Jak uvěřit něčí smrti, když nemůžu na pohřeb?

Anonymní
9.11.20 20:55

Jak uvěřit něčí smrti, když nemůžu na pohřeb?

Zdravím všechny. Zemřela mi před pár dny kamarádka na rakovinu. Jsem ten typ člověka, který popírá smrt a nevěří ji, dokud nejsem na pohřbu a nevidím tělo.. No ale teď kvůli Covidu na pohřeb smí pouze rodina.. a já jsem bez emocí, smrti nevěřím a nevím co mám dělat. Prosím o rady, anonym prosím zachovat. Citlivé téma

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2237
9.11.20 21:08

A kdybys šla na pohřeb a nepustili tě k rakvi, tak co? Některé rodiny nestojí o pohled na nebožtíka a už vůbec ne o zástup cizích lidí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10323
9.11.20 21:11

Parte jsi předpokládám viděla, málokdo si ho nechává tisknout jen tak pro srandu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14138
@Anonymní píše:
Zdravím všechny. Zemřela mi před pár dny kamarádka na rakovinu. Jsem ten typ člověka, který popírá smrt a nevěří ji, dokud nejsem na pohřbu a nevidím tělo.. No ale teď kvůli Covidu na pohřeb smí pouze rodina.. a já jsem bez emocí, smrti nevěřím a nevím co mám dělat. Prosím o rady, anonym prosím zachovat. Citlivé téma

Nevěříš dokud nevidíš tělo? Co když je rakev uzavrena?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9301

Promiň, ale kdyby se rodina rozhodla, že chtějí jen pohřeb v rodinném kruhu, tak by bylo jedno, kdyby byl Covid nebo ne. My jsme třeba na babiččino přání žádný pohřeb nedělali, rozloučili jsme se s ní každý po svém. A ne, ani účastí na pohřbu neuvěříš. Je to pár let, co zemřela a kdykoliv jedu kolem domu, kde bydlela, koukám, jestli svítí :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19610
9.11.20 21:12

A jak to delas u lidi co nemaj pohřeb nebo nevystavuji telo? Ja teda nevidela ani jeden, kde by ukazovali veřejnosti nebožtíka :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10323
9.11.20 21:14

Navíc kdo dnes nechává vystavovat nebožtíky, tahle dřív zcela běžná věc je už naštěstí za námi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9301
9.11.20 21:15

Jinak bych jako ženská fakt nechtěla, aby si mě někdo prohlížel po smrti, navíc když jde o úmrtí na takovouhle nemoc. Chtěla bych, aby si mě pamatovali, když jsem byla v plné síle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18242
9.11.20 21:17

Také mám problém uvěřit, pokud nejdu na pohřeb. Je to forma rozloučení. Zemřela mi kamarádka a pořád s tím nejsem vyrovnaná, protože nebyl pohřeb.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.20 21:27

Ano, musím vidět tělo jinak smrti prostě nevěřím. Rady asi nemáte, tak nemusíte komentovat. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
111
9.11.20 21:28
@boball píše:
Navíc kdo dnes nechává vystavovat nebožtíky, tahle dřív zcela běžná věc je už naštěstí za námi.

Nechápu, co je na tom špatného. Je třeba širší rodina, která nemůže jezdit tak často a přesto mají právo se s tím člověkem rozloučit, tak nevidím důvod, aby přišli k zavřené rakvi. Vím, že jsou lidi, kteří si chtějí uchovat vzpomínku na to, jak ten člověk vypadal i v takové chvíli.
Já jsem asi jeden z nich. Na pohřeb se jdu rozloučit a pokud je otevřená rakev, tak mě to donutí se zastavit na delší chvíli, víc zavzpomínat,… právě proto, že ten člověk tam leží přede mnou. Když je rakev uzavřená, je to tak trochu víc „neosobní“, nebo jak to popsat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
  • Citovat
  • Nahlásit
3492

Tak někoho popros, ať ti pošle fotku :roll:

Fakt tohle už není normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.20 21:29

@Petr-33 souhlasím s Vámi, mám to stejně

• Citovat
  • Nahlásit
9.11.20 21:32
@divine woman píše:
Také mám problém uvěřit, pokud nejdu na pohřeb. Je to forma rozloučení. Zemřela mi kamarádka a pořád s tím nejsem vyrovnaná, protože nebyl pohřeb.

Taky tak. Muj tchan taky nemel pohreb, tchyne ho nechtela delat. A i po několika letech mam s jeho smrti spojeny takovy divny pocit, jako neco v sobe neuzavreneho.. Mela jsem ho taky rada a nevedela jsem, jak jinak se s nim rozloucit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama