Reklama

Jak ve škole pracovat s mentálně postiženým

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.18 16:25
Jak ve škole pracovat s mentálně postiženým

Dobrý den, chci se zeptat asistentek pedagoga, jestli některá z vás nemáte zkušenosti s mentálně postiženým žákem na běžné ZŠ na prvním stupni.
Máme v první třídě chlapečka, u kterého pracuji jako asistentka, on má 4.stupeň PO a vůbec tedy nevydrží sedět, pořád mluví nahlas, jde k tabuli, začne si třeba zpívat, má rozum 2 letého dítěte a nechce vůbec nic dělat. Zkoušeli jsme už vše možné, všelijaké pomůcky, učebnice, ale dělá že nevidí, neslyší, pořád chce jen chodit po třídě..Maminka trvá, aby i nadále byl na běžné ZŠ. Mám ještě ve třídě 2 kluky s ADHD a je to opravdu mazec.Jsme zoufalé, já i p. učitelka. Prosím máte někdo zkušenost? Povedlo se vám nějak udržet pozornost u takového dítěte? Moc děkuji za jakoukoliv radu.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

SAJ
Závislačka 3036 příspěvků 18.09.18 16:43

Upřímně, tvůj dotaz mě vážně děsí. Chudák kluk, chudáci spolužáci, nebozí učitelé a asistenti.

tininas
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 18.09.18 16:45
@Anonymní píše:
Dobrý den, chci se zeptat asistentek pedagoga, jestli některá z vás nemáte zkušenosti s mentálně postiženým žákem na běžné ZŠ na prvním stupni.
Máme v první třídě chlapečka, u kterého pracuji jako asistentka, on má 4.stupeň PO a vůbec tedy nevydrží sedět, pořád mluví nahlas, jde k tabuli, začne si třeba zpívat, má rozum 2 letého dítěte a nechce vůbec nic dělat. Zkoušeli jsme už vše možné, všelijaké pomůcky, učebnice, ale dělá že nevidí, neslyší, pořád chce jen chodit po třídě..Maminka trvá, aby i nadále byl na běžné ZŠ. Mám ještě ve třídě 2 kluky s ADHD a je to opravdu mazec.Jsme zoufalé, já i p. učitelka. Prosím máte někdo zkušenost? Povedlo se vám nějak udržet pozornost u takového dítěte? Moc děkuji za jakoukoliv radu.

Ahoj.

Jako asistentka by sis měla umět poradit - vždyť máš školení. Takže kdeže je problém?

Takže má rada zní. Obrať se prosím na své školitele.

Monchichik
Závislačka 4683 příspěvků 18.09.18 16:48

Moc hezký, ještě že nás ta slavná inkluze nepotkala v praxi, okamžitě by šlo moje dítě do jiné třídy nebo školy. Nepochopím matku, která nechá svoje postižené dítě takhle trápit v normální škole a ještě na tom trvá :think: .A nebere ohled ani na ostatní děti.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18274 příspěvků 18.09.18 16:53

Ten chlapec musí být v péči nějakého SPC, kteří k vám v případě potřeby přijedou k náslechu, aby viděli, jak se chlapec chová a aby vám poskytli praktické rady. Vaše jediná šance je, abyste dostali maminku na svoji stranu a aby ona sama uznala, že syn na běžnou ZŠ nestačí. Což se snadno řekne a hůř udělá, protože pokud je to typ maminky, co má zákony v malíčku a dítě v běžné základce mezi normálními děti je jí nad blaho samotného dítěte, bude to oříšek. Je dost pravděpodobné, že se brzy ozvou rodiče spolužáků a bude jim narušování výuky dost vadit, je dost možné, že to zazní na schůzce a že to uslyší od nich. Je dost možné i to, že chlapec nebude ve třídě šťastný, protože i trpělivost dětí má své hranice - každopádně je to obrovský problém. Zvěte maminku třeba denně, chtějte, aby třeba přišla i na část výuky, zkuste být milé, ale neoblomné, třeba maminku udoláte. Hodně štěstí, tohle vám holky nezávidím. A to SPC volejte!

TMana
Zasloužilá kecalka 701 příspěvků 18.09.18 16:57

Sry, takovéhle dítě nemá ve škole co dělat.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18274 příspěvků 18.09.18 16:58
@Monchichik píše:
Moc hezký, ještě že nás ta slavná inkluze nepotkala v praxi, okamžitě by šlo moje dítě do jiné třídy nebo školy. Nepochopím matku, která nechá svoje postižené dítě takhle trápit v normální škole a ještě na tom trvá :think: .A nebere ohled ani na ostatní děti.

Matky jsou různý. Některé si v diagnózách dětí libují, protože jsou tím ony samy výjimečné a udělají všechno, aby dítěti tu diagnózu sehnaly (tahle porucha mí i své označení.) Pak jsou maminky, které se s postižením dítěte nevyrovnaly a dělají, že jejich dítě je normální, prostě jen trochu živější a speciální školství nepotřebuje, protože je to ostuda.

Monchichik
Závislačka 4683 příspěvků 18.09.18 17:01

@hanka.br. Tak když je matka úplně mimo, tak by jí asi někde v pedagogické poradně měli říct, že do normální školy teda opravdu ne. Kdo jako bere ohled na zbývajících třeba 30 dalších žáků? Co se asi ty děti naučí, když jim tam celý den tohle dítě předvádí chování v popisu? Teda nevím, ale s rozumem dvouletého dítěte to není ani na zvláštní školu, natož na normální.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18274 příspěvků 18.09.18 17:06
@Monchichik píše:
@hanka.br. Tak když je matka úplně mimo, tak by jí asi někde v pedagogické poradně měli říct, že do normální školy teda opravdu ne. Kdo jako bere ohled na zbývajících třeba 30 dalších žáků? Co se asi ty děti naučí, když jim tam celý den tohle dítě předvádí chování v popisu? Teda nevím, ale s rozumem dvouletého dítěte to není ani na zvláštní školu, natož na normální.
Žádných ohledů na jiné děti se nedovoláte - leda byste se jich dovolávala u paní exministryně Valachové. Pokud chce rodič umístit dítě do běžné ZŠ, poradna to požehná.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28724 příspěvků 18.09.18 17:07
@TMana píše:
Sry, takovéhle dítě nemá ve škole co dělat.

přesně.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28724 příspěvků 18.09.18 17:08
@hanka.br. píše:
Matky jsou různý. Některé si v diagnózách dětí libují, protože jsou tím ony samy výjimečné a udělají všechno, aby dítěti tu diagnózu sehnaly (tahle porucha mí i své označení.) Pak jsou maminky, které se s postižením dítěte nevyrovnaly a dělají, že jejich dítě je normální, prostě jen trochu živější a speciální školství nepotřebuje, protože je to ostuda.

pak se divte a pohoršujte, že rodiče nadaných dětí lifrují své děti na 6-letá gymnázia.

Monchichik
Závislačka 4683 příspěvků 18.09.18 17:10

@hanka.br. Já to vím, že to tak je, proto mě to tak rozčiluje :lol: A poradna to požehná z jakého důvodu? Přijde jim normální strkat takové dítě do školy, , kterému to nic nepřinese a ostatním to jen zkomplikuje ? Já bych to přála potomkům těch z poradny, aby viděly, co tím působí.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18274 příspěvků 18.09.18 17:11
@Burj Chalifa píše:
pak se divte a pohoršujte, že rodiče nadaných dětí lifrují své děti na 6-letá gymnázia.

Děláš, jako bychom si to (učitelé) vymysleli. Samozřejmě, že se nedivím.

SAJ
Závislačka 3036 příspěvků 18.09.18 17:11
@Burj Chalifa píše:
Šestileté je pozdě. Já odlifrovala všechny na osmileté. ;)

Monchichik
Závislačka 4683 příspěvků 18.09.18 17:11

@Burj Chalifa Já jsem syna dát na víceletý gymnázium dát nechtěla, ale kdyby měl mít tohle ve třídě, tak tam jde nebo ho snad i začnu učit doma sama :D

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Ivo Rittig se vyšňořil k soudu kvůli tunelování, na cestu se posilnil Moëtem

Lobbista Ivo Rittig je dnes na soudním projednávání ohledně kauzy údajného... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >