Jak užíváte svou chalupu a jak ji máte daleko?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bábrdl
Generální žvanilka 24453 příspěvků 02.08.19 11:16
Jak užíváte svou chalupu a jak ji máte daleko?

Vedli jsme teď v práci takovou debatu, jak kdo užívá svou chalupu.
Zaujalo mě, jak se to liší.

Já jsem byla jako dítě zvyklá jezdit každý víkend + prázniny. Od velikonoc po dušičky, na zimu se zazimovala. Chalupa se brala jako smysluplná do sto kilometrů od bydliště.

Ale dneska lidi jezdí „občas o víkendu“, někdo tam naopak traví celé léto a do práce odtamtud dojíždí.

Někdo tam jezdí i přes zimu, teď bývají mírné.

Jedna kolechyně na chalupu jezdí jen pořádat akce, jakože si nechce zvát lidi k sobě domů.

A spousta lidí má chalupu i 130/200 km daleko. zvláště, když je to na horách. 8o

Jak to máte vy? (Proč se ptám? neb jsem zvědavá)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Sofie2013
Ukecaná baba ;) 2491 příspěvků 02.08.19 11:19

@Bábrdl Mame 40 km od bydliste, jezdime nektere vikendy v lete, pokud je hezke pocasi. Kdyz mame dovcu, tak treba na tyden.

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15556 příspěvků 02.08.19 11:22

Máme cca 100km od domu, jezdím tam jen kvůli dedeckovi, který tam přes léto bydlí. Když jsme ale neměli vlastní dům a bydleli v bytě, tak jsme tam jezdili na víkendy tak jednou za měsíc a na týden v létě + Vánoce. Až deda jednou nebude, chalupu prodáme. Přijde mi to jako zbytečnost, když je zahrada i doma. Navíc je to hodně starý dům a vyžaduje údržbu

smurfka
Vesmírná mluvilka 31657 příspěvků 02.08.19 11:23

Chatu jsme koupili ted v březnu, takže zatim zabydlujeme a scitame skody po byvalych majitelych ( zatajene pri prodeji). Zatim jsme byly co 14 dni na vikend, manzel tam ted travi nemocenskou uz 2 tyden. Chata je 2.5 hodin cesty pri beznem provozu bez kolon a problemu. Na zimu plánujeme urcite pres vanoce az do silvestra a pres vikendy taky, zalezi jak budou upravene cesty, jestli se tam dostaneme. Na stari pokud to zdravi dovoli tam chceme travit duchod.

lisatka
Kecalka 265 příspěvků 02.08.19 11:26

Meli jsme chatku se zahradou a travili tam cele leto, pritel dojizdel do prace. Na jare a na podzim jsme tam byli o vikendech. Meli jsme tam klimatizaci, kterou jsme topili i chladili, takze zatimco na chate bylo prijemne, v panelaku se nedalo dychat. Pak jsme vyhodne prodali a koupili si dum, protoze v tech zateplenych budovach je v lete nedychatelno.

smurfka
Vesmírná mluvilka 31657 příspěvků 02.08.19 11:26

Jinak chata je na horach. Deti tam kde bydlíme za 7 let téměř neviděli sníh, takže se těšíme na sáně, lyže ( cca 3km od chaty mensi vlek)

puntice
Ukecaná baba ;) 1955 příspěvků 02.08.19 11:29

:mavam: V současnosti máme chaloupku cca 30 km, jsme tam každou volnou minutu. Manžel se k ní přiženil, ale miluje to tam stejně, jako já :mrgreen: Já tam vyrostla, takže pro mě je to přístav pohody. Jinak zatím také cca od Velikonoc (stále se to posouvá dopředu, takže teď otevíráme cca na přelomu únor/březen), balíme to na konci listopadu, kdy tam ráno už fakt přituhá a kákbudka dobytná jen se sebezapřením.
Nyní je tam na stálo tatínek, až bude hůře zvládat samotu, je v plánu stěhování na chaloupku za ním.

Uživatel je onlinematkabagristy
Vesmírná mluvilka 34574 příspěvků 02.08.19 11:33

Dokud jsme bydleli v paneláku, měli jsme chalupu asi 100 km daleko. Po čase jsme zvažovali trvalé bydlení, protože to bylo fakt daleko, těžko se to skloubilo s prací, pak šly děcka do školy. Už jsme nestíhali třeba jiné věci, jakmile se udělalo volno, povinností byla chalupa. Já umývala okna ve dvou domácnostech…
Dopadlo to tak, že jsme postavili dům v místě bydliště, máme tak „chalupu“ celý rok a vyjíždíme, kam se nám chce.

Anik
Ukecaná baba ;) 1886 příspěvků 02.08.19 11:33

Chalupu kupuju teď. Je 50 km, ovšem budeme tam jezdit s dcerou a psem vlakem,,,takže teprve uvidím, jak dlouho nás to bude bavit. V plánu je v období duben-říjen tam jezdit řekněme ob víkend, v létě 14 dní v kuse plus nějakej víkend. Pokud si to zamilujeme, nebráním se tam třeba vánocům a silvestru, ale to zatím v plánu není…

Jinak kolegyně má chalupu 160 km, v Jeseníkách, jsou šílení lyžaři, tak v sezoně tam jsou každej víkend, v létě až tak ne, to jezdou radši k moři.

Nimie
Nadpozemská drbna 28111 příspěvků 02.08.19 11:34

Chalupu jsme oželeli jak asi víš :mrgreen: přišlo nám lepší trvale bydlet v baráku uprostřed poklidné zeleně, dojíždění v našem případě není tak děsivé, zahradu mám pod kontrolou a nemusím ztrácet čas dojížděním a když si chceme někam vyjet, tak radši pronajmeme někde domek nebo větší apartmán ať už u nás nebo v zahraničí. Rádi střídáme místa a dost jezdíme mimo republiku, takže bychom klasickou chalupu tady někde u nás ani pořádně nevyužili.

Příspěvek upraven 02.08.19 v 11:38

Uživatel je onlinematkabagristy
Vesmírná mluvilka 34574 příspěvků 02.08.19 11:35
@Nimie píše:
Chalupu jsme oželeli jak asi víš :mrgreen: přišlo nám lepší trvale bydlet v baráku uprostřed poklidné zeleně, dojíždění v našem případě není tak děsivé, zahradu mám pod kontrolou a nemusím ztrácet čas dojížděním a když si chceme někam vyjet, tak radši pronajmeme někde domek nebo větší apartmán ať už u nás nebo v zahraničí. Rádi střídáme místa a dost jezdíme mimo republiku, takže bychom klasickou chalupu tady někde u nás ani pořádně nevyužili.

máme to taky tak

Nimie
Nadpozemská drbna 28111 příspěvků 02.08.19 11:38

Jinak jako malá jsem byla zvyklá na celoroční chalupu, jako děti jsme u prarodičů na chalupě trávili létní i zimní prázdniny. Mít chalupu jen na letní sezónu mi připadá už úplně ujeté, to by musela být někde třeba u moře nebo aspoň u něčeho alá Balaton. Ale s chalupou v zahraničí je to trochu komplikované a nesedne to každému.

Bábrdl
Generální žvanilka 24453 příspěvků 02.08.19 11:39
@Tichošlápek píše:
Máme cca 100km od domu, jezdím tam jen kvůli dedeckovi, který tam přes léto bydlí. Když jsme ale neměli vlastní dům a bydleli v bytě, tak jsme tam jezdili na víkendy tak jednou za měsíc a na týden v létě + Vánoce. Až deda jednou nebude, chalupu prodáme. Přijde mi to jako zbytečnost, když je zahrada i doma. Navíc je to hodně starý dům a vyžaduje údržbu

To dává smysl. Já držím chatu ze sentimentu. A chalupa je rodinná, to je spíš na rodinné srazy.

Bábrdl
Generální žvanilka 24453 příspěvků 02.08.19 11:40
@smurfka píše:
Chatu jsme koupili ted v březnu, takže zatim zabydlujeme a scitame skody po byvalych majitelych ( zatajene pri prodeji). Zatim jsme byly co 14 dni na vikend, manzel tam ted travi nemocenskou uz 2 tyden. Chata je 2.5 hodin cesty pri beznem provozu bez kolon a problemu. Na zimu plánujeme urcite pres vanoce az do silvestra a pres vikendy taky, zalezi jak budou upravene cesty, jestli se tam dostaneme. Na stari pokud to zdravi dovoli tam chceme travit duchod.

Juj, 2,5 hodiny, to je celkem dost.

Nimie
Nadpozemská drbna 28111 příspěvků 02.08.19 11:44
@matkabagristy píše:
máme to taky tak
:palec: ideál… my se právě na tomhle s @Bábrdl většinou moc neshodneme :mrgreen:
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama