Jak úspěšně zabavit kocoura?

26.11.19 01:54

Jak úspěšně zabavit kocoura?

Máte někdo zkušenost jak zabavit kocoura? Máme doma kocoura, je mu rok a půl a 9 měsíční dceru, takže na kocoura nemáme moc čas. Má hraček (pardon) plnou pr.el, obrovské škrabadlo, různé věci z šanty kočičí, občas si s ním chvilku někdo hraje, ale málo kdy.. jak jo zabavit, aby si hrál sám?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

23146
26.11.19 02:26

A proč by se měl nějak zabavovat sám? On nějak prokrvuje, že má nedostatek zábavy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13589
26.11.19 04:59

Pusť mu Mňau TV.. náš kočkonaut na to rád kouká :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8521
26.11.19 07:44

@Králičice fakt? To je dobrý. Našeho teď baví koukat na akvarko. Máme nové.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.19 10:08

@pikola ano, provokuje dost.. dělá kraviny a doráží na nás, ať si jdeme hrát.. je vykastrovaný a od té doby je o hodně hravější. Já na to ale nemám čas.. denně si na něj najdu vždy chvilku jen když malá spí a jemu to nestačí..
@Králičice děkuju za radu, no zkusím to :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11955
26.11.19 10:13

Máš zvíře, tak se o něj musíš starat. Nepořídili jste si estetický doplněk, ale živého tvora. To jsi čekala, že bude celý den spát na gauči? Jsi doma s dítětem, tak jak je možný, že na něj nemáš čas? To ho nemáš ani na to dítě? Když si hraješ s malou na zemi, tak k tomu můžeš přibrat i kocoura. to snad není takový problém. Jinak moje kočky vždycky dokázalo na hodiny zabavit, když jsem jim do dveří zavěsila kouli pevně smotanou z novin a obmotanou provázkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.19 10:23

@Janli ano o malou se starám. Jenže ona taky není moje jediná starost. Musím doma poklidit, uvařit a řešit ještě věci do práce. A ano mám přivýdělek, protože mi prostě rodičák nestačí. To tady ale neřeším.
Má milion hraček. Různých kravin jako jsou alobalove kuličky, hopíky, papírové ruličky na pletení (to vše miluje!!) A pak spoustu kupovaných hraček. Se vším si hraje chvilku a jen pokud mu to postříkám šantou.. nezabíralo krmítko za oknem u škrabadla.. nezabírá nic. Já si s ním hraju, nikdo netvrdí že ne. Ale asi ne podle jeho představ. A k malé ho tahat opravdu nechci, když si spolu zatím moc nesedli. Vím, že jsem si pořídila živého tvorečka a miluju ho. Nemám ho na okrasu ale jako parťáka. Jen na něj prostě nemám celý den. To snad dokážete pochopit, ne? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23146
26.11.19 10:41

Mám dvě kočky a nikdy jsem jim zábavu dělat nemusela :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
470
26.11.19 10:47

@Esmeralda1998 můžeš prosím napsat, jak velký prostor má kocour k žití? A co je to za rasa?

@pikola taky tak (máme 5, ehm :mrgreen: ), částečně to může být tím, že máš kočky dvě, ty se zabaví i mezi sebou a částečně i povahou koček.

Na druhou stranu v době, kdy jsem měla kočku jen jednu, tak ta taky nevyžadovala extra hraní. A nikdy žádná nedorážela. Jen se chodí mazlit, to se opravdu úplně vnutí. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.19 11:11

Tak mám mainskou mývalí s něčím kříženou.. teda alespoň podle vet. Prostor ke hraní má celý byt (2+1), může si vlézt kam chce, je často na balkoně, ven chodit nechce, bojí se..
@pikola a ano, možná je to tím, že si vyhrají spolu :? :( Je mi toho našeho chudáka líto, ale druhou kočku pořizovat nebudu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
470
26.11.19 13:37

To může být ono, že má malý prostor a potřeboval by větší. Byt nenafouknete, že. Předpokládám, že kocour se pohybuje po zemi, maximálně vyleze na škrabadlo a nebo na okenní parapet. Ale co udělat nějaké konstrukce na zeď, kam by mohl přes den vylézt, sedět tam a koukat se se shora - třeba nějaké poličky připevnit na zeď, aby po nich mohl chodit a tak? Kočkám se výšky líbí. Zvětšilo by to jeho životní prostor a taky by se lozením po poličkách zabavil. Zkus se podívat na Pinterest, tam toho bude určitě mraky - namátkou jsem vybrala opravdu jednoduché věci. Bohatě postačí poličky z IKEA - viz prostřední obrázek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48
26.11.19 13:43

Co třeba samospouštěcí laser :D :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.19 13:50

Tohle je těžké.. pokud neni navyklej na to se „zabavit“ sám už od mala tak je to těžší.. hlavně zvířata tohle cítí trochu jako lidi. Jak vidí, že se staráte o dítě, tak si taky chtějí vynutit pozornost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6083
26.11.19 14:06
@g.sandova píše:
@Králičice fakt? To je dobrý. Našeho teď baví koukat na akvarko. Máme nové.

a loví?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.19 14:46

@Freesia má obrovské škrabadlo od země ke stropu, šířka cca metr x metr.. na zdech má také různá škrabadla, na okně má přidělaný pelíšek.. víc toho pro něj přidělat nemohu.. :,( @Lea20 to mě nenapadlo, moc děkuju! :*
@ZuzčaPokorna no právě.. máme ho od kotěte a byl zvyklý na hlavně moji pozornost.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama