Jak uspáváte 2 rozdílně staré děti?

191
20.5.16 09:49

Jak uspáváte 2 rozdílně staré děti?

Hezký den, napadlo mě, jestli nemáte nějaké rady a tipy na uspávání 2 rozdílně starých dětí. 2 roky a 2 měsíce. Jak to řešíte? Zatím starší uspává manžel, já to menší. Ale povedlo se Vám to nějak skloubit, aby to postupně zvládal jeden člověk? Díky a pěkný den :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

33015
20.5.16 09:58

Mám 4letého a 18m..spí spolu v pokojíku. Zatím to dělám tak že prvně jde spát mladší ( tu ale neuspávám, dám ji do postele a usne sama ) a za cca 15-20 minut kdy už spí, jde spát starší. také neuspávám, lehne si a usne sám. Když jsme je dali naráz, tak dělali bugr, povídali si, atd…a usnutí se prodlužovalo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2287
20.5.16 09:59

Já jsem se na „uspávání“ starší připravovala už v těhotenství a naučili jsme dceru usínat samotnou. Pohádka a uložit do postele a odešli jsme, když byla mladší miminko tak mi řvávala od 7 hodin až do půl dvanácté (trpěla na bolavé bříško) jak měla asi 5 měsíců tak se to trošičku uklidnilo a začali jsme učit na usínání holek zároveň. samozřejmě bylo období kdy jsem musela lehat s holkama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5725
20.5.16 10:03

Naše děti usínají spolu ve stejný čas od věku 1 rok a 3 roky. Starší přes den nespává od 2 let, a mladší spí přes den hodinu až hodinu a půl. Usínají i vstávají spolu každý den.

Jako dvouměsíční měly ještě úplně jinak rozhozený režim. Do toho roka se to krásně srovnalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12199
20.5.16 10:03

Bez problemu, mam rozdil 2,5 roku.-ze zacatku jsem sedela u starsiho a mladsi u toho kojila, treba jsem i zpivala nebo cetla, u cehoz vetsinou vytuhli oba. Pozdeji jsem uspavala mladsi na rukou a byla starsimu k dispozici, zvykala ho na samostatne usinani.Ted uz je proste oba ulozim, dam pusinu a sedim pobliz kdyby neco potrebovali (mladsi ma rok a pul).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2287
20.5.16 10:07

@unuděná Já zpívala do té doby než mladší měla rok a půl-od té doby řev maminko nezpívej :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24162
20.5.16 10:11

@Mirila neuspávám. Starší si buď řekne o pohádku na puštění, což je bez práce a nebo o přečtení a to jde manžel. Mladšího jsem donedávna nakojila, uložila a odešla. Teď už jenom uložím a odejdu. Občas zkoušíme pohádku, ale zatím ho to moc nebere.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6354
20.5.16 10:26

No já od půl roku neuspávám, má svůj pokoj, takže to nebudu muset řešit, spíš se děsím toho, že přes den uspím mimino a syn se probudí po obědě, takže nebudu mít ani chvíli klid :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
105
20.5.16 10:40

Taktéž od věku 1 rok a 4 roky spali spolu v pokojíku. Oba teda byli naučení, že jsme je uložili popřáli dobrou noc a odešli. Někdy si ještě povídají, ale většinou brzo usnou. Než jdou spát, tak je vezmeme společně do naší ložnice, kde se přečte pohádka apod. Do toho roka jsem mladšího v noci často kojila, takže měl postýlku v ložnici, aby starší v noci nebudil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1911
20.5.16 11:06

Máme od sebe 22.m. a chodí spát spolu…ani si nepamatuju jak se to sehrálo, ale nebyl žádný problém…spí spolu v pokojíčku :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kacik1988
20.5.16 11:19

Mám holky 4,5 roku a devítiměsíční, spíme všichni v ložnici a večer je dávám spát nejčastêji společně, o půl osmé se čte pohádka, pak nakojím malou ta u kojení usne, a starší usne buď už bêhem čtení, nebo potom sama. Občas je ta malá ospalá dřív tak jí dám prso, uspím a starší jde spát klasicky jak je zvyklá, samozřejmě se čte.

• Nahlásit
  • Citovat
2414
20.5.16 11:23

Když bylo mým dětem jako tvým a uspávala jsem sama, tak jsem měla miminko u prsa a staršímu četla pohádku v jeho posteli. Pak pohladila, dala pusu, zhasla a on sám usnul. Pak jsem šla řešit mimino. Pokud bych to dělala obráceně, hrozilo, že miminko neusne nebo začne brečet uprostřed pohádky což takhle při kojení nehrozilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2387
20.5.16 11:31

Mám děti se stejným věkovým rozdílem jako ty:-).
My měli dětskou postel i postýlku v ložnici. Když šlo spát miminko dřív, starší se dívala na TV nebo byla s tatínkem. Když se doba spaní trochu sjednotila, miminko jsem dala do postýlky, hladila (usnul sám během chviličky) a u toho jsem četla pohádku starší.

Přes den spaly do roku miminkaobě jinak, starší už jen po obědě, nespící miminko jsem si vzala na ruky nebo dala do postele, starší jsem četla, povídaly jsme si a občas se stalo, že znovu usnulo i mimi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
737
20.5.16 11:33

Mám tříletého a deseti měsíčního. Nechám velkého koukat na pohádku a jdu udrncat mimino do garáže v kočárku-drncám přes pláště z kola :) a až usne ( tak do deseti minut) vezmu staršího a jdeme společně do postele, kde si nechává drbat záda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13761
20.5.16 11:56

Mám kluky od sebe 2 roky a 4 měsíce, jsem s nimi sama. Ze začátku to bylo peklo, když jsem četla staršímu pohádku, mladší řval ve vedlejší místnosti. Nechápu, jak někdo může jedno dítě kojit a druhému číst pohádku, já při kojení zvládla jen kroutit palce u nohou a usykávat bolestí. :lol: Uspávání mladšího bylo na dlouho, navíc ho starší schválně budil, takže aby mladší chodil spát první, to nešlo. Časem se to zlepšilo, mladší vydržel chvilku u televize, já mezitím uspala staršího. Kolem roku se to uklidnilo úplně, mladší začal usínat sám, takže jsem nejdřív uložila jeho, pak teprve mýt a číst pohádku staršímu. A tak od roka a půl večeří spolu, spolu jdou do vany a spolu i do postele, mladší už vydrží i u pohádky a je to paráda. Jen u koupání mi občas chybí jedna nebo dvě ruce. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama