Jak utíráte prach na žaluziích?

154
27.3.09 11:14

Jak utíráte prach na žaluziích?

Ahoj hospodyňky!
Možná se to tu už někdy probíralo, ale nefunguje mi vyhledávání, tak mám dotaz:
MÁTE NĚJAKÝ FÍGL NA UTÍRÁNÍ PRACHU NA ŽALUZIÍCH?
Máme plastová okna a na nich vertikální žaluzie. Máme je pořád stažené dolů a otočené tak, aby přes ně bylo vidět, takže prach se na ně chytá pořádně.
Zatím jsem je stírala:
1. vlhkou hadrou - musí se moc opatrně, lamela po lamele a sem tam zůstavá žmolek prachové špíny.
2. suchou hadrou - na první pohled fajn, ale když se u:,–(í rozvířený prach, tak jako bych nic nedělala.
3. ručním vysavačem s nástavcem- asi zatím nejlepší, ale bolí mě z něho ruka, protože není nejlehčí.
Protože je to všechno více méně na nic, tak to vždycky odkládám do té doby, až umývám okna, což je cca 1× za 3 měsíce, přestože prach po bytě utírám minimálně 1× za týden.
Až se trochu oteplí, tak se chystám na okna, tak mi prosím poraďte, jestli není něco účinnějšího a rychlejšího.
Děkuji za odpovědi.
Maya

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

35127
27.3.09 11:38

a proto nechci zaluzie, ikdyz ty meziokenni u starych oken jsem zboznovala. navrat k roletkam a zavesum - pratelne materialy …

ale jestli tady zazni neco genialniho …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
27.3.09 11:39

Ahoj, my máme teda horizontální žaluzky, ale já to dělám tak, že je zatáhnu na jednu stranu, ojedu je takovou tou chlupatou prachovkou Pronto, zatáhnu na druhou stranu, opět ojedu… :lol:

Je fakt, že to není stoprocentní, já to moc neprožívám… :lol: A dělám to tak 3× do roka…

Těžko říct, jestli to bude fungovat i na vertikální :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
27.3.09 11:42

Se stydím :oops: , ty žaluzie jsou horizontální (vodorovné) :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2139
27.3.09 11:51

Ahojte, mám je krátce, ale jediný tak akorát zatáhnout a přejet vlhkým hadrem z vrchu dolů a pak naopak, ale to už opatrně. Ale je to nedokonalé…
Ze závěsů jsem taky moc nadšená nebyla…prach se tam drží možná i víc, akorát nejde vidět, dokud je nezatahuju a neroztahuju (ráno, když svítilo sluníčko, docela maso) a práce - sundat, vyprat, sušit, žehlit, věšet…taky nic moc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.09 11:52

já to dělám jako Angua. ale mockrát tomu nedám, to už musí být, abych si všimla, že jsou zaprášené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.3.09 11:53

zatáhnu je a přejedu buď takovou tou duhovou štětkou - na tu se chytá prach skvěle! anebo na hubici vysavače dám nástavec - takový jemný kartáček, vysavač dám na malý výkon a vezmu odshora dolů.
Oboje funguje.
Iva

• Nahlásit
  • Citovat
2179
27.3.09 13:13

Ahoj,
dobrý téma, taky jsem měla tenhle problém. Momentálně mám takovou spešl rukavici. Z jedný strany takový žížalky z mikrovlákna, z druhý strany švédská utěrka. Při čištění s ní postupuju žížalkovou stranou jako Angua. Případné nedokonalosti taky dvakrát neřeším :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.3.09 13:19

Já je myju tak, že je nejdřív přejedu vlhkým hadrem a pak suchým papírovým ubrouskem. Tím se odstraní vlhký prach. Problém nemám. A přiznám se, že je takto myju jen z jedné strany - z té, která je nahoře, když je mám stažené, ale otočené tak, že je vidět ven. Poličky taky neutírám zespodu.. Já používám suchý papírový ubrousek nabo kapesník na skoro všechno - třeba když mi dcera polije čalounění na gauči, tak to nejdřív vysaju papírovým kapesníkem a pokud to nestačí, tak to ještě naředí vodou a vysaju znovu. Třeba od jogurtu jsem to takto čistila už několikrát a po skvrně ani památka. A to naše čalounění rozhodně není omyvatelné.

• Nahlásit
  • Citovat
253
27.3.09 13:21

Ahojky, taky se na to chystám, našla jsem toto http://noto.cz/…ousetta.html
nemám to vyzkoušené, ale slyšela jsem, že to funguje…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2621
27.3.09 14:02

Tak já jsem dřív byla takovej magor, že jsem si hadříček namotala na prstíček a jela jsem pěkně jednu po druhé :lol: Teď to beru jako většina z vás, zatáhnu, přejedu vlhkým hadrem a pak suchým. A druhá strana je mi tak nějak jedno. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
fyzikarka
27.3.09 20:27

Mě se osvědčily vlhčené ubrousky(dostali jsme je pro malého od švagrové,smrděly jak Pitralon a čistily úžasně)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama