Jak uvést v DP úrok z hypotéky?

2181
5.2.20 12:26

Jak uvést v DP úrok z hypotéky?

Zdravím a předem se omlouvám, pokud bych někoho pohoršila prostoduchostí dotazu. Jak se v daňovém přiznání uvádí výše zaplacených úroků z hypotéky? Na potvrzení z banky je úhrn za celý kalendářní rok - je tedy třeba to do formuláře rozpočítat? Tj. uvést do počtu měsíců „12“ a do částky úhrn úroků děleno dvanácti? Nebo se tam dává celá ta částka? Díky moc :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2386
5.2.20 12:28

12 a celá castka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6047
5.2.20 12:29

POkud jste hypošu měla celý rok, pak bude 12 měsíců a ve vedlejší kolonce celkové úroky za celý rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2181
5.2.20 12:34

Holky, díky moc :kytka: Teda ne že by to byl nějakej extra rozdíl… ale čekala jsem teda víc, na to že platíme celkem vysokou splátku :? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3298
5.2.20 12:35

@Martinik tak je to 15% z tech uroku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
870
5.2.20 12:35

Na to jste se neptala, ale ať na FÚ nemusíte dvakrát :D Pokud uplatňujete úroky poprvé, tak nezapomeňte vzít na úřad kopii hypoteční smlouvy a možná i originál k nahlédnutí. Oni si to dají do vaší složky. Zároveň pozor, hypotéka se musí týkat nemovitosti, kde bydlíte nebo budete bydlet. U mě koukala i na trvalé bydliště.

Příspěvek upraven 05.02.20 v 12:39

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2386
5.2.20 12:36
@Martinik píše:
Holky, díky moc :kytka: Teda ne že by to byl nějakej extra rozdíl… ale čekala jsem teda víc, na to že platíme celkem vysokou splátku :? :mrgreen:

Jakože ti vadí, že máte malý úrok? To buď ráda ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2181
5.2.20 12:42

@JancaS84 úrok malý je, to jo, ale pořád je to polovina celkové splátky (úrok plus jistina) :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2181
5.2.20 12:44

@Cenarius ty jo já jsem asi fakt blbá… mě bys do fanklubu nechtěl 8o :mrgreen: Znamená to, že bez ohledu na ostatní skutečnosti by nám měli vracet minimálně těch 15 procent z úroku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2181
5.2.20 12:46

@Saarka_O díky, to už tam mají založený, platili jsme pár měsíců už předloni, akorát nevím, kde mám založený starý DP, tak jsem nevěděla, jak se to tam uvádělo :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2386
5.2.20 12:47
@Martinik píše:
@Cenarius ty jo já jsem asi fakt blbá… mě bys do fanklubu nechtěl 8o :mrgreen: Znamená to, že bez ohledu na ostatní skutečnosti by nám měli vracet minimálně těch 15 procent z úroku?

Jj tu částku ti nevrátí celou, ale jen 15% z těch úroků, je to odecitatelna položka ze základu daně a ne daňová sleva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3298
5.2.20 12:51
@Martinik píše:

Ne nutne. Musite nejdriv tolik zaplatit na danich. Pokud odecitate vic veci apod. Tak uz na to jednoduse nemusi zbyt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2181
5.2.20 12:51

@JancaS84 to je mi jasný, ale když si vyplním interaktivní formulář z iDnesu, tak mi vychází přeplatek jen ve výši necelé poloviny samotných těch 15 procent z úroku :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2181
5.2.20 12:54

@Cenarius ach sooo… to bude ono :oops: :zed: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2386
5.2.20 12:59

Jj to už asi budeš na 0 co si zaplatila za rok na daních.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama