Jak v novostavbě zabránit plísni?

462
17.2.21 16:54

Jak v novostavbě zabránit plísni?

Nazdárek holky, ač jsme v minulém bytě (novostavbě) větrali a topili o sto šest, stejně jsme chytili na jedné zdi plíseň, která se pak špatně dostávala pryč.

Poradíte jiný „fígl“ na to, jak doma nemít plíseň, čemu se vyvarovat atd. atd.?

Moc děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
299
17.2.21 17:15

Dává se na tato místa tzv. chytrá houba Pythium oligandrum, měla by plíseň požírat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
462
17.2.21 17:23
@Xxlady píše:
Dává se na tato místa tzv. chytrá houba Pythium oligandrum, měla by plíseň požírat.

Děkuji a dá se to používat i jako prevence? Já bych ráda, abychom plíseň tentokrát neměli vůbec…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
214
17.2.21 17:26

Já mám s plísní u rodičů v bytě zkušenost, že se přestane objevovat po tom, co se zdi natřou barvou, ve které je přimíchaný nějaký přípravek proti plísním. Myslím, že taťka dává savo proti plísním přímo do barvy ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2895
17.2.21 17:39

A vetrate opravdu spravne? Jakou mate vbyte vlhkost? Nepretapite? Jinak plisen se velmi casto objevuje z duvodu konstrukcnich chyb-tepelnych mostu, nemate nejaky? Pokud mate v dome/byte tepelny most, muzete vymyslet figly jake chcete a stejne nic z toho. Takze spis nez nad chytrymi houbami a zazracnymi natery bych se zamyslela spis nad podstatou veci ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
319
17.2.21 17:39

Jak jako plíseň v novostavbě? Tak je asi špatně něco se stavbou a je potřeba něco změnit, než bude plíseň všude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2895
17.2.21 17:41
@nikive píše:
Jak jako plíseň v novostavbě? Tak je asi špatně něco se stavbou a je potřeba něco změnit, než bude plíseň všude.

Nemusi byt chyba ve stavbe (ale samozrejme muze byt), staci jen spatne uzivani stavby

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1065
17.2.21 18:10

Zateplit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
462
17.2.21 18:13

Holky já jsem se ptala „jak plísni zabránit“ opravdu jsme v minulém bytě plíseň měli jako většina bytů, tak se toho jen teď děsím, aby se to neopakovalo a tak jsem se ptala na to, jak tomu předejít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2895
17.2.21 18:23
@Bajina.P píše:
Holky já jsem se ptala „jak plísni zabránit“ opravdu jsme v minulém bytě plíseň měli jako většina bytů, tak se toho jen teď děsím, aby se to neopakovalo a tak jsem se ptala na to, jak tomu předejít.

Vzdyt jsem ti to psala :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
462
17.2.21 19:11

@Ernais Tvého příspěvku jsem si všimla až teď, promiň, budu ráda, když mi poradíš, jak větrat správně, máme skoro 4 metry vysoké stropy, nemyslím si, že přetápíme… Bohužel o tepelných mostech netuším, nicméně si o víkendu půjčím od rodičů vlhkoměr a změřím tu vlhkost. Dle mě tam vlhko nemáme, okna se nezapařují jako na předchozím bytě, ale pro sichr..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2895
17.2.21 20:02
@Bajina.P píše:
@Ernais Tvého příspěvku jsem si všimla až teď, promiň, budu ráda, když mi poradíš, jak větrat správně, máme skoro 4 metry vysoké stropy, nemyslím si, že přetápíme… Bohužel o tepelných mostech netuším, nicméně si o víkendu půjčím od rodičů vlhkoměr a změřím tu vlhkost. Dle mě tam vlhko nemáme, okna se nezapařují jako na předchozím bytě, ale pro sichr..

Hele ja bych nehledala problemy kde nejsou, pokud v tom byte bydlite a ani tuto zimu se plisne neobjevily, tak bych byla v klidu. Ale jestli chces mit sichr, tak si tam dej vlhkomer a sleduj, jak se vam tam vlhkost pohybuje, dal si pujc termokameru a az bude venku poradne mrznout, zmer teploty obvodovych konstrukci, tim objevis slaba mista, kde ti konstrukce promrza. Pak si vypocti teplotu rosneho bodu pro vasi vzdusnou vlhkost a teplotu, pokud nekde nameris teplotu nizsi nez tuto vypoctenou, tak ti tam bude dochazet ke kondenzaci a objevi se tam plisen a fakt te nazachrani zadny super nater, jak se tu vzdy vesele doporucuje. Co se tyce vetrani, rozhodne zapomen na ventilacku otevrenou pul dne, to je spatne, vetrat se musi narazove, tudiz otevrit vsechna okna dokoran, pro mrazech staci chvilka a opakovat nekolikrat denne podle toho, jak moc je v byte vlhko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat