Jak uspat co nejrychleji

485
8.6.15 23:24

Jak uspat co nejrychleji

Maminky, mám 2,5 letou dost čilou dceru, kterou uspat je fakt umění. Sama v pokojíčku nevydrží, bojí se tam, takže jí musím uspat.
Jenže každé uspávání trvá hodinu a je jedno v kolik jí dám spát. Vstává 6.30 - 7.30h, usne tak v 13.15 a spí do 15.00 (déle jí spát nenechávám, jdu jí probudit a pak je strašně prodivná, evidentně by chtěla spát dál). Zkoušela jsem jí uspat v 19:30, ale trvalo to tak 1,5hod, uspávání jsem posunula na 20.30 a trvá to hodinu.
Za 3 týdny čekáme miminko a mám pocit, že je to horší a horší a ona je zrychlenější a zrychlenější. Snažím se jí utahat, nedávat cukry, rituály máme neměnné, prostě dřív neusne. Trvá to už několik měsíců a já už jsem tak trochu na pokraji sil. Navíc po večerech budu na obě děti sama, tak jsem zvědavá jak uspím starší a miminko.
Máte s něčím podobným zkušenost? Co u vás zabralo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

738
8.6.15 23:34

@loja Ahoj, mam kloucka 2 a ctvrt roku a spi priblizne jak tva mala, ale vecer chodi spat az kolem pul desate- taky uspavam. Vstava mezi sestou a sedmou, vyjimecne dele. Odpo spi od 1 nekdy az 3 hodiny, nechavam spat nejdele do 16 hodin. Myslim, ze 19.30 je moc brzo zacit uspavat nato, ze vstava odpoledne v 15 hod. Jinak na konci srpna budu mit take druhatko, tak si pockam na rady. Myslim, ze az nebude tak dlouho svetlo, ze se nam uspavaci cas taky zmeni, pres minulou zimu chodil spat nejdele v pul 9.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8269
8.6.15 23:35

A jak to uspávání probíhá? Musíš jí něco vyprávět, nebo držet za ruku, nebo jak?

U nás když nejmladšího synka (2 roky a čtvrt) uložím do postele a on hned neusne, tak mu třeba řeknu - chviličku počkej, já se jdu napít a potom zase přijdu… A on leží a „čeká“, ale já samozřejmě už nepřijdu a on je z toho čekání do dvou minut tuhý :)

A nebo - strašně nerad smrká - a tak mu řeknu, chvilku počkej, já ještě dojdu pro kapesník a vysmrkáš se, ať se ti dobře dýchá… A odcházím, a on leží a za chviličku spí, a ještě je rád, že se mě s tím smrkáním nedočkal ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6966
8.6.15 23:36

@loja u nás zabralo nechat odpadnout, kdo nezažil nepochopí. Prostě nechat dítě usnout tak, že bylo s námi v posteli, kde jsme si četli a nemělo pocit, že se ho zbavujeme do vedlejšího pokoje, pak usnul samovolně a spokojeně. Probudili jsme ho dřív, takže byl nedospaný a pak hezky spal přes poledne, ale nechali jsme ho spát jen jeden jeho „cyklus“ - on cca po 1h 15min až po h 30 min má lehčí spaní a zdá se mi, že i v noci, kdy se spíš probudí, ale ne dýl, to pak taky večer neusnul. A pak jsme Večer opakovali, usnul dříve. Teď jsou mu 3 roky a usíná pravidelně ve 20:30 bez protestů a do 10 minut. Ale je tedy pravda, že nechce spát přes poledne - spí od 20:30 do 8:30 a přes poledne jen když vstává max. do 7:30 - u nás je také pravdilo, že jak spí víc než 12 -12,5 hodin za 24 hodin, tak je prostě přespalý a usíná hůř, takže možná i hlídat, aby vstávala nějak dřív?!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8269
8.6.15 23:39

Jo a co ještě pomáhá - když dám dětem do pokojíčku rádio a pustí se jim písničky od Svěráka a Uhlíře, to už nikdo nedutá, poslouchají a za chviličku spí, takže též doporučuji :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4471
8.6.15 23:54

Taky jsem neuspávala. Dělala jsem to, co @Klementyna. To pak s miminem vážně neskloubíš. Zkusila bych nechat odpo spát dle potřeby. Sama píšeš, že je protivná. Večer rituál, ale usínat sama.
Naše děti čím víc spaly, tím víc spaly. Zní to nesmyslně, ale syn ať vstal odpoledne ve tři nebo v pět, tak šel spát ve stejnou dobu. (Většinou teda nespal vůbec.) Sestřina dcera (ale mimčo) nemohla večer usnout, ale přidala jí podvečerní spánek a malá začala lépe usínat i večer. Třeba ti nespí z přetažení. (Což dnes nebudu asi ani já).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6966
9.6.15 00:19

@LucaLuca ono fakt záleží dítě od dítěte, když náš spinká odpoledne do růžova a to je nebo spíš byl schopný spinkat klidně i ty 3-4 hodiny, tak pak prostě neusnul a to jsem se mohla na hlavu stavět - a to jsem než se narodilo druhátko byla tak stahaná, že jsem usínala s ním a večer už bych byla spala a on ne a ne usnout :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
9.6.15 01:35

Já mám kluka 2 a čtvrt roku a usíná většinou tak kolem pul hodiny az hodiny. Vyprávění nezabírá. Dam si ho k sobě do postele, pustim oblíbenou pohádku a lehnu si k němu. Většinou si chvilku povídáme, co je v te pohádce a pak se přítulí a usne. Přenesu ho do jeho postele a spí az do rána. A dceři je 5 měsíců, tak tu dam s lahví s mlíčkem do postýlky a usne, i přes křik malého a ze to kolikrát stoji za to. Ty mrnouskove jsou od mala zvyklý na chování tech starších :-) Taky jsem se bála, jak to zvládnu :-) On starší chce jít sám a námi, když řeknu, že jdu s Míšou nahoru. Chce jít s ni a už tam zůstane :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
549
9.6.15 03:47

@Klementyna dost dobrý - „leží a čeká“ to syn sleze ze své palandy i ve spacáku :-D :zed: šel by prostě se mnou, aby o něco nepřišel

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
549
9.6.15 03:54

Zakladatelko držím palce, mám syna necelých 26měsíců, uspávám, ležím s ním v posteli, na chvíli ještě dostává i prso, ale už u něj většinou nevytuhne, respektuje, že mě to už bolí jak táhne naprázdno, odkulí se vedle a mě a začne dřímat, často usnu dřív než on ;-)

druhé čekáme každým dnem a doma budu po večerech také sama, spíš se bojím jak syna udržím v klidu po dobu ukládání miminka, doufám, že bude větší spáč, nic jiného mi totiž nezbývá, ono je sice dobré se zeptat jak to funguje jinde, ale co funguje ostatním vám vůbec zabrat nemusí, navíc dle zkušeností kamarádek, co už dvě děti mají, co fungovalo na jedno dítě na druhé nemusí, bude to ze začátku asi hukot, ale nějak se to vytříbí :pankac:
to jestli někdo uspává nebo ne je dost i povaze dítěte, některé to prostě vyžaduje a jiné ne, není to 100% jen o tom, jestli ho na to člověk učil, povaha hraje velkou roli, třeba bude druhé chtít klídek a ty budeš mít čas uspat starší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
9.6.15 07:07

Já si teda myslím, že v situaci, kdy čekáte druhý dítě, tak byste udělaly nejlíp, kdybyste ty děti naučily usínat samotné. Velké už jsou na to dost. Ale víc je to o vás, než o těch dětech. Děti se to naučí, zvyknou si, vydržet musíte vy :nevim: Moc si nedokážu představit, že mám doma novorozence a jdu dvakrát za den na hodinu uspávat starší dítě :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.6.15 07:12

@loja A zkusila jsi jí přes den nedávat spát a pak jí dát spinkat dřív večer. U nás to takhle funguje, pokud usne před den tak jde spinkat až tak ve 22h. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
9.6.15 07:16
@loja píše:
Maminky, mám 2,5 letou dost čilou dceru, kterou uspat je fakt umění. Sama v pokojíčku nevydrží, bojí se tam, takže jí musím uspat.
Jenže každé uspávání trvá hodinu a je jedno v kolik jí dám spát. Vstává 6.30 - 7.30h, usne tak v 13.15 a spí do 15.00 (déle jí spát nenechávám, jdu jí probudit a pak je strašně prodivná, evidentně by chtěla spát dál). Zkoušela jsem jí uspat v 19:30, ale trvalo to tak 1,5hod, uspávání jsem posunula na 20.30 a trvá to hodinu.
Za 3 týdny čekáme miminko a mám pocit, že je to horší a horší a ona je zrychlenější a zrychlenější. Snažím se jí utahat, nedávat cukry, rituály máme neměnné, prostě dřív neusne. Trvá to už několik měsíců a já už jsem tak trochu na pokraji sil. Navíc po večerech budu na obě děti sama, tak jsem zvědavá jak uspím starší a miminko.
Máte s něčím podobným zkušenost? Co u vás zabralo?

nikdy jsem neuspávala od narozeni a byla ve svém pokojicku rovnou nikoliv s nama v loznici takze jsem vždy vykoupala, nakrmila, dala do postýlky, pustila usinacka pohladila a dala pusu a odesla jsem a nikdy nebyl problém :kytka: v zazi jde do skoly a porad si ještě schrupne po obede jinak chodi spat cca v 19:30 a vstava v 6:30 sama do skolky chodi nas budit :kytka:
Syn 1,5 roku mi dpi od pul roka od 17:30 do 7:00 taky v kuse a pak chodi v 10:00 do 12:30 a taky stylem jako u dcery, polozim zapnu usinacka poladim dam pusu a odchazim a za chvili chrni - stejne tak jako dcera tak i on ma od narozeni svůj pokojíček a myslim si, ze to udela taky hodne ;) takze podle me zkus u miminka aby elo svůj pokojíček a nijak neuspávat od narozeni ale zajet tenhle ritual umejt najist polozit a dat spat a uvidíš u me se to vyplatilo u obou deti ;)

• Citovat
  • Upravit
225
9.6.15 07:32

Já mám dceru 2 a půl roku. Vstáváme pravidelně v šest ráno, max. v půl sedmý se vzbudí. po obědě spí průměrně hodinu a půl, od dvanácti do půl druhý. Večer jí uspávám kolem půl deváté. Někdy usne za 15 minut, jindy za hodinu. Kdybych s ní nebyla v pokoji tak pořád vylejzá z postele. V noci se pravidelně budí, někdy jednou, jindy dvakrát. Tak jí jdu znovu uspat. V noci nic nechce, čůrat, pití, nic. A za měsíc budeme mít další mimčo. Bude to fakt náročný a docela se toho děsím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4471
9.6.15 08:10
@Almatka píše:
@LucaLuca ono fakt záleží dítě od dítěte, když náš spinká odpoledne do růžova a to je nebo spíš byl schopný spinkat klidně i ty 3-4 hodiny, tak pak prostě neusnul a to jsem se mohla na hlavu stavět - a to jsem než se narodilo druhátko byla tak stahaná, že jsem usínala s ním a večer už bych byla spala a on ne a ne usnout :zed:

Jasně, ale zakladatelce její model nefunguje, a když dítě probudí, je protivné. Prostě bych to zkusila.

No já nemám moc co mluvit, mně nespal nikdy nikdo. :mrgreen: Třeba syn spal odpoledne jen od 15 do asi 22 měsíců, pak až asi od 3 let a hned zase přestal s nástupem do školky, protože je tam budili a měl z toho trauma, tak radši nespal vůbec. Aby neriskoval buzení. Dcera spala jen u babičky, doma ne. Atd. atd. Se divím, že žiju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama