, tak si to změř u svého nosítka aby ti to stačilo, jinak by sis to musela prodloužit!
Jo a připočítej si něco látky na záševky, jistě chápeš že měřím hotový výrobek zvenčí…

Mohla bych poprosit ještě o detailní foto na můj mail lucie.zavadilova@gmail.com? Popis je super, ale moje představivost už ne tolik super. :-) Pochopila jsem lichoběžník s gumou, ale zadrhávám se na té delší straně se smyčkami a očky… Délku manducy myslíš délku od bederáku jakoby prostředkem zádíček? Tu mám cca 40 cm, takže obdoba. Záševky mi jsou jasný. :-)
A díky, díky moc, moc jsem nečekala, že na to někdo zareaguje. :-)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama