Jak uspat miminko zvyklé spát v náručí

24.3.16 12:54

Jak uspat miminko zvyklé spát v náručí

Ahoj holky, máme doma 3m miminko, které je zvyklé spát v náručí, když ho položíme do postýlky, je do 15 min vzhůru. Nejdřív jsme ho tak nechávali, protože jsme měli za to, že je malý a že potřebuje náš kontakt, ale ráda bych už, aby spal sám, je to silně omezující a taky mám strach o jeho zádíčka. Používali jsme i babyvak, ale je už dost těžký a moc tam nepospí :( Poradíte mi někdo, co by se s tím dalo dělat? Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64730
24.3.16 12:56

@pampeluska83 šátek :nevim: hodně mamin používá na uspání balon atd.. já toto moc nechápu, prostě jsem uspala v šátku, položila a malý spal. Nebo usnul venku v kočáru, tak jsem zastavila - ať nehoupu a takhle si zvyknul, že postel nehoupe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29582
24.3.16 13:00

@pampeluska83 tak ho dej, až bude unavený do kočárku, pěkně zabal, pojezdi venku. Tam se dětem spí nejlíp. A časem zapracujte na usínání bez houpání. Unavit pod hrazdičkou, potom jen přetočit na bok, zakrýt a nechat být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
24.3.16 13:12

Taky jsme do 3m uspávali v náručí. Pak se sama naučila usínat v postýlce, z ničeho nic. Ale já jí od malička zavinuju i s ručičkama podle Karpa. Zkus zavinout a uvidíš, miminkům se většinou těsné zavinutí líbí, v postýlce je pro ně moc volneho prostoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1626
24.3.16 13:14

@pampeluska83 Ségra má měsíční holčičku a teď řeší to samý. Ze začátku jim vždycky usla v náručí a když jí uplně tuhou dali do postýlky, tak najednou oči jak blikačky a malá byla ve vteřině vzhůru a řev. Tak jsme kolem ní do postýlky dali kojící polštář, ten jí zmenší prostor a nebojí se toho místa. A přes obličej plenu a malá si brouká a po chvíli usne :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6665
24.3.16 13:34

Co zkusit hojdavak? Neteř do půl roku jinak nespala :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16871
24.3.16 13:40

Je možný že jí vadí prostor. Já musím pevně zavinout do deky, aby usnula sama. Když jí chováš v náručí, tak jí máš k sobě na těsno, ale když jí položíš, tak jí 1.přestaneš hřát a 2. už může máchat rukama, nohama a tím se vzbudit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6997
24.3.16 13:44

No u nás ještě fungovalo, když jsem ohřála postýlku, aby nebyla studená - používala jsem na to buď termofor nebo elektrickou dečku. Jinak to, co už to padlo, zavinování a kojící polštář na zmenšení prostoru, plýnka na obličej a taky ukládat přímo do polštáře nebo péřové zavinovačky - matrace není nijak přirozená pro miminka ani jejich záda…
Jo a tedya ne všechno najednou:-) Moje děti měli období, kdy na ěn něco fungovalo a pak zase ne:)

Hodně štěstí!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1952
24.3.16 14:18

Náš malej to stejné…usínal buď v kočárku, ale jak jsem zastavila hned oči, jak baterky…to stejné večer usnul u prsa nebo flašky, šel do postýlky a konec okamžitě vzhůru…nespal a nespal celé noci, byla jsem vyřízená…co nám hodně pomohlo pevně zavinovat ručičky k tělu…napřed do zavinovačky, ale v tom se hodně potil, tak jsem pořídila zavinovačku Swaddle me a fakt o dooooost lepší a ze dne na den už nechtěl a teď ho takto svázat tak se zblázní, ale už bude mít dva roky teď :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
816
24.3.16 14:44

Ahoj, my měli totéž, pomohla až hacka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
631
24.3.16 15:05

@pampeluska83 Male jsou 2,5 mesice a resila jsem to same. Bohuzel nam hodne blinka, takze jsem ji po krmeni uspavala na rukach, ale jak jsem jsem ji polozila na zada do postylky, probudila se. V hojdavaku nechce byt vubec, tesne zavinuta zavinovacka taky nehrozi, ruce zavazane plenkou podel tela uz vubec ne. Maly prostor nesnasi…V kocarku spi jen venku a jen za jizdy, kdyz se zastavi, probudi se a rve. Obcas ji dam do Manducy, par minut se vzteka, pak usne a spi klidne i nekolik hodin. Ale jakmile ji vyndam, probudi se a rve. Vyzrala jsem na to tak, ze ji unosim na rukach - pak hoodne opatrne polozim do pevne zavinovacky na bok. Jakmile otevre oci a zacne se protahovat, chytnu ji rucicky, polozim ji ruku predloktim na zada, dlan polozim na hlavicku a dam pred jeji oblic ten svuj. Mozna to zni blbe, ale v tu ranu usne - je klid;) pak uz ji jen zabalim boky perinky tak, aby se nemohla prevratit a je to.. Spodni snurku nechavam volnejsi a spodni cip nezavinuju vubec, aby mohla kopat nohama. U nas to celkem funguje:) jo a ted zkousim novinku: kdyz ani tak nezavre oci, normalne ji hladim pres celo a oci. Pomuze ji to nechat oci zevrene a tvrde usne;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64730
24.3.16 15:27

@LucianS :palec: vychytaný způsob ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29582
24.3.16 15:49

@LucianS Přes čelo a oči je super.To mimča usínaj natotata. Nebo taky poplácávat po plíně, hladit po zádech… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18155
24.3.16 15:55

Měla jsem to samé u obou dětí, přes den prostě doma v postýlce nespali, buď jen v kočárku (na začátku jen v jedoucím, později stačilo jezděním uspat a nechat je tam spát) nebo spali v náručí… večer teda v postýlce spali, ale uspat jsem je taky musela v náručí nebo u kojení… postupně se naučili usínat v postýlce sami a i přes den, ale až byli větší, většinou kolem 8 měsíců, do té doby prostě nic… (a naopak pak se lépe a déle vyspali doma v postýlce než v kočárku)… u nás nezabíralo ani zavinutí, ani bílý šum, ani plína přes oči nebo hlazení po nose a tak, prostě tam nechtěli být :-( takže já to pak řešila tak, že prostě přes den spávali v kočárku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
631
24.3.16 15:56

@martina.se Diky;) cekam, kdy to prestane fungovat :lol: @berry4 poplacavani taky obcas zabere. Hlavni je, neuspavat s dudlikem…to se pak probere vzdy, kdyz vypadne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat