Jak uspat dítě při bolesti zubů?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
96
16.5.22 07:51

Jak uspat dítě při bolesti zubů?

Ahoj holky, máme 10 měsíční holčičku, které rostou zoubky. S tím, že jí dám čípek a je po něm celkem v pohodě, ale i tak má problém s usnutím přes den. Jako takhle kdybych neviděla, že je unavená, tak bych jí spát nedala. Ale vyloženě si mne oči, zívá, ale nic nezabírá. Houpat nechce to se o mě vzpírá a začne natahovat. Když jí položím do postýlky, tak to řve jak tur. Nosítko nic, tam taky hudruje. V kočárku vůbec. Zkoušela jsem vše dat do postýlky a číst pohádku, zpívat, hladit, držet ruku nebo i odejít a chvíli ji nechat. Ale úplně řvát jí tam nenechám že jo. A když ji nechám vzhůru, tak je potom jako králíček duracell. Přetažená, úplně až běsná. A chce v tu chvíli držet jen na rukách a nosit se po bytě. V nosítku ne, ale jen na rukách dokud vlastně nepadne za další 2 nebo 3 hodiny vyčerpáním. Coz úplně není dobrý. Jo a bílý šum případné jiné vychytávky na bolesti zubů nic nezabírá. Za poslední týden jsem snad vyzkoušela vše. :zed: Ale jinak je v pohodě hraje si a všechno, ale s tím spaním je boj. Nějaké rady a tipy co fungovalo u vás? :mrgreen: Nebo přežít a vydržet je taky rada, ale já bych ji rada nejak pomohla, aby se takhle u toho usinani netrapila. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17
16.5.22 08:23

Zkusila bych calgel nebo něco podobného, u holek fungovalo krásné a čípek jsem si nechávala na noc když to jinak nešlo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
16.5.22 08:58

@Dinanico Par gelu jsme už vyzkoušeli. Calgel jsem nechávala jako fakt poslední možnost. Možná budeme muset ho pořídit. Ne ze bych byla nějaká přehnaná matka, ale je to proste plne chemie. Ale je pravda, ze si ho spousty lidi chvali. Přitom ona funguje úplně skvěle a všechno i pije a ji jenom ten spánek stojí za prd. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2239
16.5.22 09:26

@Zuzina27 ja na calgel nedala dopustit. Zkus si to klidne na sobe-namaz si to na dasen a ucitis, jak během chvilky nebudes nic citit, to same pociti i holcicka. Podle mě lepší než ji dávat čípky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
756
16.5.22 09:38

Camillia, Viburcol.
Zkusit nosítko jinak. Dát ji třeba na záda (jestli už sama dobře sedí). Dát do nosítka a jít se projít ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
16.5.22 14:12

@suzka1 Děkuji, zkusím ho poridit. Chtěla jsem to zkusit bez nej, ale zřejmě to jinak nepůjde. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20452
16.5.22 14:13
@LucEm píše:
Camillia, Viburcol.
Zkusit nosítko jinak. Dát ji třeba na záda (jestli už sama dobře sedí). Dát do nosítka a jít se projít ven.

Na zada může dát ikdyz nesedí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20452
16.5.22 14:14

Calgel je super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
16.5.22 14:15

@LucEm Prave, ze Camilii i Viburcol ji dávám. Ona je jinak v pohodě. Hraje si, jí a pije, ale se spánkem jsme na štíru. :lol: Bohužel v nosítku vyzkoušeny všechny možné polohy i venku jsme byli, ale nic. Jak je moc podnětů, tak jí spánek nezajímá. :mrgreen: Holky radí calgel chtěla jsem to zkusit bez nej. Je v něm dost chemie, ale asi zkusím. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20452
16.5.22 14:18
@Zuzina27 píše:
@LucEm Prave, ze Camilii i Viburcol ji dávám. Ona je jinak v pohodě. Hraje si, jí a pije, ale se spánkem jsme na štíru. :lol: Bohužel v nosítku vyzkoušeny všechny možné polohy i venku jsme byli, ale nic. Jak je moc podnětů, tak jí spánek nezajímá. :mrgreen: Holky radí calgel chtěla jsem to zkusit bez nej. Je v něm dost chemie, ale asi zkusím. :think:

Vzdyt ji dáváš homeo, tak se nediv, že to nezabírá. To ji dej lízátko, vyjde to nastejno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
16.5.22 14:20

@debra.morgan Děkuji, zřejmě ho zkusím. Myslela jsem si, ze to půjde bez nej. Je v něm dost chemie, ale tolik maminek co ho pro děti používá a jsou spokojene, tak to až taková hrůza asi nebude. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.22 14:22

Podívej, představ si, jak ty bys usnula, když by tě bolel zub. Jasně úplným vyčerpáním nakonec nějak jo, ale ta bolest spánek stejně ruší a člověk je tím pak úplně zdeptaný. Když už dneska od bolesti umíme pomoct, Calgelu bych se určitě nebránila. Pro mě je určitě přijatelnější trocha chemie, která ale vyloženě závadná zase být nemůže, je to schválené pro malé děti, než dlouhodobá bolest a nevyspání, myslím že ten stres a vyčerpání způsobené tím je škodlivější. Ano, dřív se to muselo prostě přetrpět, stejně jako zlomená noha nebo operace bez anestezie, když alternativa neexistovala. Ale dneska už by to taky nikoho nenapadlo.

• Citovat
  • Nahlásit
96
16.5.22 14:22

@debra.morgan No mě všichni poradili. I doktorka i v lékárně i kamaradky co mají děti, ze homeo je nejlepší. Tak nevim. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
16.5.22 14:29
@Anonymní píše:
Podívej, představ si, jak ty bys usnula, když by tě bolel zub. Jasně úplným vyčerpáním nakonec nějak jo, ale ta bolest spánek stejně ruší a člověk je tím pak úplně zdeptaný. Když už dneska od bolesti umíme pomoct, Calgelu bych se určitě nebránila. Pro mě je určitě přijatelnější trocha chemie, která ale vyloženě závadná zase být nemůže, je to schválené pro malé děti, než dlouhodobá bolest a nevyspání, myslím že ten stres a vyčerpání způsobené tím je škodlivější. Ano, dřív se to muselo prostě přetrpět, stejně jako zlomená noha nebo operace bez anestezie, když alternativa neexistovala. Ale dneska už by to taky nikoho nenapadlo.

Já to chápu. Ale ona je jinak úplně v pohodě. Hraje si, jí i pije. V noci spí. Rozumím tomu jak to myslíte. Zřejmě ho poridim, protože si ho většina lidi chválí. Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3983
16.5.22 14:37

Taky se priklanim ke Calgelu. Dcera jeste rada kousala misto kousatka klasicky kartacek pro dospelaky, jak ma tvrdsi stetiny nez pro deti. A celkove si radsi cisti zuby, kdyz ji zrovna rostou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat