Jak v sobě na čas potlačit mateřský pud?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hranostaj13
Povídálka 14 příspěvků 05.03.17 13:05
Jak v sobě na čas potlačit mateřský pud?

Dobrý den, potřebuji poradit. Je mi 25 let, mám stejně starého přítele, s nímž už 7 let žiju. Momentálně mám hotovou školu, mám poměrně slušnou práci, ale ke spokojenému životu mi něco chybí. Asi před rokem jsem ze zdravotních důvodů vysadila HA a od té doby mě chytl silný mateřský pud. Hrozně bych chtěla, aby si mě přítel vzal a pomalu jsme se začali snažit o dítě. Je tu však problém, přítel stále studuje (doktorát) a nejméně 4 roky ještě studovat bude a navíc nemá žádnou stálou práci, tudíž domácnost (bydlíme v pronajatém 3+1) z větší části táhnu já. Kdybych otěhotněla, tak musím ze dne na den jít z práce, protože dělám v rizikovém prostředí, a starost o rodinný rozpočet by musel převzít přítel. Něco málo mám našetřeného, ale z toho bychom rodinu prostě neuživili. Proto se ptám, jestli jde nějak potlačit ten silný pud chtít dítě. Rozum mi říká, že přece nemůžu chtít, aby se přítel kvůli mě vzdal studia, ale ta touha je prostě silnější. Mám pocit, že už mi z toho začíná hrabat. Příteli jsem se s tím svěřila, ale snažil se mě od dítěte samozřejmě odradit (nejsme na to připravení, nemáme finance, je to zodpovědnost,…). Já tohle všechno vím, ale představa, že budu mít dítě až ve skoro třiceti, mě děsí. Prosím, poraďte, jak byste to případně řešily vy.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

AnastazieB
Echt Kelišová 8371 příspěvků 05.03.17 13:10

Řešit se to moc nedá, touha po dítěti je silná věc. Zkus se něčím zaměstnat, nějakým svým projektem, který ti zabere většinu myšlenek.

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.17 13:11

No nevím jestli je od něho zrovna zodpovědné si tak dlouho studovat bez toho aniž by už chodil do stálé práce, nejde to dodělat dálkově? Je divné že to nechává celé na tobě… A věk už na dítě máte proč by ne

sisk
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 05.03.17 13:13

@hranostaj13 nemůže partner pracovat při studiu? Asi ti nic jiného nezbyde, než to potlačit…pokud s nim chceš dal být :nevim:

ZuzaMi 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.17 13:14

Taky mne hned napadlo dalkove studium pri praci. Neumim si predstavit zacit pracovat az v cca 29 letech :?

Litta
Extra třída :D 13485 příspěvků 05.03.17 13:15

@hranostaj13 A to k doktorátu nemá úvazek? Bere fakt tak málo, že by to nešlo zvládnout? 4 bych teda nečekala. Tak 2 roky max. bych mu na tvém místě dala, ať si k tomu najde práci v oboru. Ale nepíšeš, na co se zaměřuje, to je dost podstatné.

Příspěvek upraven 05.03.17 v 13:16

Avocado123
Kecalka 500 příspěvků 05.03.17 13:16

Pokud vím tak doktorandi peníze dostávají a k tomu kdyz dostanou nejaky grandci či tak tak mohou mit hezké peníze. Ale záleží co studuje. Mam tyto informace z technického oboru

Litta
Extra třída :D 13485 příspěvků 05.03.17 13:18
@Avocado123 píše:
Pokud vím tak doktorandi peníze dostávají a k tomu kdyz dostanou nejaky grandci či tak tak mohou mit hezké peníze. Ale záleží co studuje. Mam tyto informace z technického oboru

Bohužel doktorandi u nás dostávají půlku toho co Slováci např. Je potřeba mít ten grant nebo víc (což taky není sranda získat, ale je to potřeba) a nějaký úvazek. Pak se to nasčítá a dá se z toho žít.

Uživatel je onlinexstrasilka
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 35 inzerátů 05.03.17 13:18

U nás na škole doktorandi učili, takže logicky asi dostávali zaplaceno. Přeci nemůže jen tak studovat a nemít k tomu žádný přivýdělek. Kdyby šlo o rok, tak bych to ještě zkousla, ale další 4 roky, to už snad může k tomu dalšímu studiu pracovat.

magdickakocicka
Kecalka 493 příspěvků 05.03.17 13:19

Pokud mas rizikove povolani, budes doma za 100% platu a pritel si mezitim muze najit praci a jit na dalkove studium.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18575 příspěvků 05.03.17 13:20

@hranostaj13 Tvůj přítel dělá doktorát, ještě čtyři roky bude - znamená to, že ho živí rodiče? Nebo ty? Není mu to trochu hloupé? Doktorát je fain, ale dá se na něm pracovat celý život i při zaměstnání.

Avocado123
Kecalka 500 příspěvků 05.03.17 13:25

@Litta já jich moc neznám. Ale vím, ze u nas na skole měli na kluci tak 10 tis měsíčně a k tomu ty grandy. A to se tim chlubil jeden dost. Nevim. Většinou to byli ale kluci co nechtěli dospět a vyhovoval jim studentský život + na to měli hlavu. Neznám moc rozumných, co to dělali. Ti rozumní maji dneska byty, praci, rodinu (nebo plánuji) a krasne platy. A doktorandi se plácají nejlip jeste na koleji a v klubu bali prvacky. To tim nemyslim všechny samozřejmě. Jen jsem si povzdechla nad temi vecnymi studenty (muj bývaly, neskutečná hlava na učení, ale jinak jak puberták)

Uživatel je onlineKacise
Zasloužilá kecalka 962 příspěvků 05.03.17 13:25

Sedla bych si a s partnerem to důkladně probrala - jestli se naše plány vůbec shodují. Protože čekat a čekat a nakonec se třeba ve 30ti dozvědět, že on se na to „ještě necítí“ - a že to tak dneska má snad každý 3. „muž“, to je prostě na ránu. Co svatba? Tebe by to zaměstnalo, vztah to posunulo zas o kus dál…jak se na to tváří? A z čeho je ten chlapec vůbec živ? 8o

Litta
Extra třída :D 13485 příspěvků 05.03.17 13:30

@Avocado123 V prváku na UK je 6300 měsíčně, pak se to každý rok o trochu zvedá, max. do 13. To je na uživení byť jen sebe dost výsměch. A nemá to ve světě obdoby, tam si doktorandů váží, i v tom jinak v lecčems zaostalém Slovensku! :roll:
Já řeším spíš opačný problém než zakladatelka, i když ohledně mateřského pudu to mám podobně (navíc čekám už přes pět let…) a taky je to sranda. Netajila jsem se před školitelem, co si mě na Ph. D. vyhlídl, že nebudu s dítětem čekat na konec studií, což možná nebylo strategické, protože moc OK mu to nepřipadalo, ale prý mu nezbývá než věřit, že se to nějak zvládne i s mateřskou. :mrgreen:
Jinak co se týče těch ostatních studentů, tak mi přijde, že i ti, co šli pak do práce, s rodinou na tu třicítku čekají. A hlavně znám víc singles než lidí ve vážném vztahu. Je to takové divné. :think:

Aghata
Ukecaná baba ;) 1101 příspěvků 05.03.17 13:32
@magdickakocicka píše:
Pokud mas rizikove povolani, budes doma za 100% platu a pritel si mezitim muze najit praci a jit na dalkove studium.

Ve kterem rizikovem povolani zustava tehotna doma za 100% platu?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Takhle paří Hanzlík! Vínečko, pusinky s přítelkyní a tulení se k Doleželové

Legendární herec Jaromír Hanzlík (70) to tedy umí roztočit! I přestože už je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >