Jak vaše děti doma pomáhají?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
babice
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 12.02.19 23:05
Jak vaše děti doma pomáhají?

Napadla mě otázka, jak vaše děti doma pomáhají. Jak je zapojujete do běžného domácího režimu?
Mám kamarádku, co má 4 děti. Každý má nějakou domácí povinnost (vytřít, vynést koš, vysát…). Nejmladší 5 let rovná boty v předsíni :D.
Jak to máte vy?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Pifinka
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 12.02.19 23:14

Ahoj, mám čtyřletou dcerku a krom úklidu jejího pokojíčku a jejich věcí po ní nechci nic a ani do budoucna chtít nebudu. Když bude chtít pomáhat, proč ne, ale nutit ji nebudu. Až půjde do školy, budu vyžadovat aby měla úkoly a učila se, zbytek času ať si stráví dle sebe. Měla jsem stejnou výchovu a bylo to moc fajn dětství a žádné negativní následky to na mě nezanechalo. Naopak moje sestra zapřahuje děti (holka 12, kluk 9) na můj vkus dost, mají na starost krom svých pokojíčků myčku, odpadky, rovnají ponožky, spodní prádlo, holka převlíká všem postele, luxují, pomáhají při vaření (např kluk storuhá okurku, holka škrábe brambory). Vlastně moc nevím, co zbyde na ségru :D A je u nich taky kvůli tomu stálé napětí, děti to nebaví, takže se do toho nehrnou, ona je kvůli tomu stále peskuje.

babice
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 12.02.19 23:20

@Pifinka
Nemyslela jsem děti zapřáhnout a chtít po nich kdo ví co…
Měla jsem na mysli, jak se děti zapojí nenásilně do běhu domácnosti. Zkrátka aby věděly, že všechno není jen na rodičích.
Stačí, když oškrábou mrkev pro morče a vymění mu vodu. :lol:

mrav
Generální žvanilka 23102 příspěvků 12.02.19 23:22
@babice píše:
@Pifinka
Nemyslela jsem děti zapřáhnout a chtít po nich kdo ví co…
Měla jsem na mysli, jak se děti zapojí nenásilně do běhu domácnosti. Zkrátka aby věděly, že všechno není jen na rodičích.
Stačí, když oškrábou mrkev pro morče a vymění mu vodu. :lol:

Nebo podají tátovi kolíčky při věšení prádla. :mavam:

babice
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 12.02.19 23:23

@mrav
Jasně, proč ne. Pokud ho k tomu napřed namotivují. :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 23:26

Syn už je dospělý, ale od nějakých sedmi, osmi let vynášel koš, občas myl nádobí, luxoval si v pokoji. Postupem času se naučil obsluhovat pračku, nakoupit, něco uvařit, za což mi jeho přítelkyně dnes děkuje. Žádnou újmu z toho neměl, naopak, když vidí dnešní lemply, co mají mama hotel a neodnesou po sobě ani talíř do myčky, je rád, že jsme ho k něčemu vedli.

admenL
Zasloužilá kecalka 994 příspěvků 12.02.19 23:28
Uživatel je onlineMalá princezna
Zasloužilá kecalka 993 příspěvků 12.02.19 23:29

Malému je osm je.to hypousek. Takže nějaké zaprazeni je třeba. A není vůbec násilné. Vlastně jedinou práci co nesnáší je uklízení svýho vlastního pokoje :zed: :mrgreen: ale klidně jde a umyje vanu i umyvadlo, srovná boty a dá najíst všem.zviratum. Takže já většinou uklízím jeho bordel a on ten můj :mrgreen: nutit hi nemusím. Například jak se vaří,máme ho v kuchyni a chce pomáhat, to samé práce na.zahrade. :)

Ennny
Závislačka 2583 příspěvků 12.02.19 23:30

Děti 2,5 a 5 odnesou po sobě nádobí když dojí , dávají ponožky na topení ,ta starší sundavá prádlo se sušáku,dnes utirali prach a ten mladší vysává celý byt… :lol:

Kristynka22
Kecalka 415 příspěvků 12.02.19 23:31

Já si myslím, že lehké pomáhání není od věci, ale záleží co a taky od kolika roků. Nedokážu si představit mít doma puberťáka, co se bude nonstop válet u pc nebo lítat po venku a já bych sama uklízela komplet celý barák o x místnostech :lol: Nepřijde mi nic špatného děti zaúkolovat, aby třeba zametly, pomohly mi utřít prach nebo třeba vyndaly myčku. Samozřejmě to nenechávat na nich, jakože já bych každému dala něco a sama se válela a oni se nezastavily. Stejně tak mi přijde super, když (hlavně holky) pomáhají v kuchyni, já se takhle od babi naučila koukáním a pomáháním vařit výborná jídla, protože všechno dělala od oka a recepty měla rychlé a jednoduché, ne rozepsané do milionu kroků jako je u receptů na netu. Ale třeba bych děti nenechala drhnout záchod, sprcháč atd, nicméně pokud je velký dům, tak větší týdenní úklid kdy se vysává, stírá, povlíká, pere, věší, vaří, myje nádobí, čistí linka, myje koupelna, to bych všechno sama bez pomoci nestihla možná ani za celý víkend :lol:

Uživatel je onlineMalá princezna
Zasloužilá kecalka 993 příspěvků 12.02.19 23:32
@Anonymní píše:
Syn už je dospělý, ale od nějakých sedmi, osmi let vynášel koš, občas myl nádobí, luxoval si v pokoji. Postupem času se naučil obsluhovat pračku, nakoupit, něco uvařit, za což mi jeho přítelkyně dnes děkuje. Žádnou újmu z toho neměl, naopak, když vidí dnešní lemply, co mají mama hotel a neodnesou po sobě ani talíř do myčky, je rád, že jsme ho k něčemu vedli.

Taky si myslím. Ono to těm dětem neublíží. Zvlášť ne teď v ty době, kdy venku není ani zivacek a děti jsem zavřený u mobilu, TV, nebo PC. Fajn, ale nejdřív povinnosti :) ale jak říkám malej je rad když mu dovolím s něčím pomoct.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 23:55

Taky jsme v dětství nic nemuseli. Máma měla pocit, že ji naše pomoc jen zdržuje a stejně vše musí předělat, aby to měla podle svého. Díky tomu jsem se vše musela učit sama, když jsem se odstěhovala. Jako nebylo to od věci, ale třeba vaření, žehlení.. To je lepší od někoho okoukat. Navíc tím, že jsme fakt neměli dělat doma nic, mám do dnes problém s udržením pořádku. A také s tím, že se musím hodně ovládat, abych také děti neodháněla, ale naopak zapojovala.

Kdo jde ven, vynáší odpadky. Pomáhají mi rovnat prádlo, utírat prach, občas vytirat a luxovat. Při vaření už se snažím je zapojovat, dceru asi víc, než syna.

Všichni jsou hrozní bordeláři, ale mě aspoň vadilo a vadí žít v bordelu, jim je to šumak, takže aspoň do něčeho zapojovat je nutnost.

Anonym, osobní info

babice
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 13.02.19 00:02
@Anonymní píše:
Taky jsme v dětství nic nemuseli. Máma měla pocit, že ji naše pomoc jen zdržuje a stejně vše musí předělat, aby to měla podle svého. Díky tomu jsem se vše musela učit sama, když jsem se odstěhovala. Jako nebylo to od věci, ale třeba vaření, žehlení.. To je lepší od někoho okoukat. Navíc tím, že jsme fakt neměli dělat doma nic, mám do dnes problém s udržením pořádku. A také s tím, že se musím hodně ovládat, abych také děti neodháněla, ale naopak zapojovala.

Kdo jde ven, vynáší odpadky. Pomáhají mi rovnat prádlo, utírat prach, občas vytirat a luxovat. Při vaření už se snažím je zapojovat, dceru asi víc, než syna.

Všichni jsou hrozní bordeláři, ale mě aspoň vadilo a vadí žít v bordelu, jim je to šumak, takže aspoň do něčeho zapojovat je nutnost.

Anonym, osobní info

Souhlasím. ;)
Taky mám někdy pocit, že když si to udělám sama, je to rychlejší a podle mých představ, ale když se zapojí děti dobrou motivací, přinese to svůj díl i do jejich dalšího života. Nemluvě o sounáležitosti v rodině …

mattule
Závislačka 3234 příspěvků 13.02.19 00:03

zrovna tohle jem dost podcenila u starší - nyní 6let a dost se snažim nahnat u mladší 3leté - její úkol je doplnit papír na záchod,uklízí po sobě hračky,starší jsem ráda když uklidí hračky,občas vyndá pračku/sušku

mayecka
Ukecaná baba ;) 1287 příspěvků 13.02.19 00:14

Mě děti obcas pomáhají s vesenim prádla, vysavanim. Jinak jejich denní povinností je úklid herny před večeří.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Ortel válčí s YouTube: Ohání se ústavou a „demokratickou“ zemí. Proč je úplně vedle?

Populární zpěvák Tomáš Ortel (43) se dostal do sporu s internetovým serverem... číst dále >

Hvězda Mostu! Zdeněk Godla platí za minulost: Topí se ve statisícových dluzích!

Díky seriálu Most! se ze Zdeňka Godly (44) stala hvězda první velikosti. Lidé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >