jak velká má být velká korba

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

RyBANA
Neúnavná pisatelka 18226 příspěvků 08.12.09 12:50
jak velká má být velká korba

Ahoj, potřebuju poradit. Vůbec se nevyznám v rozměrech korbičky. Je např. 74cm dostatečně velká korba? Bojím se toho, že budeme mít dlouhána, tak abych hlubokej kočár neměla jen třeba na 4 měsíce. Díky.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.09 12:55

Za mě 74 cm je dost málo. Já mám dorjana s 85 cm a malý se mi tam vejde v pohodě ještě ted v devíti měsících i s fusakem a ještě tam místo je.Má 74 cm.
Záleží na tom, jak velké mimi budeš mít v zimě, popř. kdy ho budeš chtít přendat do sporťáku. Já jsem chtěla v hlubokém vydržet co nejdéle, proto jsem vybrala větší.

pepro
Kelišová 5162 příspěvků 08.12.09 13:23

taky máme 85 cm a přijde mi to tak akorát. Ale je to trojkombinace, čili zároveň i sporťák.
Počítej, že v hlubokým musíš odvozit aspoň jednu zimu, ve sporťáku 2-3, takže by mělo být místo na teplý fusak nebo teplou deku a dítě v tlusté kombinéze… I

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 08.12.09 13:27

To máš termín někdy v dubnu, ne? Matýsek je dubnovej, ve sporťáku je dávno, měří teď cca 76cm. Korbičku jsme měli maxi cosi, kdybych to věděla, že to budem mít jen do 4m, tak bych si koupila jen vložnou tašku do sporťáku a ušetřila bych 4tis :roll:

Myslím, že velký kočár má alespoň 80cm a víc. Teď se mi líbí Inglesina magnum. To brzo :mrgreen:

RyBANA
Neúnavná pisatelka 18226 příspěvků 08.12.09 13:33

Jojo termín v dubnu, takže na zimu bude spíš už fakt sporťák…

Holky a co máte za kočárky, s tou velkou korbou?

hanulka
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 1 inzerát 08.12.09 13:33

Ahoj, jestli bude dubnový, tak myslím, že ho stejně na podzim dáš do sporťáku..Takže přes léto a jaro se ti tam krásně vejde..Jen bycha, aby ti šel sporťák polohovat do úplného lehu..To já udělala velkou chybu při koupi, mě do lehu dát nejde :cry:

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 08.12.09 13:39

Říkají, že ideál je aspoň 80cm. Ale hodně záleží, jestli budeš jezdit v zimě, nebo v létě, kvůli fusaku, kterej vezme hodně místa. Podle Tvýho metříku to vypadá tak na hraně. Takže buď pořídíš korbu fakt minimálně 80, čím víc, tím líp a nebudeš se muset bát, aby nepřišla zima brzo, protože se Ti tam prcek už s fusakem nevejde,,, anebo budeš mít kvalitní sporťák a dáš ho tam když tak dřív. My šli na konci sedmého měsíce, ale ne že by se nevešel, ale už mi z ní začal vyskakovat, tak jsem potřebovala popruhy. Tak přeju dobrý výběr :wink:

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 08.12.09 13:39

Naše korba má 72 cm a stačila nám do půl roku. Porodní rozměry: 4,26 kg, 54 cm. Narodil se v prosinci. Jezdím denně autem, takže jsem ráda za malou korbu, kterou nacpu do kufru.

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 08.12.09 14:04

My máme 78cm a v tom 7 m se vešel, ale byl květen a s fusakem nevím nevím, byl by jak sardinka :nevim:

Panuška
Neúnavná pisatelka 17045 příspěvků 08.12.09 14:13

Já mám malou na konci května a právě kvůli rozměrům korbiček jsem zvolila kočár s vložnou taškou. Jde do úplného lehu, taška mi teď slouží jak fusak, je hodně teplá a zatím spokojenost. DNes jsou ty korbičky fakt hodně malé. :wink: Nehledě na to že jí využívám i na nošení do 3. patra bez výtahu. Záleží jaké máš podmínky - bydlení, auto atd. :wink:

Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 08.12.09 14:15

Myslím, že minimum je 80 cm. My měli Patron Bohemia Apollon Alux s délkou lehu 90 cm. Syn je lednový a vozila jsem ho ve vložné tašce ještě příští zimu do března. Je dost dlouhý, po tom roce už tam byl sice lehce nacpaný, ale alespoň díky tomu hned usínal :-)

Martina

Jana206
Nadpozemská drbna 26547 příspěvků 08.12.09 14:19

My jsme měli taky Patron Bohemia,hluboký kočárek,starší typ, z délkou korby délkou 90cm.

Kdybych měla další dítě,rozhodovala bych se stejně.Emička v něm byla 10 měsíců,od 7 měsíců se sama posadila a snažila se stoupat.Byla přivázaná a měla prostor.

Nefandím dnešním malým suprmoderním,ul­tralehkým kočárkům.

RyBANA
Neúnavná pisatelka 18226 příspěvků 08.12.09 14:26

no já mám právě v merku Tako Jumper X, hlavně kvůli ceně…
a korba je jen 75cm, ale sporťák má tu možnost sklopení až do lehu…na podzim bude malýmu půl roku, tak nevím..jestli řešit výběr jiného kočárku a nebo se na to vyprdnout a počítat s tím, že prcek půjde na zimu do sporťáku… :nevim:

ty kočárky jsou ale strašná věda :lol:

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 08.12.09 14:36

Prosím Tě, v půl roce bude chtít vidět ven, sedět, takže ho stejně dáš do sporťáku. Vůbec to neřeš a kočár kup - jestli Ti jde jen o tohle.

RyBANA
Neúnavná pisatelka 18226 příspěvků 08.12.09 14:42

lasicko: děkuju :lol: já jen abych nebyla za uzurpátora, že cpu malýho caparta do sporťáku..hlavně tomu vůbec nerozumím :lol:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >