Jak Vám spinká tříměsíční miminko?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lolaOV
Stálice 93 příspěvků 21.08.19 14:49
Jak vám spinká trimesicn miminko?

Ahojte maminky, máme doma skoro tříměsíční miminko a nějak bojujem se spánkem nebo spíš usínáním atd. Ráno se budí kolem 6. (někdy už kolem 5. povídá :zed: :D) kolem 8.jde spát, nebo spíš chce nakojit a tak nějak u toho usne, to spí jak kdy, podle toho zda je doma trochu klid, nebo řadí starší brácha :D Když je klid tak si da tak hodku, nekdy o pár minut vic. Potom leží, je pod hrazdou, ale moc dlouho nevydrží a zase by chtěl jen nosit a nosit. Kolem pul 12.se snažím aby spinkal zároveň se starším, ale ne vždy to vyjde. Kolikrát se starší vzbudi a maly zrovna usne. To spí zase jak kdy, podle toho zda jsme doma nebo v kočárku nebo někam jedem. V kočárku spí asi nejdéle a to dvě hodky, jindy třeba jen půl hodky kdyz jedem na nakup nebo někam se podívat. Večer ho kolem 7.koupu a nakojim a usíná. Jenze to ho polozim do postýlky a za 10min zase pláče. Takže znova nakojit (nebo spíš jen podudla :zed:) a za chvíli zase usne, nekdy na hodku, nekdy třeba do 11 večer. A potom se budí snad co hodku a půl, nekdy co dvě. Jinak teda dudlik odmítá, takze kdyz ma prso a ja uz myslim že spí, tak prso oddělám a on se vzbudi jenze přitom dudla naprázdno podle mě. Což je jeden problém :roll: Další při polozeni se zase budi, takze velice těžké ho někam odložit, jediné kde vydrží je v houpacim lehatku. Zavinuju, trpí na bříško, v nosítku apod být nechce :roll: Měli jste někdo to samé? Zlepší se to, nebo brzo přijdu o nervy? :D Že by to bylo s prikrmama potom lepší třeba? V noci spí zatim s nama v posteli, jelikož se tak často budi, ale to uz max dva měsíce a dele ne, jelikož bychom se obávali ze uz nebude chtít spát jinde, nebo se pletu? Naučit na dudlik mi nějak nejde :zed: Ale u prsu by chtěl být furt :zed:

Reakce:
Barry1997
Kecalka 284 příspěvků 21.08.19 14:57
@lolaOV píše:
Ahojte maminky, máme doma skoro tříměsíční miminko a nějak bojujem se spánkem nebo spíš usínáním atd. Ráno se budí kolem 6. (někdy už kolem 5. povídá :zed: :D) kolem 8.jde spát, nebo spíš chce nakojit a tak nějak u toho usne, to spí jak kdy, podle toho zda je doma trochu klid, nebo řadí starší brácha :D Když je klid tak si da tak hodku, nekdy o pár minut vic. Potom leží, je pod hrazdou, ale moc dlouho nevydrží a zase by chtěl jen nosit a nosit. Kolem pul 12.se snažím aby spinkal zároveň se starším, ale ne vždy to vyjde. Kolikrát se starší vzbudi a maly zrovna usne. To spí zase jak kdy, podle toho zda jsme doma nebo v kočárku nebo někam jedem. V kočárku spí asi nejdéle a to dvě hodky, jindy třeba jen půl hodky kdyz jedem na nakup nebo někam se podívat. Večer ho kolem 7.koupu a nakojim a usíná. Jenze to ho polozim do postýlky a za 10min zase pláče. Takže znova nakojit (nebo spíš jen podudla :zed:) a za chvíli zase usne, nekdy na hodku, nekdy třeba do 11 večer. A potom se budí snad co hodku a půl, nekdy co dvě. Jinak teda dudlik odmítá, takze kdyz ma prso a ja uz myslim že spí, tak prso oddělám a on se vzbudi jenze přitom dudla naprázdno podle mě. Což je jeden problém :roll: Další při polozeni se zase budi, takze velice těžké ho někam odložit, jediné kde vydrží je v houpacim lehatku. Zavinuju, trpí na bříško, v nosítku apod být nechce :roll: Měli jste někdo to samé? Zlepší se to, nebo brzo přijdu o nervy? :D Že by to bylo s prikrmama potom lepší třeba? V noci spí zatim s nama v posteli, jelikož se tak často budi, ale to uz max dva měsíce a dele ne, jelikož bychom se obávali ze uz nebude chtít spát jinde, nebo se pletu? Naučit na dudlik mi nějak nejde :zed: Ale u prsu by chtěl být furt :zed:

Ahoj, mám doma dvouměsíční Anežku. Většinou mi usíná v půl 1 :zed:, ale zato mi spí někdy do 5 někdy do půl 6, tak jí nakrmím a spí dál. Ale máme jí na UM. Anežka mi taky moc dlouho nevydrží na jednom místě a nejraději by se furt nosila. :D

LindaPraha
Neúnavná pisatelka 15927 příspěvků 21.08.19 15:05

@lolaOV normalni miminko mi prijde, ja mela obe podobne se budici. Vecer po koupani jsem poradne namasirovala brisko Pupikem (fakt tim prstem jen nehlad, ale masiruj hloubeji) a nahrala fenem, obema to pomahalo mit trochu klidnejsi noc. Mladsiho trapilo pro zmenu brisko k ranu, jak se v postylce moc “nehybal” a necvicilo se s nim v noci. Je malinkej, vydrz, bude lip… nekdy :mrgreen:

Kriss Tina
Extra třída :D 12214 příspěvků 21.08.19 15:10

Mám 3 měsíčního, spí od 10 večer (nekdy teda trochu dyl) tak do 7 ráno v kuse. To je super ale přes den nespi skoro vůbec, sem tam 5 minutek když usne u kojení a pak třeba půl hodky když jede v kočáru, jinak teda vůbec. Nejradši se chová, takze přes den s ním člověk prakticky nic neudělá

Čičorečka
Závislačka 2813 příspěvků 21.08.19 15:14

Denní spánek vůbec nesleduju. Buď spí, nebo bdí. Však je to jedno, já jsem vzhůru. Sleduju jen noc. To je v devět spát. Už se naučil vzbudit se nejdříve ve tři. Když má dobrou noc, tak v půl šesté (hurá sláva). Pak ještě do devíti oba poleháváme a pospáváme.

BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 21.08.19 16:08

Ve 3 měsících usínala večer pozdě (22-půlnoc), v noci tak 1 vzbuzení na kojení a jinak spala do 8-10. Ale přes den už pak vůbec, třeba jen pár minut u prsa.
Teď bude mít rok a půl a od té doby se to ještě několikrát celé změnilo a otočilo (kdy začla spát ve dne, naopak se hodně budila v noci atd.) takže bych se nějak neradovala ani nehroutila z toho, jak je to právě teď. Užij si ty aspekty, které ti vyhovujou a co ti nevyhovujou si říkej, že určitě brzy přejde. Je třeba si na každém režimu najít to pozitivní, díky tomu to sneseš lépe.

Barry1997
Kecalka 284 příspěvků 21.08.19 22:11

@Kriss Tina Jak jsi to udělala, že ti spí tak dlouho? Dej radu. :D

Kriss Tina
Extra třída :D 12214 příspěvků 22.08.19 08:10

@Barry1997 nijak i první tak spal :D ale zas přes den fakt nezavre oči, bych radši kdyby se třeba 2× v noci vzbudil a přes den aspoň hodnou v kuse naspal. Jenže on je zvědavý a musí všechno vidět, jak se něco pohne a je k tomu zády je nespokojený a nejraději by se celý den nosil v ruce a koukal kolem sebe. Bych řekla že vecer už musí být úplně vyřízený a tak odpadne a spí do rána (v noci má tmu tak stejně na nic nevidí, tak ho to nebaví koukat) :lol:

Krofka
Kecalka 395 příspěvků 22.08.19 08:28

Mám tříměsíční a spí docela nepravidelně, hlavně přes den. Večer usíná okolo 8, kolem 11 budím na krmení, pak spí do rána asi do 4-5, nakrmím a ještě spí asi do 7. Dopoledne spí tak hodinku, ve 13 usíná na 2-3 hodiny, odpoledne má většinou ještě jeden tak hodinovej spánek :)

Barry1997
Kecalka 284 příspěvků 22.08.19 12:26

@Krofka Mám to stejně s dvouměsíční princeznou.

Barry1997
Kecalka 284 příspěvků 22.08.19 12:27

@Kriss Tina Tak to moje princezna spí i přes den. Musím ji mít v lehátku v polosedě, protože je zvědavá a všude musí vidět :D

Váš příspěvek
Reklama