Jak uspávat sourozence v jednom pokoji

64
14.7.20 22:20

Jak uspávat sourozence jednom pokoji

Ahoj! Chtěla bych se poradit… Mám dvě děti. Dceru 3,5 roku, syna 2 roky. Vztah mají hezký, ale doteď spal každý ve svem-dcera v pokojíčku, syn se mnou v ložnici. dcera usíná u pohádek, při kterých živé diskutuje, syn usíná za revu se mnou v posteli(za revu proto, že ještě před pár dny jsem před spaním kojila). Přistavili jsme jim pokoj - prostorný s palandou, moc se jim tam líbí, ale spát tam prostě nebudou…pritom pro syna je ve spodní části namontované velké lůžko, abychom tam mohli spát společně…A já nevím jak na to, aby začali spát nějak svorně..je mi jasné, že ze dne na den to nepůjde, ale nemáte nějaký postup? Spousta lidí bydlí v malém bytě a jde to… My máme dům v lese tak holt naše děti budou řvát jak na lesy????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4184
14.7.20 22:26
@tatana2 píše:
Ahoj! Chtěla bych se poradit… Mám dvě děti. Dceru 3,5 roku, syna 2 roky. Vztah mají hezký, ale doteď spal každý ve svem-dcera v pokojíčku, syn se mnou v ložnici. dcera usíná u pohádek, při kterých živé diskutuje, syn usíná za revu se mnou v posteli(za revu proto, že ještě před pár dny jsem před spaním kojila). Přistavili jsme jim pokoj - prostorný s palandou, moc se jim tam líbí, ale spát tam prostě nebudou…pritom pro syna je ve spodní části namontované velké lůžko, abychom tam mohli spát společně…A já nevím jak na to, aby začali spát nějak svorně..je mi jasné, že ze dne na den to nepůjde, ale nemáte nějaký postup? Spousta lidí bydlí v malém bytě a jde to… My máme dům v lese tak holt naše děti budou řvát jak na lesy????

Nejdriv bych naucila syna usinat samotneho v postylce (ja to syna ucila tak, ze jsem treba 20× behem ukladani odesla na wc) a az potom bych ho prestehovala k dceri.

V postylce proto, aby z ni nemohl utikat za tebou na wc.

U nas to takto fungovalo a obeslo se to bez revu (ale ja jsem tedy ve stejnou chvili jeste neukoncovala kojeni) - asi bych to rozfazovala

1. ukonceni kojeni a prestehovani do postylky, ale zustavam u nej
  2. postupne jdu obcas na wc, pak casteji, pak na delsi dobu
  3. umi usinat sam a po delsi dobe (treba po mesici dvou) bych ho prestehovala k sestre.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13860
14.7.20 22:41

Radu nemám, zrovna si tady mumlam pod fousy, že jsem fakt odsouzena chcipnout sama s kockama. :mrgreen: Když mám jedno dítě (jedno které) pryč, usne to druhé klidně v 10, ale jak jsou spolu, driv než o půlnoci nevytuhnou. :roll: :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6770
14.7.20 23:01

Je to brzo!! Nech ho spát u sebe, dokud si pořádně neodvykne od kojení a nenaučí se usínat v pohodě jinak.
Teprv potom stěhuj. Musíš cítit, že to už zvládne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15403
14.7.20 23:16

@Tamtama moje taky usínají většinou odděleně, jak jsou spolu v místnosti, ožijou obě dvě a jdou chrápat minimálně o hodinu později :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5869
15.7.20 06:11

Moje maji 3 a 5 a usinat spolu muzou jen pokud nespi pres den oba (coz se vylucuje se skolkou) protoze jinak se postuchuji, jeden porad povida. Mladsi spi hur, usina po desate kdyz spi pres den. Starsi uz se usínat naucil, ten by do deviti usnul. Ale zase ho nechceme nechávat samotneho, kdyz jsem a brachou.
Takze cteme kazdemu zvlast. Dovolene a pod cteme dohromady a to byvaji utahanejsi takze se da

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18616
15.7.20 06:20

Mam stejne stare deti a to starsi jiz po obede nespi. Takze vecer usina do par minut i presto, ze si tam mladsi povida. Mladsi usina treba hodinu, sedim tam s nim a ctu si. Do pokoje sly v dobe, kdy jsem jeste kojila, ale jiz jen pred spanim, kojenim jsem dite neuspavala. Pokud by dite bojovalo jeste s chybejicim kojenim ci pred spanim vyrazne plakalo, ze by nedovolilo usnout starsimu, tak bych uspavala mladsi v loznici a se starsim by byl chvili muz. Proste spolecne mohou usinat az v dobe, kdy jsou obe deti relativne v klidu a musim u nich sedet, abych na ne dohlidla, ze si nebudou hrat. Sedet u nich mne nevadi, uz to beru za svuj odpocinkovy cas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3970
15.7.20 07:00

Naši usinaji společné od roku a pul mladšího. Ale umí usínat sami, žádný řev a žádné pohádky. Obojí bych zrušila, pohádku bych přečetla, dala pusinky a dobrou. Za chvíli se vrátit, zase dát pusinky a jít a takhle pořád dokola. Každopádně pokud jsi tednukoncila kojení, tak tomu dej čas. Napřed ho nauc usíná v samotného taky kde.bym doteď zvyklej a až potom ho někam presouvej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13035
15.7.20 07:16

Tak já uspávám najednou 2.5, 4.5 a 11.
Všechny 3 musí být v posteli a ticho. Čtu jim pohádku cca 30 min. Kdo neusne při čtení, tak apk usíná sám. Nejstarší pak ještě může být vzhůru, za podmínky, že není slyšet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13035
15.7.20 07:17

A tedy u vás vidím problém, že jsi je na společné spaní nepripripravila.
Starší by měla být u pohádky sticha a mladší zvyklý, že už ho nekojíš. Zkusila bych je zas oddělit a na společné spaní nejdřív připravit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13860
15.7.20 08:29
@Margery píše:
@Tamtama moje taky usínají většinou odděleně, jak jsou spolu v místnosti, ožijou obě dvě a jdou chrápat minimálně o hodinu později :lol:

Když to bych jednoho musela dát do vany :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15403
15.7.20 08:37
@Tamtama píše:
Když to bych jednoho musela dát do vany :mrgreen:

Vsak ja vyuzivam, ze starsimu je uz vic, tak ten muze chodit spat az v devet :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama