Jak Vám začali příznaky nemoci jater?

Anonymní
12.4.17 20:25

Jak Vám začali příznaky nemoc jater?

Ahoj
pokud máte někdo zkušenosti… ráda bych věděla jaké jste měli příznaky když jste měli nemocná játra /po pití alkohoholu/. Co Vás dohnalo k lékaři?
Děkuji za zachování anonymu :oops: 8)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

397
12.4.17 20:59

Tak u mě hlavně bolest na játrech, já měla mononukleozu, takže i horečky a jiné…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.4.17 21:05

@Susenka.M a jak se projevuje bolest na játrech? já si pořád říkám jestli řešit či ne.. sem tam mi pobolívá pod pravým žebrem. Není to nic bolestivého.. prostě tam něco cítím. Tak nevím co už řešit a co ne :think: na netu píší že játra nebolí.. tak nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
23426
12.4.17 21:32

A jak často a kolik piješ aby to bylo z alkoholu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.4.17 21:50

@pikola no az poslední rok jsem si uvedomila že jsem vzdycky dost pila.. do 28 let jsem si zila svobodny zivot.. akce párty.. neřešila jsem to.. ted uz vdaná a začala jsem si uvědomovat ze /krom kdyz jsem byla tehotná a kojila jsem/ si ráda dám sklenicku.. a začala jsem tim i resit problém. az posledni 2 mesice se drzím. kdy už mi došlo ze je to pres čáru.. a kdy mi i „leze na mozek“ ze musim být už přeci tim alkoholem znicena. sice chodim na prevence,, v prosinci z jaterni testu nic a cekala jsem problem.. proste nevim.. pila jsem asi tak ze 2 flasky vína /nekdy 3/ za týden.. a někdy i tvrdé.. :zed: :zed:
je mi ze sebe zle..ale fakt to resim /psycholo, terapie/ na jednu stranu se bojim jít za svým doktorem /jsme mala vesnice a muj dr je proti alhoholu/ aby me poslal na poradné vyšetření.. na druhou stranu ani nechci vedet jestli jsem si uz tím chlastem játra opravdu znicila :zed: mám strach. ted už piji tak že dám max sklenicku 1× za týden. a chci to dopracovat k tomu nepít vubec…

• Nahlásit
  • Citovat
kazda.m
12.4.17 21:53

A nemáš to třeba žlučník? Kdy tě to bolí? mě to bolelo vždy v noci nebo po mastném jídle.

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
12.4.17 22:03

@kazda.m me to „bolí“..tak nejak obcas v průbehu dne.. jen tam jakoze neco cítim.. v noci nic. zachvaty a tak to nemam.

• Nahlásit
  • Citovat
3417
12.4.17 22:46

Jatra neboli..Spis kdyz uz je problem se to projevi na kuzi, zezloutnes, zazloutle belmo, ale to bys musela pit jako fest…Toto by mohlo byt na zlucnik a nebo nejaka pankreatitida(zanet slinivky brisni)..Jinak jaterni testy by objevili nejaky problem..Spis by sla za dr. s nespecifickymi bolestmi bricha, lokalizovanymi pod prave zebro, mel by te poslat na sono bricha a tam by se videlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3417
12.4.17 22:53

Jinak jatra maji docela velkou schopnost regenerace…Videla jsem spoustu alkoholiku, kteri teda pili prvni ligu a zmeny na jatrech meli az po docela dlouhe dobe..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2668
12.4.17 23:47
@jaajunkaa píše:
Jinak jatra maji docela velkou schopnost regenerace…Videla jsem spoustu alkoholiku, kteri teda pili prvni ligu a zmeny na jatrech meli az po docela dlouhe dobe..

Přesně tak, játra, pokud nejsou poškozena nad určitou mez, mají opravdu super regenerační schopnosti. Na druhou stranu, pro každého je množství, které odstartuje cirhózu, úplně jiné, a ženy toho snesou méně. Pokud máš játra oslabená, ostropestřec mariánský jim výborně pomáhá, pokud dodržuješ abstinenci a jídelníček. Také strava bohatá na vitamíny, zejména B a C; úprava jídelníčku na „jaterní dietu“ a samozřejmě abstinence jsou ale základem.

Symptomy nemusí být zpočátku vůbec jasné. Dlouhá léta si nemusíš ničeho všimnout, někdy zpočátku symptomy chybí nebo se dají vykládat mnohoznačně.

spíše než bolestí se poškození jater prvně projeví únavou, může to podobné, jako chřipka. Také zažívacími obtížemi, nevolností, pocením, klidně později i zimnicí, špatným snášením tučného či nechutenstvím obecně. Později, když už jsou na tom játra hůř, třeba též žlutým bělmem či kůží, změna barvy moči a stolice apod. Celková slabost, otoky. Játra bys mohla mít taky zvětšená. Tlak v pravém podžebří, třes…

Pokud bys měla už vážně poškozená játra, tak bys to na sobě asi poznala, ale počátky jsou takové málo jasné. Nicméně právě to je doba, kdy pro játra můžeš udělat nejvíc, aby se dál nezhoršovala, ale léčila. Určitě stojí za to se nechat proklepnout jestli s játry něco je, stačí jednoduchý odběr krve, případně pro další info ultrazvuk. Cirhóza nemusí vznikat jen díky alkoholu.

Podle potřeby se nasadí dieta a podpůrné medikamenty. Když se podchytí problém včas, tak se játra dobře opraví sama, stačí jim udělat správné podmínky. Pokud by byl příčinou poškození čistě alkohol, tak právě jeho vysazení a léčba v počátečním stádiu jsou zásadní. Takže přestaň panikařit a zajdi si na odběr krve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3578
13.4.17 09:31

Ahojky jestli máš pocit že jsou to játra začni pít ostropestřec je dobrý a od kamaráda vím že i učiný :palec: a co se týče bolesti pod žebrem mě bolelo na levé straně docela dlouho takový pocit jak když tam má člověk vzduch prostě tlak někdy bolest, šla jsem s tim k doktorce a zjistili mi kameny na ledvinách někoho při nich bolí ledviny a někomu to jde spíš pod ty žebra a břicha :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
397
13.4.17 16:40

@jaajunkaa já měla u mono dost špatný jaterní testy a bolely mě tedy dost. Pod zebry a doktoři říkali, ze to játra byly. Únava teda byla příšerná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2668
13.4.17 16:56
@Susenka.M píše:
@jaajunkaa já měla u mono dost špatný jaterní testy a bolely mě tedy dost. Pod zebry a doktoři říkali, ze to játra byly. Únava teda byla příšerná.

Mně při mono nebolely (testy taky dost špatný), ale unavená jsem byla jako pes, na nic jsem neměla energii. Vůbec mě zpočátku nevadilo ležet v nemocnici, protože jsem byla jak v polospánku. Ani číst jsem neměla chuť. Plus jsem se potila, hlavně v noci, naprosto šíleně, několikrát za noc jsem měnila ložní prádlo. Nechutenství taky. Klidně bych byla jen na džusu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
397
14.4.17 20:24

@entropy Jojo to pocení bylo hrozne. Já si první tři týdny nepamatuji nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu