Jak vařit, když jí jen maso?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Domča99
Povídálka 20 příspěvků 14.01.19 21:57
Jak vařit, když jí jen maso?

Dobrý večer, jdu si pro radu. Přítel jí pouze maso. Nedaří se mi jej přeučit na něco jiného. Z domu není určený jíst přílohy, protože jeho rodina zastává názor, že přílohy jsou pro chudší, přitom boháči nějak extra nejsou. Přítele jsem už přeučila, že salám se jí s pečivem. Ale problém mám v obědech, večeřích. Už nevím, jak mám pro něj vařit. Jí jen vepřové a kuřecí maso. Já už jsem bez inspirace a připadá mi, že to chutná pořád stejně. Já zrovna maso moc nemusím. Vařím pořád dokola přírodní plátky, maso na cibulce, maso na grilu, řízky. Nemáte nějakou inspiraci, co můžu ještě udělat? Nebo nějaké koření? Ať to pořád nechutná stejně. Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lama Lama
Hvězda diskuse 50748 příspěvků 4 inzeráty 14.01.19 22:00
@Domča99 píše:
Dobrý večer, jdu si pro radu. Přítel jí pouze maso. Nedaří se mi jej přeučit na něco jiného. Z domu není určený jíst přílohy, protože jeho rodina zastává názor, že přílohy jsou pro chudší, přitom boháči nějak extra nejsou. Přítele jsem už přeučila, že salám se jí s pečivem. Ale problém mám v obědech, večeřích. Už nevím, jak mám pro něj vařit. Jí jen vepřové a kuřecí maso. Já už jsem bez inspirace a připadá mi, že to chutná pořád stejně. Já zrovna maso moc nemusím. Vařím pořád dokola přírodní plátky, maso na cibulce, maso na grilu, řízky. Nemáte nějakou inspiraci, co můžu ještě udělat? Nebo nějaké koření? Ať to pořád nechutná stejně. Děkuji

A co to hodit na něj? Nepreucovat jak haranta. Ale nechat ho, ať si svou nobl dietu pro ty lepší zajišťuje sám…

Addka1
Stálice 83 příspěvků 14.01.19 22:02

@Lama Lama Neasi! Přesně tak! :potlesk: :potlesk: ať si vaří sám když si tak vymrčuje.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 2102 příspěvků 6 inzerátů 14.01.19 22:02

Videla bych to stejne jako @Lama Lama chlapovi bych proste rekla, ze bud se nauci jist normalne nebo si pro sebe bude varit sam :zed:

ugluk
Hvězda diskuse 44738 příspěvků 14.01.19 22:04

Pokud by bylo pár věcí, co chlap nejí, vaření bych přizpůsobila. Ale pokud by bylo jen pár věcí, které reálně jí, vařila bych dle sebe a on ať se buď přidá nebo zařídí po svém.

vtipna
Kecalka 213 příspěvků 14.01.19 22:05

Usetrite. No, a zeleninu k tomu snese? Tak k tomu ogriluj treba nejakou zeleninku. Zkus ruzne marinady. Curry s horcici, kecup s grilovacim korenim, medova marinada. Co ryby? Ja delam i kure zapeceny v kysanym zeli. A maso se zeleninou a nejakou jogurtovou zalivku do tortily treba.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1587 příspěvků 14.01.19 22:05

Vař normálně. Pro sebe. Ať jí to, co je na stole, nebo ať se nají kde chce, ne? Schválně jak dlouho mu budou chutnat párky z lednice, když budeš mít připravený knedlík s omáčkou :D

Jassmina
Stálice 71 příspěvků 14.01.19 22:08

@Domča99 To asi myslíš vážně, že. Bohužel i v dnešní době se najdou jedinci kteří jedou ve starých kolejích. Možná by jsi s ním mohla promluvit, co způsobuje konzumace pouze masa a mastných výrobků. Jestli na to má opravdu koule, protože tohle mu krátí čas s vámi. Z vyšuje si riziko vzniku kardio nem., cukrovku, stresu, obezitu to mu zato sakra stojí. Hmm asi by si vás měl více vážet. A ať neříká, že to nejde, tyhle věty neburu. Ale záleží jak jsi na tom ty. ;)

Nicky232
Stálice 56 příspěvků 14.01.19 22:21

Jednou jsem cetla, ze zmenit jidelnicek (zvyknout si na nove chute) trva az 3 roky… Takze to chce spoustu trpelivosti a postupne mu jidelnicek doplnit o nove chute. Na maso doporucuji https://www.knihydobrovsky.cz/…le-109014609 . Myslim si, ze kdyz mu parkrat uvaris veprove a pak mezi tim obcas schovas hovezi v omacce, tak ani nepozna, ze je to hovezi:)

Domča99
Povídálka 20 příspěvků 14.01.19 22:21

@Jassmina právě, že jsem s ním mluvila, protože už to na něj má dopady( vysoký tlak, počínající cukrovka). Když jsem se snažila, tak jeho babička mu řekla, že tělo prostě maso potřebuje ať mu nenalhavam hovadiny.

Domča99
Povídálka 20 příspěvků 14.01.19 22:24

On si klidně sám uvaří, ale pak olej a vše plave snad i v ložnici. Přitom to uklidí, ale tak nějak chlapsky. A když jsem mu nevarila, tak mu to nevadilo, chápal to, ale jezdil si 2× denně do restaurace na nějaký biftek atd a docela to lezlo do peněz. Ne že by nevydělával, ale na rodinném rozpočtu se to výrazně projevilo, oproti nakoupenému masu na doma.

Domča99
Povídálka 20 příspěvků 14.01.19 22:25

@Nicky232 děkuji koupím

Kriss Tina
Echt Kelišová 7821 příspěvků 14.01.19 22:26

Chlap má taky rád maso, ale nejde jist jenom to maso 8o já třeba dělam dušenou zeleninu do toho kuřecí kostičky, nějaké omáčky, tortily se zeleninou a grilovanýma kouskama masa, ono maso jde udělat skoro ke všemu nějak, ale musí se jist i zelenina, příloha a ten zbytek. Zkus mu vysvětlit (klidně i pomocí odborníka) že maso je sice fajn, má bílkoviny, ale nemá třeba vlákninu, sacharidy, vitamíny a další nezbytné složky potravy co člověk potřebuje ke správnému fungování organismu.

alialiali
Kecalka 288 příspěvků 14.01.19 22:32

Teda toho mít doma …je to omezenec, mamanek…

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1963 příspěvků 14.01.19 22:36

Tak to bych teda nedala. :think:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Matka utýraného chlapečka (†3) Simona: Je na svobodě, do bytu si vodí kamarády!

Přání smrti i výzvy k lynčování se na Facebooku Simony T. začínají počítat po... číst dále >

Jiří Pomeje se prudce zhoršil. Ztratil třetinu váhy, potřebuje neustálou péči, říká Pásek

Zdravotní stav známého producenta a dabéra Jiřího Pomejeho (54), který bojuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >