Jak vám mluví 20 měsíční dítka

55
1.8.21 16:06

Jak vám mluví 20 měsíční dítka

Zdravím maminky. Prosím vás jak sou na tom vaše dětičky s řečí? Malá za týden dvacet měsíců a umí zopakovat asi třicet slůvek. Ale ještě nespojuje ani neskloňuje. Jinak pasivně rozumí. A ukáže na to o co požádáme. Je i vnímavá. Ze dvora uslyší štěkot psa a hned křičí haf haf. A v televizi když vidí zvířátka hned napodobuje. Nebo na procházce venku třeba ukazuje kde je školka, pejsek, atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
54085
1.8.21 16:29

Rozumí, napodobuje, opakuje… je šikovná, nebuď náročná, spojování a skloňování v tomhle věku fakt není standard.
Mé prvé dítě začalo spojovat ve 2,5 letech a s nástupem do školky se učitelky rozplývaly, že mluví líp jak půlka předškoláků. Druhé dítě si v 18 m vystačilo s pěti slovy (pomalejší než starší), rozmlouvat se začalo kolem dvou let (rychlejší než starší), prostě každé dítě je zcela jiné, nesrovnávej a raduj se, že máš šikovné dítě a dorozumíte se spolu.

Příspěvek upraven 01.08.21 v 17:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
197
1.8.21 16:35

Starsi dcera do cca 21mesicu par citoslovcu (uz me chytaly obavy), pak behem tydne zacala mluvit slova a dalsi tyden uz jednoduche vety. Ten nastup mluveni byl neuveritelny.

Ted kluci - dvojcata 22 mesicu a mluvi krome klasickeho mama, tata, teta, baba apod temer pouze citoslovce (hafhaf, mnaumnau, huhu-vlak) apod. Porad doufam, ze pak bude zase zlom a zacnou mluvit… Pasivne rozumi vyborne (prines mi, uklid po sobe apod), pokud chteji :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
1.8.21 16:56

@ugluk moc vám děkuji. Já vím že sou mezi dětmi velké rozdíly a taky si pořád říkám hlavně nesrovnávat ale mě to nějak nedá 🙈. Kolem sebe máme holčičky o pár měsíců z starší ty už volají mamii a zopakují daldnlt vkcet slov. Naší malé jdou nejlépe slova se stejnými slabikami. Např máma, táta, děda bába, gaga, papa, koko, ne ne, třeba chce říct ryba a řekne baba. To už musím vypozorovat podle situace. Na co zrovna ukazuje 😁 😁. No a pak opakuje třeba jen první slabiku. Např. Ba (banán nebo taky balón, opět dle situace), du (dům), kráska je káka, atd 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24529
1.8.21 17:04

Syn má 26 měsíců a je to podobné, sám od sebe umí cca 30 slov, co běžně používá ke komunikaci, dost toho umí zopakovat, ale rychle to zapomene. Ale jinak rozumí, to je nejdůležitější. Aby skládal věty je zatím scifi :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54085
1.8.21 17:13

@Kikisa311 teď jsem editovala příspěvek - ve 2,5 letech mi teprve dítě začalo spojovat slov a s nástupem do školky, tedy o necelý rok později, mluvilo líp než spousta předškoláků, včetně R, Ř, rozvinutá souvětí. U těch dětí můžou být v rámci normy ohromné rozdíly a ten posun umí být opravdu hodně skokový, najednou jim to sepne a s dítětem, co doteď jelo gaagaga… si člověk najednou zcela rozumně pokecá. Jo a ještě - to, že nemluví ve větách, neznamená, že celé věty nevnímá, neanalyzuje a neumí v nich přemýšlet. Někdy máme tendenci ty drobky podceňovat a oni nám to pak pěkně natřou :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
1.8.21 17:16

@Janiky2 ano u nás je to přesně jako u vás. Poslouchá pokud se jí ovšem chce :jazyk:. Třeba se u nás taky stane zázrak a přijde ten zlom z ničeho nic. :potlesk:. Můj první syn byl totiž extrém. Tomu se nechtělo mluvit ani ve třech letech. Vymýšlel si svoje názvy pro různá slova. Ale on měl i problém s porozuměním :think:. Takže sme chodili na logopedii až do druhé třídy. A teď si teda někdy přeji aby chvilku mlčel :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3791
1.8.21 18:22

V roce a půl uměla „ješiši“ „gól“ a ještě cosi, možná „haf“. Nijak mě to nestresovalo, ve dvou letech už složila sem tam i větu, ve čtyřech nezavře pusu celej den :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1759
1.8.21 18:46

Dcera mluvila normalne v jednoduchych vetach. Bylo ji krasne rozumet Ve 2 zpivala zacatek Karkulky bez chyb. Ř umela pred tretimi narozeninami. Ale ve skole s cestinou bojuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
2.8.21 16:39

@Janiky2 No u nas to samy, kluci dvojcata reknou jen mama, tata, baba dede, teta, mnam, ham, brm, haf, nene, neni, haha, jéje, to je (co to je) a pak uz nevim..jinak rozumi a kdyz chteji, tak mi i prinesou co po nich chci :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
2.8.21 20:56

:mrgreen: :mrgreen: tak snad se nám brzy rozkecají více :palec:. Je fakt že dcerka byla napřed zase v něčem jiném. Seděla v pěti měsících, v šesti začala lozit. A v 10 měsích už chodila. Takže možná to vše je zase na úkor té řeči :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
3.8.21 14:29

Ahoj holky,

tak u nás si s tím vůbec hlavu nelámu. :think: Každý má prostě své tempo. Syn neřekne skoro nic (máma, děda), spíše jen první dvě písmenka: Míč - MI. Ale už si rozumíme více a více. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16122
3.8.21 14:41

Mám teprve osmnáctiměsíční. Pár slov a zvuků uměla dávno před prvním rokem, ale jak začala chodit, asi se jí zavařil mozek :) Teď se to teprve veeelmi pomalu vrací, říká jen mama, baba, brum a haf. Na cokoliv, co ji zaujme, ukazuje a výská. A připadá mi naprosto v pohodě. Rozumí teda úplně všemu, i tomu, co bych nečekala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
3.8.21 15:07

@Ba-stet takhle to bylo i u nás. Připadá mi že kolem roku brebtala víc než teď. Ale možná že teď prostě objevuje jiné věci a mluvení jde stranou. Aspoň teda se tím uklidňuju :mrgreen:.. ale vidím že ona si i hodně pamatuje. Např. Velikonočního králíka u jednoho domu v ulici hledá dodnes :lol:. Ví kde pracuje děda. To hned ukazuje. Nebo sousedův pes. To hned nahlíží a říká haf haf. :mrgreen:. Snad se to bude rozjíždět čím dál víc :mrgreen: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
4.8.21 20:50

Naše malá má 21 měsíců a všechno zopakuje, dokonce moc pěkně, ale slova nespojuje a vůbec to neřeším, oproti jiným dětem mluví opravdu pěkně a i všechno si řekne. A skloňování už vůbec neřeším…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat