Jak vaše batole snáší čištění zoubku?

58
21.4.20 07:47

Jak vaše batole snáší čištění zoubku?

Otázka je jasná. Naše holčička 2 roky a dva měsíce se strašně brání, utíká, nechce a to ji zoubky cistime snad od 8mi měsíců. Ona si chce hrát jakoze si je čistí, ale kartáček se u toho zoubku téměř nedotkne:-) takze abychom fakt vycistili, musime u toho být s muzem oba. On drzi, já cistim a ona se brani :-( a mne je to opravdu moc lito vuci ni:-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1209
21.4.20 07:53

U nás je to úplně stejné. Ráno mu zuby čistím sama a to je spíš takové šmrdlání :roll: a večer jsme na to dva, takže už mu to vyčistím hezky. Snad to brzy pochopí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62108
21.4.20 07:54

@KaterinaDo delate to spravne. Jednpu to preslo, ale uz nevim kdy. Zkus u toho rikat basnicku o cisteni zoubku nebo je stridat, to asi pomohlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
912
21.4.20 08:02

U nás si nechá čistit jen vrchní zoubky. Na spodní jí říkám ať zazpívá, jinak neodlepí jazyk a k zubů se nedostanu. A kdy jste začínali čistit? Já už kolem 3. Měsíce, kdy žádné zuby neměla. Takovým tím navlíkacím kartáčkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.4.20 08:04

Moje mladší dcera prokřičela každé čištění zubů, trvalo to asi rok a půl, takže cca v dvou a půl letech to postupně odeznělo. Nebyla s ní žádná řeč, mohla jsem vysvětlovat, hrát si, šaškovat, přemlouvat, slibovat odměnu. Nic. Já už potom trpěla na žaludeční neurózu, když se blížilo čistění zubů, bylo mi vysloveně zle. Ale zrovna čištění zubů je něco, co prostě doma dělat budeme, i když se to dceři nelíbilo a čistilo se při pláči. I proto, že moje máti na to kašlala a já pak v dospělosti, když mi to konečně docvaklo, horko těžko budovala návyk, nehledě na stav zubů.

Teď je dceři pět, zuby si čistí normálně, bez nějakých problémů a snad jsme návyk zafixovali, doufám. Kaz nemá žádný, ťuk, ťuk, protože nevím, co bychom dělali, k zubaři chodíme od jejího roku a pusu tam otevřela poprvé ve třech letech. Se starší dcerou tyhle problémy nikdy nebyly, ta spolupracovala ukázkově.

• Nahlásit
  • Citovat
12607
21.4.20 08:07

U nás to bylo stejné, zalehnout a čistit. Ale poslední dobou už se nechá (2,5), nejprve jí dám kartáček, čistí sama a pak dočistím stoličky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
188
21.4.20 08:12

Nás dvouletý syn je to samé, taky to nesnáší. Výjimečně se mi povede ho přemluvit a vycistime bez revu. U zubaře zatím zuby taky neukazal a hodil po něm kartáček, máme jít teď v červnu, tak už z toho mám hrůzu, co tam předvede :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6278
21.4.20 08:14

Cistime a dcerou (necele dva roky) rano spolu, to se ji libi. Ja cistim, ona si smrdla sama, koka na me a pak docistim. Uz si celkem pekne osmrdla ty predni. Vecer cistim sama a krasne se uz necha. Rikam ji k tomu basnicku o cisteni, ona se u toho i smeje. Zacinala jsem kolem pul roku tim gumovym navlekacim, kdy vykoukl prvni zub. Taky ale bylo rvaci obdobi, ale zvladla jsem ji vzdycky sama. Snad uz to bude dobry. Dokonce jde rano sama do koupelny a krici ZUB! :mrgreen:

Jinak mame pastu od Weledy a moc ji chutna, takze cisti rada :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
259
21.4.20 08:23

A co pustit pohádku a u toho vyčistit. Nebo ať ona vyčistí vám a pak se třeba nechá? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
41948
21.4.20 08:29

U nas to bylo stejný, teď mu je 2,5 a nechá se v pohodě, ze začátku jsem mu vyskladala oblíbený hračky, různý panacky, on si ještě nejaky sam pridal že na něj koukaj jak je sikovnej a on jim chtěl ukázat, že to zvládne..
A taky teda mam na mobilu hru kde zvířátkům opravujou zkažený zoubky a to taky funguje, ale na to se starším sourozencem začal koukat až teď, ale kdyz je náznak ze by chtěl odporovat tak mu jen řeknu přeci nechceš mít takový ošklivý zoubky jako ten lvicek a pusa je hned dokořán a drží :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58
21.4.20 09:10
@Pandemie píše:
A co pustit pohádku a u toho vyčistit. Nebo ať ona vyčistí vám a pak se třeba nechá? :nevim:

To děláme, večer vždy u pohádky. I si s manželem cistime navzájem, dcera čistí nám i svým hráčkám, to se jí líbí a směje se. Horší, jak se kartáček otočí proti ní :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58
21.4.20 09:11
@a12 píše:
U nas to bylo stejný, teď mu je 2,5 a nechá se v pohodě, ze začátku jsem mu vyskladala oblíbený hračky, různý panacky, on si ještě nejaky sam pridal že na něj koukaj jak je sikovnej a on jim chtěl ukázat, že to zvládne..
A taky teda mam na mobilu hru kde zvířátkům opravujou zkažený zoubky a to taky funguje, ale na to se starším sourozencem začal koukat až teď, ale kdyz je náznak ze by chtěl odporovat tak mu jen řeknu přeci nechceš mít takový ošklivý zoubky jako ten lvicek a pusa je hned dokořán a drží :mrgreen:

Jee, a co je to za pohádku? To zni super!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
41948
21.4.20 09:20
@KaterinaDo píše:
Jee, a co je to za pohádku? To zni super!

To neni pohadka, to je hra.. V čekárně sedi smutny zvířátka, on je zubar, nějaký si pozve do ordinace, vyčistí mu zoubky, opraví atd. A zvířátko pak veselý odchází :lol:
V mobilu to mám jako dentist na obrázku je hroch jak se mu čistí zuby

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2217
21.4.20 09:53

Dlouho jsme čistili u TV, teď už zvládáme v koupelně (má skoro 3 a půl), někdy pořád s řevem - a na to jí naprosto klidně říkám: „Jen řvi, aspoň pořádně otevíráš pusu“ :mrgreen: prostě zuby se čistit budou, i kdyby se vztekala sebevíc, některý děti je fakt potřeba zalehnout a čistit ve dvou. Samozřejmě odmalička vysvětlovat proč to děláš, aby postupně chápalo, že je nemučíš protože tě to děsně baví :mrgreen: Zuby jsou hrozně důležitý už odmalinka, zkažené mléčné mají vliv na stav zubů stálých, takže péče je nutná od prvního zoubku, i za cenu křiku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
621
21.4.20 13:21

Od prvnich zoubku bez problemu.
cistime ve vane. nejdriv my a pak pokud chce, muze si je vycistit sam.
poradne otvora pusu a kdyz je treba udela iiiiiii aby se umyly predni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama