Jak vám pomáhají vaši muži aneb věčná rýpalka?

655
24.5.16 21:44

Jak vám pomáhají vaši muži aneb věčná rýpalka?

Ahoj, všichni. Otázka je mířena na ty, kterým doma muži určitým způsobem pomáhají a vy stejně (pořád nejste spokojené).
Abych nastínila situaci. Manžel pomáhá, s dětmi v podstatě automaticky, sám od sebe, u ostatních věcí jak kdy. Jde o to, že když pomáhá s čímkoli, tak je to tak nějak… lajdácké (lepší slovo mě momentálně nenapadá). Např. když ukládá děti, zapomíná nachystat nočník k posteli, ony se v noci vzbudí, chtějí na zachod a když nočník není, tak v té rozespalosti to berou jako strašný problém a začnou brečet. Nebo… po každém koupání je třeba je nakrémovat, trpí na suchou kůži. Občas na to zapomene, což já fakt nechápu, protože to děláme od narození, tak to už si snad může zapamatovat.
Co se týče uklidu, tak když pominu věčně se někde povalující kusy oblečení, tak je to stejný. Uklízí kuchyň stylem, co je na lince, dám do myčky (halabala bey ladu a skladu, hlavne aby to měl rychle hotové a nezaleží na tom, že se tam tím jeho stylem vejde mnohem míň), ale proč bych se kouknul na jídelní stůl, nebo do dřezu, jestli tam není nějaké nádobí. Linku utře šup šup, takže je taková utřená neutřená, jídelní stůl není třeba utírat, stejně ho zítra děti zase pobryndají. A takhle bych mohla pokračovat dlouho…
Já vím, že někdo řekne, že jsou to malé věci, jenže 100× nic umořilo osla… Případně se tu možná objeví koment co já bych za to dala, kdyby ten můj dělal alespoň to, co ten tvůj. Já vím, že pomáhá a že to všichni nedělají, jenže já si občas přijdu jako bych měla dítě navíc, kterému musím připomínat, jak, co, ať… případně opravovat, dodělávat po něm. Tak přeci je dospělý, ví, jak se to dělá, tak proč to nedělá :zed:
Já tu pak lítám večer jak hadr na holi, zatímco pán odpočívá. Jasně, můžu si taky sednout, jenže zítra toho budu mít o to víc. A kdo namítne, že on chodí do práce a potřebuje si odpočinout, tak jen dodám, že já se za celý den nezastavím, s výjimkou asi hodiny během odpoledního spánku (a tu hodinku volnější má v praci i on). Když přijde z práce, většinou přebere děti a já dělám, co je třeba a co s dětmi nejde (nebo jde hodně špatně). A večer on má padla a já třetí směnu.
Uff, tak jsem si trošku ulevila. Je to asi trochu zmatené, za což se omlouvám. Taky asi nezvládnu dnes reagovat moc na příspěvky, pokusím se co nejdřív.

P. S. já vím, že ho prudím. Občas to vadí i mě samotné. Si řeknu, nechám ho být, tak to pak dodělám/opravím… jenže ho tak dlouho „omlouvám“, až to pak ve mně bouchne kvůli prkotině a je to ještě horší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

133
24.5.16 21:50

Můj manžel mi také se vším pomáhá, ale narozdíl od toho, že ten tvůj to dělá halabala, tak ten můj to dělá až moc pořádně, takže mu vše strašně dlouho trvá. Jdu do práce a řeknu mu ať třeba uklidí obývák a kuchyň, on udělá třeba jen půlku, protože vytírá i pod sedačkou, vše 10× přetírá, nadobí než dá do myčky ještě umyje, po umytí a usušení z myčky ještě všechno důkladně utírá úterkou…pro mě někdy zbytečné věci a místo toho aby vše uklidil, tak udělá půlku pro mě kolikrát zbytečností. Hrozně mi to kolikrát leze na nervy, ale už radši nic neříkám, protože se uklidnuju tím, že ostatní chlapi ani neví co jsou to domácí práce a radši jsou po práci na pivo, což není příklad mého muže a zato jsem moc ráda :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2057
24.5.16 21:51

Trochu moc to hrotíš, zkus ubrat ze svých nároků a bude ti líp. Já už jsem na dokonalý úklid rezignovala, ono se dvěma malými dětmi to ani jinak nejde. Manžel se v domácnosti a péči o děti zapojuje. Mohl by víc, ale mohl by i míň, tak to tak beru. Když mě něco štve, tak mu to řeknu. Oni chlapi to prostě vidí jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2057
24.5.16 21:53

@LenkaR1989 Jo, to máme podobně, manžel když luxuje, odstaví div ne všechen nábytek. Já bych za tu dobu měla uklizený celý barák. Pak přijdu a divím se, že není hotové to a to, ale to jaksi nemohl stihnout, když musel tak důkladně vyluxovat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
24.5.16 21:54
@xstrasilka píše:
Trochu moc to hrotíš, zkus ubrat ze svých nároků a bude ti líp. Já už jsem na dokonalý úklid rezignovala, ono se dvěma malými dětmi to ani jinak nejde. Manžel se v domácnosti a péči o děti zapojuje. Mohl by víc, ale mohl by i míň, tak to tak beru. Když mě něco štve, tak mu to řeknu. Oni chlapi to prostě vidí jinak.

Mám to stejně :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6743
24.5.16 21:55

Já si taky myslím, že to vyhrocuješ.. takto.. u nás na pořádek je víc manžel, je až puntičkář, což mě štve, ale to je druhá věc.. I přesto některé věci prostě nedělá jako - ženská… prostě v tom nevidí ten smysl..
Já bych asi manželovi dávala míň ukolů a nebo spíš mu řekla o polovinu věcí a řekla mu co očekáváš..
Třeba u nás manžel dá myčku a já jsem spokojená tu linku si utřu už sama. nečekám, že to udělá tak, že se to bude blyskat.. Má svoje nějaké věci, tak mezičase něco udělá.. to stejné, když mi koupe děti.. jsem ráda, že mi je okoupe, ale už nečekám, m že mi tam vytře :mrgreen: když děti nacakají..

Příspěvek upraven 24.05.16 v 21:58

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9512
24.5.16 21:55

@Lena007 hrotíš to, taky by se na to mohl vykašlat úplně, většina chlapů v mém okolí doma nehne ani prstem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
380
24.5.16 21:57

@Lena007 Já teď poslední dny řeším to samé. Doslova :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2617
24.5.16 21:58

Můj pomáhá, hlavně s dětima, taky na dost věcí zapomíná, kuchyň taky hala bala, ale umí to i pěkně :). Snažím se ho neprudit, to to fakt radši dodělám, máme toho večer oba plný brejle. Když fakt chci, aby něco udělal, tak mu do řeknu předem tak nějak vlídně, aby se neurazil, co všechno po něm chci. Jo stane se, že pro blbost z únavy vylítnu, nebo hudruju (většinou u toto naštěstí není), po chvilce vychladnu…Radu nemám, možná fakt neprudit a říkat předem, ono by se mohlo stát, že se na všechno vy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4361

Promiň, ale nějak nechápu co pořád uklízíš. píšeš, že manžel přijde z práce a stará se o děti. ty v tu dobu předpokládám máš čas na úklid případně jiné věci. Co ještě uklízíš večer, že lítáš jako hadr na holi. Já dodržuju jednu zásadu, děti v osm do postele já mám padla. Maximálně vytáhnu prádlo ze sušičky. Jinak bych už asi dáno zkolabovala kdybych si aspoň večer nedala oraz-

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bora-Bora

@Lena007 A piochválíš ho taky někdy nebo jen poukazuješ na nedostatky? Aby se ti brzo nevykašlal i na tuhle podle tebe lajdáckou práci, pomoc.
Měla bys ocenit hlavně snahu a to, že to chce dělat dobrovolně :nevim:

• Citovat
  • Upravit
2892
24.5.16 22:00

Muj pomaha s dětma, tam je dost spolehlivej, ale co se týče úklidu, je to hrůza. Jemu prostě bordel nevadí, tak nechápe, proč by měl uklízet. A binec i sám dělá, všude se válí jeho hadry, když pocáká podlahu, je mu to fuk a ještě to rozšlape, neb on nikdy nevytírá, připadá mu to zbytečný. Třeba teď tu koukám na jeho troje kalhoty přes židli u jídelního stolu - pro mě nepochopitelná věc. Tohle po něm zásadně nechci uklízet, ale nakonec vyměknu a udělám to. Toleruju to zatím (i když mě to občas štve), pač uznávám, že mám doma teď relativně pohodu a on je v práci fakt furt. Nicméně, až budu chodit do práce, tak mě asi picne a tuším, že z toho budou hádky. Taky to nechávám často být a pak v nějaký slabý chvilce mu vyčtu sto věcí, což ho samozřejmě naštve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
773
24.5.16 22:01

@Lena007 Uplne ti rozumim, resim to same. Az na to, ze manzel nedela ty veci uplne automaticky a musim si o to rikat, cimz mam jeste vetsi pocit, ze prudim. Oni to lajdactvi maji asi zakodovane (presto, ze jsem uz taky slysela o peclivych, zrejme nemame tento „model“). Ted to zlehcuju, ale u nas to speje diky tomu k dennim dohadum, ktere ani jednoho nebavi, ale on ty veci proste nechce videt/slyset a oba jsme unaveni. Zatim se mi nedari si s nim o tom tedy ani promluvit a jsou to zabomysi valky:( Rada si prectu i jak to funguje jinde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1804
24.5.16 22:02

Hrotis, a navic, evidentne mas cas psat na emimino, tak nejaky ten cas vybyl… :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5760
24.5.16 22:03

Manžel taky není perfekcionista, už jsem se to naučila přehlížet. Ty nejnutnější věci po něm narychlo zkouknu (jako třeba u vás ty nočníky, u nás to jsou látkové pleny - aby byly vyprané) a že někde zbyl talíř :nevim: tak ho do myčky dám příště. Co se týče utírání prachu, podlahy a tak, tak na manželovi nechávám průběžný úklid a když to chci dokonalé, tak si to udělám sama. Radši ať ti dělá po svém, než aby nepomáhal vůbec. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama