Jak v létě skladovat banány?

532
3.6.16 10:38

Jak v létě skladovat banány?

Hezký den všem :kytka: Jak v období vysokých teplot skladujete banány, aby co nejdéle vydržely? Mladší dcerka mi bohužel zatím nevzala na milost žádné jiné ovoce ani jako přesnídávku, takže banán potřebujeme v podstatě každý den. Kupujeme bio, ale obchod, ve kterém je mají, je hodně z ruky, takže se tam dostanu opravdu tak jednou týdně. Je šance, aby ta zásoba na týden nějak vydržela? :) Samozřejmě, pokud to nepůjde, smířím se s obyč banány, ale chci to ještě vyzkoušet, než hodím flintu do žita ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24394
3.6.16 10:47

Vyprdla bych se na Bio, chutná to stejně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4235
3.6.16 10:48

@hanulka.iks Zkus nahoře ten trs obalit potravinářskou folií. Pokud se tam nedostane vzduch, tak vydrží délší dobu čerstvý. Kupuju teda obyč banány, ale funguje to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
3.6.16 10:50
@pikola píše:
Vyprdla bych se na Bio, chutná to stejně.

To si rozhodně nemyslím :mavam: nehledě na to, že mi nejde jen o chuť, ale díky za radu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19484
3.6.16 10:51
@MarketaJ píše:
@hanulka.iks Zkus nahoře ten trs obalit potravinářskou folií. Pokud se tam nedostane vzduch, tak vydrží délší dobu čerstvý. Kupuju teda obyč banány, ale funguje to.

Dostala jsem stejnou radu, ja teda moc funkci nepozoruju.
Jinak by me zajímalo, v cem spociva „bio“ u bananu. Nechce se mi verit, ze nektere palmy osetruji jinak nez jiné…a slupka se stejne oloupe…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
3.6.16 10:52
@MarketaJ píše:
@hanulka.iks Zkus nahoře ten trs obalit potravinářskou folií. Pokud se tam nedostane vzduch, tak vydrží délší dobu čerstvý. Kupuju teda obyč banány, ale funguje to.

Zkusím, díky :kytka: odděluju je tedy od sebe, prý je to lepší, ale určitě bude fungovat i obalit každý zvlášť :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24394
3.6.16 10:54

@hanulka.iks občas Bio banán koupím, kdyz jiny nebo a rozdíl v tom nevidím :nevim: to kupujete úplně všechno Bio? Dřív jsem žila v jedné zemí, kde nic jako Bio nebylo. Teď jsem v Německu a tady se úplně předhání v tom, kdo má víc Bio nápis..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
3.6.16 10:54
@mroe píše:
Dostala jsem stejnou radu, ja teda moc funkci nepozoruju.
Jinak by me zajímalo, v cem spociva „bio“ u bananu. Nechce se mi verit, ze nektere palmy osetruji jinak nez jiné…a slupka se stejne oloupe…

I kdyby, tak chutnají o hodně lépe ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2511
3.6.16 10:56

Mě teda bio a nebio banán chutná stejně, záleží, jak je zralej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5725
3.6.16 10:56

„Nesnášejí nízkou teplotu. Proto je neukládáme do chladničky, ale zavěšujeme je špičkou dolů ve spíži. Pokud starostlivá matka chce, aby nakoupené banány vydržely déle, nikdy je neukládá v trsu, ale oddělí je od sebe a uloží tak, aby se navzájem nedotýkaly. Jsou-li banány ještě zelené, počká s jejich rozdělením, až zežloutnou. “

Jinak tady je to dost rozepsané, stačí googlit:

http://cs.wikihow.com/…-ban%C3%A1ny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19484
3.6.16 10:57
@Padme93 píše:
Mě teda bio a nebio banán chutná stejně, záleží, jak je zralej.

Tak nejak. Je to stejna odruda. Koupim takove, jake mají, nebo se mi zrovna vic libi a zadny rozdil nepozoruju. Ale třeba nemam dost citlive poharky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
3.6.16 11:00
@pikola píše:
@hanulka.iks občas Bio banán koupím, kdyz jiny nebo a rozdíl v tom nevidím :nevim: to kupujete úplně všechno Bio? Dřív jsem žila v jedné zemí, kde nic jako Bio nebylo. Teď jsem v Německu a tady se úplně předhání v tom, kdo má víc Bio nápis..

Kupujeme bio od Chicquity, tak třeba v tom je ten rozdíl ;) je pravda i že u neBIO je v tom rozdíl..jinak kupujem něco bio něco ne, nepatřím k té skupině striktně bio lidí, spíš celkově přemýšlím nad tím, co jíme ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
3.6.16 11:02
@WaIl píše:
„Nesnášejí nízkou teplotu. Proto je neukládáme do chladničky, ale zavěšujeme je špičkou dolů ve spíži. Pokud starostlivá matka chce, aby nakoupené banány vydržely déle, nikdy je neukládá v trsu, ale oddělí je od sebe a uloží tak, aby se navzájem nedotýkaly. Jsou-li banány ještě zelené, počká s jejich rozdělením, až zežloutnou. “

Jinak tady je to dost rozepsané, stačí googlit:

http://cs.wikihow.com/…-ban%C3%A1ny

Díky, googlit umím, četla jsem, ale zajímají mě spíš poznatky z praxe ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2511
3.6.16 11:07

Jinak tedalepší je banány nekupovat, musejí se dovážet přes půlku světa azanechává to extra velkou ekologickou stopu, potom je úplně jedno, zda jsou bio nebo nebio.

ideální forma ochrany životního prostředí je žít lokálně. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5725
3.6.16 11:09
@hanulka.iks píše:
Díky, googlit umím, četla jsem, ale zajímají mě spíš poznatky z praxe ;)

Poznatky z praxe jsou v tom článku. Pochybuji, že jsi ho četla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama