Jak už zhubnout?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 11:53
Jak už zhubnout?

Zdravím všechny.
Jsem už úplně na dně. Přes rok zápasím s váhou a vůbec mi to nejde, naopak mám ještě více.
Zkoušela jsem omezit jídlo na počátku roku na 1000 kcal denné, zhubla jsem a zapár týdnu na původní váze. Poslední půl roku jím nomálně, snidáně (ikdyž na to nejsem zvykla a muím se nutit) oběd i večeře,1500 kcal denné. Hýbu se, po onemocncění sic necvičím, protože to kolikrát nerozdýchám, ale rozhodně se hýbu. Mám dvě malé děti a nikam autem nejezdím, chodím všude pěšky. Do města to mám 6 km, tam chodím cca 2-3 týdně. Proč sakra nehubnu, ale přibírám?! Hlídm se, pomalu nejím sladkosti, fakt si hlídám tich 1500 kcal denné. Za půl roku jsem s tímhle přibrala 6kg! Jak mám sakra zhubnout? Máte nějaké rady?

Reakce:
Katka372
Kecalka 102 příspěvků 26.11.18 11:58

A co si přestat hlídat ty kalorie a hodit se víc do pohody, tolik na to nemyslet. Jíst zdravě a přiměřeně…

Sany80s
Kelišová 6629 příspěvků 26.11.18 12:11

U doktora jsi byla?

Mishka85
Ukecaná baba ;) 1504 příspěvků 26.11.18 12:20

Teď je otázka, zda máš zapotřebí hubnout? Znám několik kamarádek, co se vztekaji jako ty, že to prostě nejde, ale když mají při 168cm 65 kg, tak je to úplně v normě a stejně se vidi být tlusté. Tělo si v jejich případě drzi váhu, která je pro ně nejzdravejsi. Stres působí tak, že se tělo obaluje tukem, aby se chránilo. Pokud nejsi vyloženě obézní, tak se na to vyprdni, pohybu máš podle toho co píšeš dost a strava taky ok, spíš jestli ji nemáš málo. Té zdravé.

zuz1206
Ukecaná baba ;) 1220 příspěvků 26.11.18 12:29
@Anonymní píše:
Zdravím všechny.
Jsem už úplně na dně. Přes rok zápasím s váhou a vůbec mi to nejde, naopak mám ještě více.
Zkoušela jsem omezit jídlo na počátku roku na 1000 kcal denné, zhubla jsem a zapár týdnu na původní váze. Poslední půl roku jím nomálně, snidáně (ikdyž na to nejsem zvykla a muím se nutit) oběd i večeře,1500 kcal denné. Hýbu se, po onemocncění sic necvičím, protože to kolikrát nerozdýchám, ale rozhodně se hýbu. Mám dvě malé děti a nikam autem nejezdím, chodím všude pěšky. Do města to mám 6 km, tam chodím cca 2-3 týdně. Proč sakra nehubnu, ale přibírám?! Hlídm se, pomalu nejím sladkosti, fakt si hlídám tich 1500 kcal denné. Za půl roku jsem s tímhle přibrala 6kg! Jak mám sakra zhubnout? Máte nějaké rady?

jsi podvyzivena, sice to zni blbe a asi se tak necitis, ale jsi…1500kcal denne je dle me pri tvem pohybu a 2 detmi malo..zvysila bych prijem, prestala pecivo, zaradila vic ovoce, lustenin, masa, atd…a pujde to!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 12:35

Mám na 156 cm 70 kg,citím se hrozně i tak vypadám.Před těhu jsem měla 47 kg.

zuz1206
Ukecaná baba ;) 1220 příspěvků 26.11.18 12:45
@Anonymní píše:

ja mam 166 a 64, ale mam dost svalove hmoty, ty to mas jak? ale 70 je na tu tvoji vahu asi vic nez bys chtela… musis delat nekde nejakou chybu: moc pocitani, moc zdravych tuku, moc umelych sladidel, malo spanku, stres?

vejilka
Závislačka 4726 příspěvků 26.11.18 12:46

A byla jsi u doktora, zda máš třeba štítnou žlázu v pohodě?

Evulina
Neúnavná pisatelka 15383 příspěvků 26.11.18 12:50
@Anonymní píše:

Může jít i o hormonální problém. Může jít taky o snížený metabolismus, jak jsi mívala moc nízký příjem (a vlastně stále máš, i když už o něco víc, než 1000 kcal - nicméně tou tisícovkou to mohlo vzniknout, 1000 kcal denně je hladovka, která, když se drží více týdnů, sníží metabolismus a tělo pak šetří, kde může). Může to být současně i zadržovaná voda a v neposlední řadě to může být i stresem, nevyspáním nebo špatnou kvalitou spánku (já když se nevyspím, jede mi metabolismus jakoby jen na půl úvazku, to mám vyzkoušené).
Takže by tě asi měl někdo podle mého vidět - lékař, nutriční poradce atd..vyšetření, změření metabolismu atd., prostě komplet rozbor, aby se zjistila příčina.
Ale z mého pohledu teda snížený metabolismus dietama + k tomu třeba ta chronická únava a nevyspání zmůžou hodně. Moje tělo reaguje např. citlivě na každé změny. Dokáže rychle zhubnout, ale i megarychle přibrat.

stankaSR
Kecalka 454 příspěvků 26.11.18 12:55

Zbláznila si si metabolizmus. Tých 1000 kcal je strašne málo, telo dostalo šok a keď si si pridala 500 kcal tak si ich začalo ukladať do zásob. Teraz ješ stále málo a priberáš. Chce to odborníka na výživu, aby ti poradil čo máš zmeniť a ako rozhýbať metabolizmus. Hlavne žiadne ďalšie šialené diéty, to je najistejšia cesta k obezite.

Ou
Kelišová 5462 příspěvků 26.11.18 15:56

Začni jíst. Dlouhodobě hladovíš. Což je vcleku neudržitelné a především organismus jede v režimu setrvalého stresu a poplachu a jakmile získá jenom trošku energie navíc, tak ji uloží jako tuk, jako zásobu na další hladovění.

Najdi někde nějakého sportovního doktora a nebo nutričního terapeuta s vysokoškolským vzděláním, aby to celé s tebou probral.

Téměř jistě především budeš muset srovnat spánek, psychiku a podobobné věci, které ti kromě funkční podvýživy zvyšují hladiny stresových hormonů v krvi - stresové hormony v krvi = ukládání tuku.

Plus je potřeba zkontrolovat hormonální panel jako takový, jestli sis těhotenstvím nerozhodila třeba onu štítnou žlázu.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33520 příspěvků 10 inzerátů 27.11.18 07:42

Nejspíš sis úplně rozhodila metabolizmus tím, že jsi začala jíst tak málo. Tělo někdy na tak snížený příjem reaguje právě přibíráním. Může to trvat docela dlouho, než se to zase srovná. Je možné, že i neustálým stresováním se ti vyplavují hormony nesprávně a nemůžeš zhubnout. Zkus si pro nějaké rady ohledně jídelníčku napsat do této poradny a nejlépe vyhledej nějakého odborníka.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15383 příspěvků 27.11.18 09:09

Holky jen tak ale přemýšlím čistě teoreticky. Pokud by při hladovění (a nižším příjmu, než je záhodno) vždy fungovalo to, že se sníží metabolismus a tělo ukládá i z mála a tudíž nehubne, potom by platilo, že ani anorektičky by nemohly zhubnout ne? Přitom ty jsou kost a kůže. Nebo to je prostě u každého jinak? Jen mě to tak zajímá..

Tydlifuk
Zasloužilá kecalka 805 příspěvků 27.11.18 09:18

Zkus vyhledat nutričního poradce. Zhodnotí ti jídelníček, poradí, co jíst a co ne a řekne, jaký bys měla mít kalorický příjem. Tímhle způsobem si zaděláváš na problémy. A je taky možné, že sis naordinovala kalorický příjem malý.

Tydlifuk
Zasloužilá kecalka 805 příspěvků 27.11.18 09:20

@Evulina U anorektiček je to už ale extrém, kde není z čeho ukládat. Z jednoho jablka denně tělo nedostane dost ani na pokrytí správného fungování. Proto potom tělo postupně vypovídá službu (padání vlasů, špatná pleť, chybějící mentruace, …)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoce ve špitále! Třešničková zůstává v Istanbulu, návrat domů je v nedohlednu

Youtuberka Týnuš Třešničková (23) zažije patrně nejsmutnější vánoční svátky... číst dále >

Nejhorší věc na pákistánské base? „Vadí mi turecké záchody,“ vzkázala Tereza

Pašeračka Tereza v pondělí opět stanula před pákistánským soudem, po pár... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >