Jak utajit těhotenství přes nevolnosti

Anonymní
9.12.18 19:32

Jak utajit těhotenství přes nevolnosti

Zdravím, ráda bych se zeptala, zda se dá utajit těhotenství i přes nevolnosti.
Jsem na začátku 7. tt a od pátku je mi strašně zle, že si ani netroufnu dojet MHD do práce.
Chtěla jsem to tajit v práci i v rodině aspoň do toho 12 tt.
Ale do práce jedu zítra si požádat o dovolenou do konce roku. Přemýšlím, jestli to rovnou vybalit šéfovi a požádat ho o diskrétnost, nebo jestli jde nějak inteligentně zdůvodnit, že s chci vzít 3 týdny dovolené ze dne na den :roll:. Domů bych si ráda vzala pc a pracovala co to půjde, ale bojím se, že to vyvolá ještě více otázek. :roll:
Co do rodiny žijeme v baráku s kusem rodiny a každý týden se scházíme i se zbylými členy. Rodinka je bohužel přes míru starostlivá a při zmínce o možné nemoci (nebo jen nevolnosti), mám pravidelně telefonáty nebo maily denně od 3-4 členů s nutností podat info jak to pokračuje a co mohou udělat či přinést. Při jakékoliv zmínce o tom, že mi není dobře navíc už cca 3 roky nastává otázka, zda-li nejsem těhotná.
Podařilo se Vám někomu ututlat těhotenství i při takhle úzkých rodinných vztazích, kdy jste každý den na očích?
Děkuju za tipy. Těhotenství je po dlouhé době snah se zvýšeným rizikem potratu a ještě ani nepotvrzeným srdcem. Takže představa, že to nedopadne a bude následovat lítost kam se podívám a neustálé dotazy -" tak co, už?" je fakt děsivá!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

612
9.12.18 19:37

Z vlastní zkušenosti vím,když jsem se snažila utajit 1.Těhotenství,tak bylo všem podezřelé,že mi je špatně, stále mě posílali k lékařům,ať už mě konečně vyšetří :D tak jsem to pak vzdala a řekla jim to :D hlavně se mi pak i ulevilo a bylo lepe,že to nemusím schovávat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1143
9.12.18 19:40

Tohle tajení jsem nikdy nepochopil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
612
9.12.18 19:41

@TMana tak je vždy lepší počkat ty 3 měsíce,když je to nejvíc rizikové.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
553
9.12.18 19:44

Tak v práci to zkus hodit na rodinné problémy?
A co se rodiny týče, tak asi těžko :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13574
9.12.18 19:47
@TMana píše:
Tohle tajení jsem nikdy nepochopil.

To bude tím, že jsi nikdy nebyl v tom......

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1143
9.12.18 19:47
@Diana69 píše:
@TMana tak je vždy lepší počkat ty 3 měsíce,když je to nejvíc rizikové.

Stále nechápu. Pokud samovolně potratíte v prvním trimestru, tak se to stejně všichni dozví. Jen u toho budou říkat, aby to nikdo nikomu neříkal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6172
9.12.18 19:49

V práci bych si vymyslela cokoliv, případně bych jen řekla, že jsem už psychicky unavena a potřebuji trochu klidu, zvlášť teď před koncem roku. Doma. Tak celý den s nimi nejsi ne? A když budeš tak si vezmeš colu, zázvor, nebo jen vodu a budeš pit, hodinu to vydržíš a pak řekneš, že tě rozbolela hlava z tlaku a můžeš jít. Když se budou ptát proč jsi doma, tak máš home office, protože před koncem roku chce mít i šéf trochu klidu a rozvolnili se u vás trochu pravidla dochazeni do práce. Co je sakra složitý ho vymyslet něco co bude uvěřitelné? Už teď mě napadají další věci, ale jsem líná to psát :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13574
9.12.18 19:49

V práci si vezmi neschopenku, nevolnosti sveď na žaludeční vředy a rodině řekni, že se v žádném případě nesmíš stresovat a mít klid, ať ti nikdo nevolá… Chápu, co cítíš. Já bych nejradši těhotenství tajila až do porodu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.12.18 19:50
@Teris195 píše:
Tak v práci to zkus hodit na rodinné problémy?
A co se rodiny týče, tak asi těžko :D

No tak popravdě zrovna v té práci přemýšlím vyložit karty na stůl. Věřím, že když to řeknu šéfovi, tak to udrží.
Větší starosti mi právě dělá rodina, u který vim, že potrat by brali mnohem hůř, než nakonec já. Lhát se mi jim nechce a navíc jakoukoliv lží co do nemocí si zavařim, protože stejně budu pod drobnohledem :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
18555
9.12.18 19:53
@TMana píše:
Stále nechápu. Pokud samovolně potratíte v prvním trimestru, tak se to stejně všichni dozví. Jen u toho budou říkat, aby to nikdo nikomu neříkal.

já potratila v první trimestru a hele neví to nikdo kromě manžela :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1143
9.12.18 19:59
@Janli píše:
To bude tím, že jsi nikdy nebyl v tom......

To se jako zatemní mozek? Protože pak ony tajitelky řeší lživé odpovědi na otázky typu „Jak dlouho to víš?“ nebo „Pročs mi nic neřekla?“ nebo „A támhleta to ví dřív než já?“ …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1143
9.12.18 20:00
@ka2ka píše:
já potratila v první trimestru a hele neví to nikdo kromě manžela :nevim:

Opravdu? Já to třeba vím :think: :zed: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.12.18 20:01

@Natálka26 neznáš místní tamtamy! Nevěřila bys co dokáží! V sobotu jsem musela odvolat výlet s tátou. Řekla jsem mu, že bohužel s ním jet nemůžu, ať jede beze mě. Že je mi nějak blbě, na zvracení a asi na mě něco leze.
Dopadlo to tak, že výlet byl přehozen tuto sobotu co bude (protože beze mě se prostě nejede) :roll: Vzápětí se ptala babi co mi je, že má o mě strach že prý zvracím..a ten den volala teta, že slyšela, že mi něco je a co mi je.
A to je to ta půlka rodiny, se kterou nebydlim a vlastně se o mě moc „nezajímá“! Následující den byl další telefon od táty, jestli mi je líp a co může udělat.
Jako bohužel u nás neexistuje nic, na co by se všichni neptali a neřešili to..jakmile babi zbystří, že sem doma, tak vyzvídá a podává hlášení mámě a tetě, které mi hned píšou a volají co mi je..
Homeoffice mi nikdo nesežere..dali mi ho jedinkrát a to po operaci, jinak se u nás nedává a to vědí..
Sázím dost na to, že by mi dali dovolenou..a doma bych nahlásila, že mám moc dovolené a vybírám si ji. Tím vydržím min. do konce roku a dál bůhví, co bude. Jen ty návštěvy bude složité vysvětlování, protože opravdu nedávám ani půlhodinu sedět.. :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
18555
9.12.18 20:02
@TMana píše:
Opravdu? Já to třeba vím :think: :zed: :mrgreen:

gratuluju víš zásadní informaci, snad ti to k něčemu bude

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...