Reklama

Jak velké akvárium pro začátečníka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Spenata
Ukecaná baba ;) 1304 příspěvků 08.01.17 09:00
Jak velké akvárium pro začátečníka?

Milé akvaristky, co myslíte? Na mnoha místech jsem se dočetla, že akvárium by mělo mít objem kolem 100 litrů. Ale mě se to zdá moc, plánuju synovi do pokojíku akvárko s nějakýma nenáročnýma rybkama jako jsou neonky a třeba 2 ancistrusy a nějaké rostlinky. Všude jsem se dočetla, že čím menší akvárko, tím náročnější údržba. Mně se zatím nejvíce zamlouvá takový ten set, kde je i filtr, poklop se světlem a topítko a akvárium má objem 54 l (rozměry zhruba 30×60×30). Co myslíte?

Reklama

Reakce:

sven
Extra třída :D 10166 příspěvků 08.01.17 09:03

Myslím, že to stačí. Měla jsem kdysi zhruba 60litrů a přišlo mi to akorát. Je pravda, že čím menší, tím horší údržba a příp. disbalance to akvárko snáší hůř, ale těch 50 litrů na ten základ stačí.
Pokud byste třeba chtěla mít jen bojovnici, tak té stačí i menší (nemyslím tím ty 2 litrové pidinádržky co se na ně prodávají), ale té samotné stačí tak 20 litrů a rostliny…

chaarleene
Echt Kelišová 7932 příspěvků 08.01.17 09:11

My máme asi 30 l (Dennerle Nano Cube), máme tam 1 samce betty (bojovnice pestrá) a 4 neonky (neonek bylo původně 6 :lol: ). Šli jsme do akvaristického obchodu a tam jsme si nechali poradit. Udržuje ho manžel, dělá to asi tak jednou týdně (než se to „zaběhlo“, tak se o to staral častěji a zpočátku tam byla jen bojovnice, ta prý vydrží i horší podmínky), ale když byl pracovně pryč, tak to vydrželo i 14 dní :think: :lol: Jinak jsme naprostí akvarističtí začátečníci, neměli jsme žádné zkušenosti :lol:

Icestar
Závislačka 4173 příspěvků 1 inzerát 08.01.17 09:29

@Spenata Čím větší začátečník, tím větší akvárko. U malého se hrozně těžko udržuje balanc, kolísá teplota, chemická rovnováha, rychleji se zanáší a je o něj zkrátka víc péče.

Elenloth
Závislačka 3797 příspěvků 08.01.17 09:34

@Spenata Ano, platí, že čím větší začátečník, tím větší akvárko. Ale co si budeme povídat, málokdo to dodrží. Já jsem taky začínala s 54l. Ale chce to fakt něco přečíst, dodržovat základní pravidla, nedělat blbosti. Protože u akvárka se to fakt špatně napravuje a za chvíli to přestane bavit a je z toho spíš otravná povinnost, než radost z rybek.

Uživatel je onlineAspera
Generální žvanilka 20386 příspěvků 1 inzerát 08.01.17 09:47

S tou velikostí je to pravda. Měli jsme doma akvárko 120l a v něm se udržovala rovnováha vcelku v pohodě. Pak jsme si pořídili rájovce a k těm muselo být extra akvárko, tak jsme koupili menší a to byla hrůza. Věděli jsme jak na to, ale furt se nám voda rozjížděla.

Pipet
Generální žvanilka 24072 příspěvků 08.01.17 10:27

Ty sety bývají dost naprd. Děsný filtr, málo světla…
Moje první bylo 20l s krevetkama, dařilo se jim dobře. Ale hodně jsem předtím četla a nebyl to set.

Spenata
Ukecaná baba ;) 1304 příspěvků 08.01.17 10:34

@Pipet jj, čím více čtu, tím jsem zmatenější. Nemalou roli hrají také finance. Akvárko je ok, ale pak třeba ten poklop s osvětlením stojí hrozné prachy 8o a poklop potřebuju, máme kočky. Mohla bys mi když tak něco doporučit?

Pipet
Generální žvanilka 24072 příspěvků 08.01.17 13:46

Já skončila u těch plivátek :think:
Mám v plánu pak větší akvárko, tam asi bude kryt domácí výroba.

Doporučit můžu web rybicky.net třeba tam budou nějaké recenze setů :nevim:, nebo si vyfiltruj nádrže uživatelů podle toho rozměru a uvidíš, třeba tam něco najdeš :think:

A stojí to na penězích, jinak bych velké avárko měla už dávno.

Spenata
Ukecaná baba ;) 1304 příspěvků 08.01.17 14:42

@Pipet pročítám rybičky. net už celý den a jsem z toho jelen… jelikož začínám, tak to nechci přehnat, ale zase nechci zbytečně investovat do něčeho, co pak zjistím, že je nevhodné a že za pár stovek navíc jsem mohla mít něco lepší a efektivnější…

HanHa
Závislačka 2700 příspěvků 08.01.17 16:58

Máme 30l a 300l, klidně bych šla do těch 50litrů - záleží jaké rybky chcete, hlavně si nenechte radit v obchodě s osazenstvem :) klidně napište zprávu. Technika v setu je většinou naprd, ale uvidíte jak vás to chytne a třeba pak dokoupíte - vylepšíte.

Spenata
Ukecaná baba ;) 1304 příspěvků 09.01.17 14:49
jaky pisek na dno

Dekuji za vsechny prispevky :mavam: Uz mam docela predstavu, co poridim. Pro zacatek to bude akvarko 60×30×30 s hejnem neonek a nejake ty krevetky (nejspis). V cem nemam jasno to je, co mam pouzit na dno. Chci docela hodne rostlinek, takze ted nevim, nekdo pouziva vyzivne substraty na to jeste sype pisek. Nekdo doporucuje pouze pisek a pod danou rostlinku treba kulicku hnojiva… S cim mate dobre zkusenosti vy? Jo a jakou frakci toho pisku… :mavam:

Hořec
Závislačka 4961 příspěvků 24.02.17 11:29

@Spenata, koukni na www.rybicky.net ;)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

„Novotný má veliké problémy a já mu zařídím ještě větší,“ vzkazuje Řepka

Alespoň drobná záplata za půlroční vězení a tučnou pokutu? Pavel Novotný na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama