Jak úspěšně vysadit antidepresiva

Anonymní
4.5.21 08:41

Jak úspěšně vysadit antidepresiva

Milé ženy, potřebovala bych poradit, jak úspěšně vysadit antidepresiva, beru je přes půl roku a už je brát nechci. Zjistila jsem ale, že vysadit prášky je dost problém, mozek prý je po nich zlenivělý a není zvyklý si potřebné hormony vyrábět sám a tak to chvilku trvá, než se to zase vrátí k normálu. Mám triticco 75 mg. Vysazování jde velmi pomalu, vysazuji tak, že třeba měsíc snížím o 10% (odkrajuji prášek), atd. Když jsem zkusila vysadit 25 mg (1/3), tak jsem to vydržela 10 dnů a musela to nasadit zpátky (nechutenství, zhubla jsem 3 kila, depka, plačtivost, prostě byla jsem v háji). Prý to je syndrom z vysazení. Kdybych tohle věděla, tak bych antidepresiva nezačala vůbec brát, teď mám pocit, že mi bude trvat měsíce, než se toho zbavím. Tohle vám ale žádný doktor neřekne, když vám je předepisuje. Máte taky takovou zkušenost nebo jste vysadily v pohodě? Co vám pomohlo? Přemýšlím také, čím podpořit organismus, abych během toho vysazování zároveň podpořila a očistila organismus a aby se můj systém dostal brzy do rovnováhy. Nemáte zkušenosti s nějakou alternativou, která vám pomohla? Čínská medicína, diochi, energy? Cokoliv?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6034
4.5.21 08:47

Začala bych kvalitním lékařem co hledá jiný způsob léčby než prášky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.21 09:00

Když jsem řekla lékařce, že mám tyto problémy s vysazením, tak její rada byla to nasadit zpět, že ještě není evidentně na vysazení čas. Takže asi tak. :-( S takovou bych se jich ale nezbavila nikdy. Po alternativním lékaři se budu muset poohlédnout, děkuji za nápad.

• Citovat
  • Nahlásit
379
4.5.21 09:09

Souhlasím s tvou doktorkou. Pokud takto reaguješ na vysazení, tak ty léky ještě potřebuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31256
4.5.21 09:19
@mackA159 píše:
Začala bych kvalitním lékařem co hledá jiný způsob léčby než prášky…

Ty jsi psychiatr a víš, proč ty prášky bere? AD nejsou lentilky, měla jistě vážný důvod je brát. A vysadit pouze po doporučení lékaře!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31256
4.5.21 09:21
@Anonymní píše:
Když jsem řekla lékařce, že mám tyto problémy s vysazením, tak její rada byla to nasadit zpět, že ještě není evidentně na vysazení čas. Takže asi tak. :-( S takovou bych se jich ale nezbavila nikdy. Po alternativním lékaři se budu muset poohlédnout, děkuji za nápad.

A proč ti je předepsala? Alternativní medicína ti nevyřeší tvé problémy. Pokud jsi adept na AD, měla bys je brát. Jako bys zlomenou nohu radila rozchodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53132
4.5.21 09:24
@Anonymní píše:
Když jsem řekla lékařce, že mám tyto problémy s vysazením, tak její rada byla to nasadit zpět, že ještě není evidentně na vysazení čas. Takže asi tak. :-( S takovou bych se jich ale nezbavila nikdy. Po alternativním lékaři se budu muset poohlédnout, děkuji za nápad.

z nějakého důvodu je asi nasadila. nemůžeš to jen tak vysadit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
356
4.5.21 10:11

Dost záleží, proč je bereš, jak ses cítila předtím. A taky je nezbytná důvěra lékař-pacient. Věta, že pokud je přítomen syndrom z vysazení - není ještě vhodná doba vysadit, to nevím, to nemusí být pravda. Nejdůležitější je, jak se cítíš teď, po půlroce užívání plné předepsané dávky. Fakt jako ruku na srdce. Žádný „asi jako dobrý, to už nějak zmáknu“, to máš na 120 % jistou jízdenku do pekla.

Co terapie, chodíš, nebo na to pečeš? Terapie je totiž tak efektivní alternativa, až se stala oficiální léčbou, ale těžko si lze představit cokoliv alternativnějšího - si to vem, jak tě může uzdravovat, když na tebe někdo mluví… :nevim: :lol:

Bylinky jsou to samý jako léky z lékárny - účinná látka vznikla přírodními procesy, ne v laboratoři. Přístup je nutný velmi podobný, není to libeček do polívky. Na uklidnění doporučuju CBD konopí (kouřit nebo olej v kapslích), koupíš v lékárně nebo bylinkářství. Silnější, ale velmi podobný, účinek má klasika THC konopí, ale tam už to je o tom, jak s tím umíš zacházet. Bylin existuje nekonečno, ale je to prakticky to samý jako léky - principem účinku je metabolismus určité sloučeniny v těle, no a ty si ráno nebo při potížích tuhle sloučeninu vědomě lupneš. :nevim: Akorát se to tváří víc „přírodně“. Nutný jsou ty psychoterapie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
4.5.21 10:17

Po 6 letech beru me druhe AD, beru je asi mesic a pul.Ale vim, ze kdyz jsem je poprve vysadila, tak brala jsem je 2,5 roku a jediny co bylo, tak ze se mi vratily emoce. Skoro u vseho se mi chtelo brecet.To se brzy srovnalo a byl klid. Jenze zivot neni prochazka ruzovou zahradou, tak po 6 letech je beru zpet, ty same. Pokud mas takove stavy u vysazeni, tak je porad jeste potrebujes brat. Jeste je to moc brzy a nemas to prelecene. S takovou to budes mit za chvili zpatky. Radsi vydrz a jeste to nejakou dobu ber.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3374
4.5.21 10:59

Je to hrozný svinstvo, které může způsobit závislost. Já to tedy znám jen zprostředkovaně od otce, který je bere už 3 roky (depresi má po 14 letech podruhé), po půl roce nastalo rychlé zlepšení, tak se doktor rozhodl je začít postupně vysazovat, ale následoval šílený relaps a do toho fajn stavu se už nikdy nevrátil. Navíc mají hrozné vedlejší účinky, zejména na trávení, zhubl desítky kg apod. Psychiatr se diví, že „to by nemělo“ a to je celé. Bohužel můj otec je typ člověka, který si myslí, že stačí sedět a ty prášky nakonec zařídí, aby byl v pohodě. Na psychoterapii nechodí. Změnit se je bojí, aby to nebylo ještě horší. Tak to ale nefunguje, pokud se člověk dostane z toho nejhoršího, měl by se začít aktivně snažit, mít zejména pohyb, vyvarovat se stereotypu, v mezích možností aktivitu apod. Takže si myslím, že tvůj přístup je správný. Doktorům je to jedno, ti jsou schopní ti je předepisovat a předepisovat do konce života (a hodně pacientů to tak asi i chce, mají to jako berličku). Myslím, že můj otec se z toho už nikdy nedostane, už to zabalil a bude do konce života chodící mrtvola závislá na druhých. Rozhodnutí, zda vysadit, musíš ale bohužel udělat sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54911
4.5.21 11:12
@Julča001 píše:
Je to hrozný svinstvo, které může způsobit závislost. Já to tedy znám jen zprostředkovaně od otce, který je bere už 3 roky (depresi má po 14 letech podruhé), po půl roce nastalo rychlé zlepšení, tak se doktor rozhodl je začít postupně vysazovat, ale následoval šílený relaps a do toho fajn stavu se už nikdy nevrátil. Navíc mají hrozné vedlejší účinky, zejména na trávení, zhubl desítky kg apod. Psychiatr se diví, že „to by nemělo“ a to je celé. Bohužel můj otec je typ člověka, který si myslí, že stačí sedět a ty prášky nakonec zařídí, aby byl v pohodě. Na psychoterapii nechodí. Změnit se je bojí, aby to nebylo ještě horší. Tak to ale nefunguje, pokud se člověk dostane z toho nejhoršího, měl by se začít aktivně snažit, mít zejména pohyb, vyvarovat se stereotypu, v mezích možností aktivitu apod. Takže si myslím, že tvůj přístup je správný. Doktorům je to jedno, ti jsou schopní ti je předepisovat a předepisovat do konce života (a hodně pacientů to tak asi i chce, mají to jako berličku). Myslím, že můj otec se z toho už nikdy nedostane, už to zabalil a bude do konce života chodící mrtvola závislá na druhých. Rozhodnutí, zda vysadit, musíš ale bohužel udělat sama.

Tak tohle jsou přesně rady, kterýma můžeš někomu vážně uškodit.
zakladatelko, řiď se radami doktora, sama nic nevysazuj. Chodíš na psychoterapii?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3374
4.5.21 11:25
@aiwwa píše:
Tak tohle jsou přesně rady, kterýma můžeš někomu vážně uškodit.
zakladatelko, řiď se radami doktora, sama nic nevysazuj. Chodíš na psychoterapii?

Svinstvo to rozhodně je, jako jakákoli chemie a tu poslední větu jsem jí napsala právě proto, že si netroufám jí radit, aby vysadila, takže klid ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54911
4.5.21 11:31
@Julča001 píše:
Svinstvo to rozhodně je, jako jakákoli chemie a tu poslední větu jsem jí napsala právě proto, že si netroufám jí radit, aby vysadila, takže klid ;)

Jenže to by si právě sama rozhodovat neměla, ale po dohodě s doktorem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3374
4.5.21 11:36
@aiwwa píše:
Jenže to by si právě sama rozhodovat neměla, ale po dohodě s doktorem.

Doktor si myslí, že by je měla ještě brát, ona nechce, nebo jsi to nečetla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54911
4.5.21 12:05
@Julča001 píše:
Doktor si myslí, že by je měla ještě brát, ona nechce, nebo jsi to nečetla?
Četla. Tak asi ještě není ve stavu aby to vysadila ne? Já nevím, když bys brala třeba antibiotika, taky by ti přišlo v pohodě půlce braní to vysadit? Antidepresiva není žádné zlo, spoustě lidem zachránily život. Sama jsi je nebrala, ale víš, že je to sajrajt.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat