Jak vaše dětí vnímají Vánoce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LuSof
Kecalka 325 příspěvků 07.12.17 15:26
Jak vaše dětí vnímají Vánoce?

Ahoj :mavam: ten název je trochu nepřesný, nevím jak se to popsat, tak snad někdo pochopí :lol: Naše dcera: v dubnu jí budou 4 roky, chodí první rok do školky :) Pořád nějak nechápe Vánoce ani neví co je to Ježíšek. Mluvíme, vysvětlujeme. Kdyby se jí někdo zeptal co si přeje za dárek od Ježíška- neodpoví, jak se těšíš? neodpoví. Když ale ukážu obrázek stromečku+dárky, tak hned poví: Já chci taky dárky, ale tím to končí :) Máte to taky někdo tak? Mně přijde, že ostatní děti ve stejném věku, to vnímají jinak :think: Už jsem jí i ukázala katalog hraček a tam ukáže úplně na vše :mrgreen: :mrgreen: ale nechápe, že by mi měla ukázat co chce koupit :lol: Jinak dárky už máme všechny nakoupené :mrgreen: Jen mě to zajímá

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

lucynka25
Kelišová 7008 příspěvků 2 inzeráty 07.12.17 15:29

@LuSof mame to podobne, dcera 3,5r.. :) ted jsem koupila, teda prinesl to Mikulas knihu Jezisek od Hany Skalove, tak cteme a zacina ji to brat pomalinku, ale asi jsou jeste male..z lonska si nepamatujou a myslim, ze priati rok uz to bude ono :jazyk:

evill
Závislačka 3744 příspěvků 07.12.17 15:31

Nase dite ted 3 roky a mesic vi co si preje od Jeziska, pamatuje si i co mu donesl Jezisek minuly rok.

Bong 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.12.17 15:37

Moje dítě zaryte trvá na tom, že mu dárky přinese Santa :oops:

Janik101
Neúnavná pisatelka 16530 příspěvků 07.12.17 15:39

Syn (budou mu 4 roky) se na Vánoce těší, ví, co si od Ježíška přeje. Už kreslil dopis Ježíškovi..na zeptání vyjmenuje, o co si nakreslil…

scentini
Závislačka 3385 příspěvků 07.12.17 15:41

Dcera v dubnu bude mit taky 4. A jeziska chape uz od lonska. Tesi se, namalovala obrazek co si preje. A pujdeme ho hodit do jeziskove posty.

lucenka
Vesmírná mluvilka 31230 příspěvků 07.12.17 15:45

V tomhle věku už o Ježíškovi mluvil, pamatoval si kde je v Praze Jezulátko.

Teď je mu 7 a když jsem se ho zeptala, kdo mu donese dárky, jak si Ježíška představuje, tak jsem čekala, že řekne v lepším případě miminko v horším Santu… ale překvapil, když řekl, že mu je nosí ten pán, co je v kostele na kříži (nejsme věřící ale během dovolených se chodíme dívat do různých kostelů), protože takhle vypadal, když se dostal do nebe.

freeport
Zasloužilá kecalka 913 příspěvků 07.12.17 15:46

Náš měl v srpnu tři a na Ježíška se moc těší, ví co od něj chce, ví, že nosí dárečky pod stromeček.

Hoa Mai
Kelišová 5454 příspěvků 14 inzerátů 07.12.17 15:49

@LuSof Loni čerstvě tříletý syn chápal pojem Vánoce, Ježíšek, že Ježíšek nosí dárky, psali jsme dopis Ježíškovi. Letos si pamatuje, co bylo loni, takové ty atributy Vánoc všeobecně, že jsme pekli vánočku, kde stál stromek, že jsme ho zdobili. Už zná zjednodušeně historii Ježíška a Vánoc (Betlém, jesličky, proč mu nosili dárky, že měl zázračné schopnosti atd.).

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 07.12.17 15:49

U nás je to podobné, nakreslí si dárečky, které chce…ale opravdu hodně obecně, takže stejně vybírám spíš já než ona

Fima
Nadpozemská drbna 29154 příspěvků 15 inzerátů 07.12.17 16:05

Naše děti (6 a 4 roky) Vánoce prožívají. Ví, co Váncoe jsou, kdo nosí dárky, jaké jsou tradice, advent, co všechno doma děláme a neděláme. Na Vánoce se těší, hodně to prožívají. Loni už to taky bylo stejné, zhruba od těch 3 let to ví a vnímají.

Borůvka1990
Kelišová 5367 příspěvků 07.12.17 16:09

Naše 4a6let a otravujou už od začátku listopadu :roll: Už v loni otravovali :pocitac:

LuSof
Kecalka 325 příspěvků 07.12.17 16:10

Tak děkuju :) No jinak dcera mluví dobře, je celkem ve všem rychlá a je velmi společenská :) Ale Vánoce nejak nechápe a to si na ně já hodně potrpím :( docela mě to štve, ale furt si říkám, že příští rok to už bude jiný. Že třeba až tento rok bude zlomový :lol: snad :mrgreen:

nonina
Závislačka 4015 příspěvků 07.12.17 17:13

@LuSof zapoj ji do zdobení bytu, do tvoření věnce, udělejte spolu řetěz na stromeček. Neboj, časem to pochopí, možná že už příští rok bude ten správný prožitek.

Moje dcerka nechápe nejenom Vánoce, ale ani narozeniny a nic takovéhoto neuchopitelného - ale je mentálně postižená. V loni jednou zaregistrovala stromeček - řekla : Stromeček. A pak kolem něj týden chodila. Takže pokud to bude stejné jako v loni, tak ho den před Štědrým dnem nazdobím a za tři dny sundáme.

Aries6
Generální žvanilka 21873 příspěvků 2 inzeráty 07.12.17 18:48

@LuSof Naše děcka taky nevymýšlejí. Nejstarší dcera - 6 let - je ovlivněná trošku starší sousedkou a chtěla by malovátka a mýdlovou laboratoř. Ale naštěstí je rozumná a sama chápe, že kvůli nejmladší zatím takové věci neee. Když otevře leták Dračika, tak ani neví, co by chtěla. Když už, tak třeba hru Cink.
Co je Ježíšek, na to jim stačí jednoduché odpovědi. Hodně o tom mluví ve školce a to jim očividně stačí.
Hodně jim vysvětluju, že se máme dobře a že je dobré dělat v těchto časech něco pro ty, co se tak nemají - dětské domovy, postižení lidé nebo pro nás aktuální domov důchodců.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Bába Kamenická: Žena, která léčila Václava Havla či Jiřího Bartošku

Léčila prezidenty i slavné umělce, našince i cizince. Božena Kamenická,... číst dále >

Slunce, seno, bikiny a krajka: Ochotská pálí ostrými, kdo bude její cíl?

Je to přesně pět let, co Michaela Ochotská (33) dala výpověď na Nově a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama