Jak uvařit rýžový nákyp? /se švestkami/

903
15.5.17 13:21

Jak uvařit rýžový nákyp ? /se švestkami/

Ahojda maminky, ráda bych uvařila pro mě i dítko rýžový nákyp, ale neumím jej. Prosím, jak na to - jak jej chystáte vy? děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11192
15.5.17 13:59

Já dělám teda z pytlíkové rýže, tak si ji uvařím, pak ji vysypu do kastrole a povařím ještě v troše mlíka s cukrem, někdy přidávám i skořici, nechám vychladnout.. Oddělím si bílky a žloutky, žloutky zamíchám do rýže, bílky vyšlehám a pak taky zamíchám s rýží, vytřu si a vysypu pekáček (nejčastěji teď všechno vysypávám kokosem), navrstvím do něj rýžovou směs a ovoce, strčím do trouby

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4251
15.5.17 14:14

Já vařím rýži v mlíce, dokud se nevsákne. Vedle si udělám směs ze žloutků, cukru a másla. Pak to vše smíchám a vrstvím do vymazaného pekáčku s ovocem z plechovky (nejradši mám s meruňkami). Bílky tam nedávám vůbec.
Na talíři si to pak ještě polívám šťávou z toho ovoce.
Dneska se ho taky chystám udělat :srdce: bohužel přesné množství surovin si nepamatuji. Myslím že na čtvrt kila rýže je půl litru mlíka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1616
15.5.17 14:21

Rýži uvařím ve vodě s mlíkem, dělám to spíš od oka, cca na 1 hrnek rýže cca 1 hrnek vody a 1 hrnek mléka. Může se přidat cukr. Tekutiny dávám trochu víc než když dělám rýži jako přílohu - u nákypu je lepší, když po uvaření je ta rýže víc mokrá.
Pak ušlehat bílky a žloutky zvlášť (do obojího přidat cukr). Smíchat s rýží.
Do vymazaného pekáčku dát vrstvu rýže, vrstvu ovoce atd. atd. Zakončit rýží.
Je možno nechat trochu bílku zvlášť a dát ho pak na nákyp jako poslední vrstvu.

BTW ty švestky máš čerstvé, nebo v kompotu? Přemýšlím, jestli bych čerstvé nejdřív nepodusila v troše vody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1616
15.5.17 14:23

@Jarka K Já dřív tu rýži taky vařila jen v mléce, ale moc se mi to nelíbilo, protože z mlíka se vypařila všechna voda a hrozně se tím zahustilo, což mi pak moc nechutnalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7058
15.5.17 14:35

Vyborny recept je tento- delala jsem asi petkrat, pokazde vynikajici, deckam i manzelovi moc chutnal: http://www.ceskatelevize.cz/…yzovy-nakyp/
delam to teda s merunkama a nedavam tam nakonec tu stavu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama